Żużel. Mają nadwyżkę seniorów i pierwsze telefony z innych klubów. Prezes komentuje ewentualne ruchy

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Jakub Malec / Na zdjęciu: Peter Kildemand
WP SportoweFakty / Jakub Malec / Na zdjęciu: Peter Kildemand
zdjęcie autora artykułu

Texom Stal Rzeszów przystąpi do pierwszych meczów sparingowych oraz ligowych z naddatkiem seniorów w składzie. Czy któryś z nich z czasem może liczyć na wypożyczenie do innego klubu?

Działacze Texom Stali Rzeszów w listopadowym okienku transferowym związali się z pięcioma seniorami oraz trzema zawodnikami do 24. roku życia. Wydaje się, że pewniakiem w kadrze Pawła Piskorza jest Nicki Pedersen, którego kreuje się na lidera beniaminka Metalkas 2. Ekstraligi.

Biorąc pod uwagę, że jeden z numerów zajmie któryś z jeźdźców U24, to na trzy pozostałe miejsca przypada czterech zawodników - Marcin Nowak, Krystian Pieszczek, Peter Kildemand i Jacob Thorssell. W składzie meczowym musi być dwóch Polaków.

Wydaje się, że walka toczyć się będzie tym samym głównie między Kildemandem a Thorssellem. Czy sztab szkoleniowy myślał już, co zrobić z tym, który będzie odstawał?

- Nie wiem jeszcze, co będzie z zawodnikiem, który będzie miał najsłabszy początek sezonu. Czy zostanie w Rzeszowie dalej i będzie próbował walczyć o miejsce w składzie, czy po prostu go wypożyczymy do innego zespołu - przyznał prezes Texom Stali Michał Drymajło w rozmowie z "Tygodnikiem Żużlowym".

ZOBACZ WIDEO: Wyjątkowe podejście Jacka Holdera. "Uwielbiam je"

Działacz nie ukrywa, że ten, który ewentualnie dostanie "zielone światło" na wypożyczenie, to na brak ofert narzekać nie będzie. Tym bardziej że telefony do klubu już dzwonią i niektórzy chcieliby się wzmocnić.

- Każdy z tych zawodników ma takie same i równe szanse, żeby pokazać, w jakiej jest formie, jak przepracował zimę i jak jest przygotowany do sezonu. Wszyscy zaczynają z tego samego pułapu - dodał Drymajło.

Pierwsze ligowe spotkanie z udziałem Texom Stali Rzeszów zaplanowano na 13 kwietnia. Na Podkarpacie zawita wówczas H. Skrzydlewska Orzeł Łódź. Tydzień później beniaminek uda się do Rybnika.

Czytaj także: 1. Te zawody na pewno odbędą się w Świętochłowicach 2. Zawodnik Wilków sprawdził się na tle światowej czołówki

Źródło artykułu: WP SportoweFakty