Żużel. Poznaliśmy kalendarz imprez u Darcy'ego Warda na kolejny sezon. W planie dwa duże wydarzenia

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Judy Mackay / Na zdjęciu: Darcy Ward
Materiały prasowe / Judy Mackay / Na zdjęciu: Darcy Ward
zdjęcie autora artykułu

Pod koniec ubiegłego roku w Banyo na przedmieściach Brisbane odbyła się dwudniowa impreza z okazji 100-lecia sportu żużlowego. Właśnie poznaliśmy kalendarz imprez organizowanych przez Darcy’ego Warda na kolejny sezon.

W tym artykule dowiesz się o:

Przypomnijmy, że zarządzanie obiektem na północy australijskiego Brisbane w styczniu 2021 przejął właśnie Darcy Ward, który w 2015 roku zmuszony był zakończyć karierę z powodu urazu kręgosłupa. Od tamtej pory na Mick Doohan Raceway udało się zorganizować sporo imprez, a w ciągu trzech poprzednich sezonów odbył się tam również mini cykl tego zawodnika.

W kolejnym sezonie również została zaplanowana seria BRTS Darcy Ward Speedway Championship. Wiemy, że odbędzie się także turniej poświęcony miejscowemu działaczowi i byłemu zawodnikowi Wayne'owi Kennedy'emu (prywatnie ojciec Declana i Zaine'a, startujących w Australii) - The Kennedy Cup. Do potwierdzenia zostały zawody zaplanowane na 12 października, w sezonie pojawi się również kilka terminów wyznaczonych na treningi. W styczniu kolejnego roku z kolei w planie są dwie duże imprezy.

Wtedy to bowiem w Banyo powinna odbyć się ostatnia runda przyszłorocznych Indywidualnych Mistrzostw Australii (organizatorzy zgłosili do niej akces, a turnieje tej rangi odbywały się tam w dwóch poprzednich sezonach). Gdy tylko zostanie ogłoszony oficjalny kalendarz czempionatu w tym kraju, znana będzie konkretna data tych zawodów. Dzień lub dwa dni później planowany natomiast będzie turniej Darcy Ward Invitational, w którym oprócz zawodników z Australii powinno wystąpić również kilku z krajów europejskich.

ZOBACZ WIDEO: Brutalna opinia o finale Złotego Kasku. Co się stało w Opolu?

Kalendarz imprez u byłego zawodnika zapowiada się zatem naprawdę interesująco. Po rozegraniu cyklu uwiecznieniem kolejnego sezonu będą najpewniej dwa ważne wydarzenia - runda, która zadecyduje o podziale medali w Indywidualnych Mistrzostwach Australii 2025 oraz międzynarodowy turniej, na który Darcy Ward z pewnością będzie chciał zaprosić kilka gwiazd światowego formatu.

Kalendarz imprez organizowanych na Mick Doohan Raceway w Banyo do stycznia 2025 roku: Trening (13 kwietnia) 1. runda BRTS Darcy Ward Speedway Championship (15 czerwca) 2. runda BRTS Darcy Ward Speedway Championship (29 czerwca) 3. runda BRTS Darcy Ward Speedway Championship (27 lipca) 4. runda BRTS Darcy Ward Speedway Championship (10 sierpnia) 5. runda BRTS Darcy Ward Speedway Championship (14 września) Impreza do potwierdzenia (12 października) The Kennedy Cup (9 listopada) 5. runda Indywidualnych Mistrzostw Australii (styczeń 2025) - do potwierdzenia Darcy Ward Invitational (styczeń 2025) – do potwierdzenia

Czytaj także: Mateusz Cierniak mówi o sportowym eldorado. "Nikt się tam ze mną nie patyczkował" Żużel na świecie. Podwójne podium reprezentanta USA. Różnica klas w National League

Źródło artykułu: WP SportoweFakty