Żużel. W obsadzie Bewley, Lidsey czy Lindgren. W niedzielę jubileusz byłego zawodnika Sparty

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Jarek Pabijan / Na zdjęciu: Charles Wright w kasku białym
WP SportoweFakty / Jarek Pabijan / Na zdjęciu: Charles Wright w kasku białym
zdjęcie autora artykułu

Testimonial Charlesa Wrighta to jedyne oficjalne zawody zaplanowane na niedzielę 17 marca. Na torze Redcar Bears brytyjski zawodnik, który rok temu startował w Polsce, organizuje imprezę, w której udział potwierdził choćby Fredrik Lindgren.

Ściganie w lewo rozpoczęło się w Wielkiej Brytanii w miniony czwartek meczem Oxford Spires - Birmingham Brummies (47:43) w ramach Premiership. Z powodu niekorzystnej aury odwołano planowane na ten dzień starcie Leicester Lions - Belle Vue Aces oraz Testimonial Kyle'a Howartha w Sheffield. Na inny termin przeniesiono także sobotnią Ben Fund Bonanzę w Workington. Kibice wierzą więc, że pogoda nie przeszkodzi w imprezie planowanej na niedzielne popołudnie.

Tym wydarzeniem jest Testimonial Charlesa Wrighta, czyli indywidualnego mistrza kraju seniorów sprzed pięciu lat. Brytyjczyk na obiekt zmagań wybrał ECCO Arenę w Middlesbrough, gdzie na co dzień startuje Redcar Bears. Zawodnik obchodzący 20-lecie startów na żużlu jej barwy reprezentować będzie siódmy sezon w karierze. To też kapitan tego zespołu.

W ubiegłym roku Wrighta nieco bliżej poznać mogli kibice w Polsce. We wrześniu miał on okazję do debiutu w PGE Ekstralidze, startując dla Betard Sparty. Drużyna z Wrocławia borykała się z problemami kadrowymi, stąd też angaż Brytyjczyka. Wystąpił on jednak tylko w jednym meczu, kończąc go z poważną kontuzją. W półfinale play-off przeciwko torunianom uległ fatalnemu upadkowi, który przypłacił złamaniem kręgów szyjnych, obojczyka oraz urazem płuc.    ZOBACZ WIDEO: Nowe wyzwanie Jakuba Krawczyka. Jak nie powtórzyć sezonu 2022?

Samego Wrighta, choć powrócił on udanie na tor w czwartek (zdobył 5+1 punktów w trzech biegach dla Spires - przyp. red.), zabraknie w niedzielę pod taśmą. Postarał się za to, aby obsada imprezy, którą od miesięcy przygotowuje, była interesująca. Największą gwiazdą będzie bez wątpienia indywidualny wicemistrz świata - Fredrik Lindgren. A z głośniejszych nazwisk, obok Szweda, trzeba na pewno wymienić indywidualnego mistrza Wielkiej Brytanii Daniela BewleyaBrady'ego Kurtza, Jaimona Lidseya czy Chrisa Harrisa.

- Zdecydowałem się nie jeździć, aby móc cieszyć się tym dniem. Spędzić czas z rodziną i mieć jak najwięcej interakcji z kibicami. To dla mnie najlepszy sposób, aby móc cieszyć się tym dniem tak bardzo, jak to tylko możliwe. Gdybym się ścigał, skupiłabym się na odniesieniu zwycięstwa - przyznał bohater wydarzenia cytowany przez serwis redcar-speedway.com.

Lista startowa Testimonialu Charlesa Wrighta:

1. Jason Edwards (Wielka Brytania) 2. Brady Kurtz (Australia) 3. Norick Bloedorn (Niemcy) 4. Lewis Kerr (Wielka Brytania) 5. Daniel King (Wielka Brytania) 6. Richard Lawson (Wielka Brytania) 7. Fredrik Lindgren (Szwecja) 8. Steve Worrall (Wielka Brytania) 9. Ben Cook (Australia) 10. Jye Etheridge (Australia) 11. Daniel Bewley (Wielka Brytania) 12. Jaimon Lidsey (Australia) 13. Jake Allen (Australia) 14. Erik Riss (Niemcy) 15. Jesper Knudsen (Dania) 16. Chris Harris (Wielka Brytania)

17. Jake Mulford (Wielka Brytania)

Początek turnieju: godz. 16:00 Relacja tekstowa LIVE na WP SportoweFakty -->

CZYTAJ WIĘCEJ: Polacy coraz chętniej decydują się tam na starty. Ta siódemka pojedzie w Premiership Czeski obieżyświat próbował iść w ślady dziadka. Od Grand Prix dzieliło go niewiele

Źródło artykułu: WP SportoweFakty