Żużel. Apator pojedzie do Gorzowa z nowym zawodnikiem?! Został potwierdzony do startów

Wszystko wskazuje na to, że KS Apator Toruń rozgrywki ligowe w sezonie 2024 rozpocznie w osłabieniu. Do Gorzowa Wielkopolskiego najprawdopodobniej nie pojedzie Wiktor Lampart, którego ma zastąpić Anders Rowe.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Wiktor Lampart w kasku żółtym / Na zdjęciu: Wiktor Lampart w kasku żółtym
Bardzo pechowy przebieg miał czwartkowy sparing w Bydgoszczy, gdzie Abramczyk Polonia zmierzyła się z KS Apatorem Toruń. Kilku zawodników zaliczyło groźne upadki i musieli przejść szczegółowe badania.

Wiemy już, że pierwszoligowy zespół do starcia z Arged Malesą Ostrów przystąpi w najmocniejszym składzie, a o stanie zdrowia żużlowców Polonii piszemy TUTAJ.

Mniej szczęścia ma KS Apator. Toruński dziennikarz Konrad Marzec w serwisie "X" (dawniej Twitter) opublikował wpis z krótką wypowiedzią Piotra Barona, który przekazał, że na ból w kolanie narzeka Wiktor Lampart.

ZOBACZ WIDEO: "Biorę na siebie". Kacper Woryna o słabszej formie w sezonie 2023

Wszystko wskazuje na to, że Lampart nie pojedzie w niedzielę w meczu ligowym na obiekcie im. Edwarda Jancarza. Jeśli tak się stanie, to jego miejsce zajmie Brytyjczyk Anders Rowe.

Zawodnik jakiś czas temu został zgłoszony przez KS Apator do rozgrywek U24 Ekstraligi, a w piątek został również potwierdzony do ścigania w PGE Ekstralidze.

Rowe to nowa twarz w zespole KS Apatora Toruń. W ubiegłym sezonie był on związany z Texom Stalą Rzeszów. Wystartował w ośmiu spotkaniach 2. Ligi Żużlowej, w których wziął udział w 23 wyścigach. Zdobył 25 punktów i 5 bonusów, ale nie przekonał do siebie działaczy na tyle, by ci zaproponowali mu nową umowę.

Ten sezon dla Andersa Rowe jest pierwszym w gronie seniorów.

Czytaj także:
1. Dołomisiewicz wrócił do żużla. Związał się z zawodnikiem z PGE Ekstraligi
2. Nowa klasa pojemnościowa stała się faktem

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Czy Anders Rowe zdobędzie w Gorzowie jakiekolwiek punkty?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×