"Zdechł pies". Skandaliczne słowa polityka PiS

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / Telewizja Gorzów / Marek Towalski
YouTube / Telewizja Gorzów / Marek Towalski
zdjęcie autora artykułu

Aż trudno uwierzyć w to, że legendarny żużlowiec, a obecnie polityk PiS Marek Towalski użył tak skandalicznych słów w przestrzeni publicznej. Na antenie Telewizji Gorzów uderzył w największego rywala żużlowej Stali.

Nie od dziś wiadomo, że kibice ebut.pl Stali Gorzów i Falubazu Zielona Góra wręcz nie mogą na siebie patrzeć. Od wielu lat lecą między nimi iskry. Zarówno jedni, jak i drudzy liczą na to, że ich ulubione drużyny będą wiodły prym w województwie lubuskim. Derby Ziemi Lubuskiej zawsze budzą mnóstwo emocji. Zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych.

Przed sezonem 2024 emocji jest szczególnie dużo. Wszystko dlatego, że do takich derbów dojdzie po dwuletniej przerwie - w latach 2022 i 2023 Falubaz ścigał się w 1. Lidze Żużlowej. Teraz wraca do elity i znów stanie naprzeciwko lokalnego przeciwnika.

Wątek derbowej rywalizacji pojawił się podczas ostatniego programu Telewizji Gorzów, w którym gościł między innymi Marek Towalski, legendarny żużlowiec Stali Gorzów, a obecnie kandydat do rady miasta Gorzowa Wielkopolskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości (PiS).

Pod koniec programu prowadzący Ireneusz Maciej Zmora (były prezes Stali Gorzów, a obecnie właściciel Teletop sp. z o.o., która odpowiada za Telewizję Gorzów) zwrócił się do Towalskiego. - Marek, to chociaż uspokój naszych widzów i powiedz, że wygramy z Falubazem - powiedział Zmora. Po chwili padły skandaliczne słowa.

- Z Falubazem to my zawsze wygramy, bo zdechł pies... - powiedział były żużlowiec, po czym mocno się roześmiał. Uśmiech pojawił się też na twarzy prowadzącego.

Marek Towalski zachował się zatem tak, jak postępują niektórzy kibice Stali. Właśnie hasłem "zdechł pies Falubaz" niejednokrotnie uderzają w znienawidzoną przez siebie drużynę.

Wydaje się, że takie zachowanie legendzie oraz politykowi zdecydowanie nie przystoi. Wypowiedź Towalskiego obiega już internet (opublikował ją m.in. Ireneusz Maciej Zmora, pojawiła się też na platformie X). Falubaz zareagował bardzo szybko.

"Bardzo rozsądna i mądra wypowiedź. Gratulujemy poziomu" - napisali zielonogórzanie z wyraźnym przekąsem.

Marek Towalski nie kryje wielkiego przywiązania do barw Stali. W telewizyjnym studiu pojawił się w szalu, barwy gorzowskiego klubu ma też na materiałach wyborczych.

Towalski przez całą sportową karierę reprezentował Stal Gorzów (w sezonach 1973 oraz 1976-1984). Razem z klubem zdobył dziewięć medali Drużynowych Mistrzostw Polski: pięć złotych, trzy srebrne i jeden brązowy. Był także medalistą Mistrzostw Polski Par Klubowych oraz Drużynowego Pucharu Polski.

ZOBACZ WIDEO: Koniec kariery, spokój czy nowy impuls. Czego potrzebuje Tai Woffinden?

Czytaj także: > Artur Mroczka z kontraktem. Wiemy, w którym klubie go podpisałWażna deklaracja Roberta Kościechy. Chodzi o młodzieżowców GKM-u

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (10)
avatar
zbihaj
18.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Żużlowcy powinni jeździć raz w lewą stronę raz w w prawą. Wtedy zawody by były ciekawsze.  
avatar
Arkadiusz Pełka
22.03.2024
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Wasze "święte oburzenie", gdyby był z KO byłoby cacy. Zdejmijcie człon Sportowefakty, będzie prawdziwie, a tak jest tuskowo  
avatar
motogonki
22.03.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Zaraz jakiś aktywiszcze z WP de. Wpis ci usunie.  
avatar
gardener
22.03.2024
Zgłoś do moderacji
2
1
Odpowiedz
Tak zwane wolne media w akcji. A w innym artykule o złotoustym Nitrasie który zwalcza nieuczciwość niczym Robin Hood ahahahaha. No ale Axel Springer wymaga więc tak ma być a gawędź ma wciągać p Czytaj całość
avatar
tomas68
22.03.2024
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Dziecinada do zagospodarowania =