Żużel. Artur Mroczka z kontraktem. Wiemy, w którym klubie go podpisał

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: Artur Mroczka
WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: Artur Mroczka
zdjęcie autora artykułu

Artur Mroczka jest kolejnym zawodnikiem, który parafował kontrakt zwany "warszawskim". Były reprezentant kraju związał się w ten sposób z gorzowską Stalą i zostawił sobie możliwość znalezienia nowej drużyny.

Artur Mroczka w minionym sezonie ścigał się w 2. Lidze Żużlowej w barwach Enea Polonii Piła. 34-latek wziął udział w 11 spotkaniach, w których wyjeżdżał na tor do 51 wyścigów. Zdobył w nich 76 punktów i 6 bonusów, co dało mu na koniec sezonu średnią biegową 1,608.

Doświadczony senior nie ukrywał, że chciał kontynuować przygodę z pilskim zespołem. W rozmowie z TV Asta przyznał również, że sam kontaktował się z klubami, ale nie otrzymywał żadnej odpowiedzi.

Nazwiska Mroczki próżno było szukać w jakimkolwiek zespole. Wydawało się, że pozostał bez pracodawcy na ten sezon, ale okazuje się, że w listopadowym okienku transferowym podpisał jednak kontrakt. Uczynił to w Stali Gorzów.

Umowa klubu z zawodnikiem to przysługa w jego kierunku i jest ona zwana warszawską. Tym samym Mroczka nie musi czekać do okienek transferowych, które będą otwarte po 3., 6., 10. i 14. kolejce rundy zasadniczej. W każdej chwili może zostać wypożyczony.

Czytaj także: 1. Zaimponowali trenerowi Tauron Włókniarza 2. Wysłał maila i został klubowym kolegą Zmarzlika

ZOBACZ WIDEO: Koniec kariery, spokój czy nowy impuls. Czego potrzebuje Tai Woffinden?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty