Kolejny transfer w Canal+! To spore zaskoczenie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Pixabay / Hasselqvist / Na zdjęciu: transmisja telewizyjna
Materiały prasowe / Pixabay / Hasselqvist / Na zdjęciu: transmisja telewizyjna
zdjęcie autora artykułu

Przedstawiciele redakcji żużlowej CANAL+ Sport nie zwalniają tempa. W połowie lutego jako ekspert ogłoszony został Piotr Świderski. W poniedziałek (11.03) dołączył kolejny żużlowiec.

Sezon żużlowy zbliża się wielkimi krokami. W przerwie zimowej nie tylko kluby wzmacniają się przed nadchodzącymi rozgrywkami. Pewne roszady personalne zaszły także w składzie redakcji żużlowej w Canal+ Sport.

Po ubiegłym sezonie z telewizją pożegnali się dziennikarz Mateusz Kędzierski, który znalazł zatrudnienie w Eurosporcie, a także ekspert Mirosław Jabłoński, który od wielu lat był jednym z głosów żużlowej redakcji głównego nadawcy PGE Ekstraligi.

Tym samym stacja poszukiwała innych ekspertów, którzy będą dzielić się swoim zdaniem podczas transmisji spotkań każdej z trzech lig, ponieważ CANAL+ Sport posiada prawa do pokazywania żużla na każdym szczeblu w naszym kraju.

Pierwszym z nich był Piotr Świderski, który został ogłoszony w połowie lutego. Były żużlowiec w przeszłości był już związany z CANAL+ Sport. Całkowicie nową twarzą będzie kapitan Innpro ROW-u Rybnik Patrick Hansen.

ZOBACZ WIDEO: Koniec kariery, spokój czy nowy impuls. Czego potrzebuje Tai Woffinden?

25-letni Duńczyk w ubiegłym sezonie podczas spotkania Arged Malesa Ostrów - ROW Rybnik uczestniczył w koszmarnym wypadku na pierwszym łuku. W jego konsekwencji Hansen doznał m.in. uszkodzenia rdzenia kręgowego, ale na szczęście nie przerwania.

Przez wiele miesięcy walczył na sali rehabilitacyjnej, aby mieć jak najlepszą sprawność ruchową. Jego cel był jasny - powrót na tor żużlowy do rywalizacji z innymi zawodnikami. Ten cel, póki co, został spełniony w 50 proc., ponieważ pod koniec lutego Patrick Hansen odbył indywidualny trening na torze.

Teraz Hansen dołącza do składu żużlowej redakcji Canal+. To pewnego rodzaju zabezpieczenie do czasu, gdy nie będzie mógł wrócić do rywalizacji na torze. Młody Duńczyk z pewnością sprawdzi się w swojej nowej roli, ponieważ już wielokrotnie mogliśmy go oglądać jako eksperta m.in. w Eleven Sports.

Bariera językowa w przypadku Hansena nie istnieje. Duńczyk znakomicie włada poprawną polszczyzną, a co więcej, zna także gwarę śląską, za co pokochali go kibice w Rybniku. Jego znajomość języka polskiego to zasługa jego narzeczonej, która pochodzi właśnie z górnego śląska. To dla niej Hansen zaczął uczyć się naszego języka.

Początek sezonu żużlowego zaplanowany jest na ostatni weekend marca. Wtedy ma ruszyć Krajowa Liga Żużlowa. Natomiast rozgrywki PGE Ekstraligi i Metalkas 2. Ekstraligi wystartują w weekend 12-14 kwietnia.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty