Żużel. Tauron Włókniarz wypożyczył zawodnika z Fogo Unii. To talent

James Pearson jest jednym z wielu Australijczyków, który trafiając do Polski związał się z Fogo Unią Leszno. Najbliższy sezon żużlowiec spędzi jednak na wypożyczeniu i to w innym zespole z PGE Ekstraligi.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Na zdjęciu od lewej: James Pearson i Artiom Łaguta Archiwum prywatne / Na zdjęciu od lewej: James Pearson i Artiom Łaguta
James Pearson w minionym sezonie wystartował w 10 spotkaniach U24 Ekstraligi. Pojawiał się w nich na torze w 51 wyścigach, w których zdobył 56 punktów i 9 bonusów. W trakcie rozgrywek został wypożyczony do 2. Ligi Żużlowej, ale w barwach Polonii Piła zaliczył tylko jeden występ.

Wszystko wskazywało na to, że Pearson będzie kontynuował karierę w Fogo Unii Leszno, ale w poniedziałek klub z Wielkopolski poinformował o wypożyczeniu juniora do Tauron Włókniarza Częstochowa.

To piętnasty zawodnik w kadrze zespołu z województwa śląskiego na rozgrywki U-24 Ekstraligi. Dla Pearsona jest to ważny ruch, bowiem teraz będzie ścigał się u boku swojego przyjaciela Mitchella Cluffa.

- Na pewno byłoby nam raźniej i obaj chcielibyśmy, żeby tak się stało. Mamy nadzieję, że może w niedalekiej przyszłości uda się, że zostaniemy członkami tej samej drużyny - mówił niedawno Cluff w rozmowie z WP SportoweFakty.

Pierwsze spotkanie w ramach U24 Ekstraligi Tauron Włókniarz odjedzie 23 kwietnia w... Lesznie.

Czytaj także:
1. Dołomisiewicz wrócił do żużla. Związał się z zawodnikiem z PGE Ekstraligi
2. Nowa klasa pojemnościowa stała się faktem

ZOBACZ WIDEO: Brutalna opinia o finale Złotego Kasku. Co się stało w Opolu?


Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Czy James Pearson będzie regularnie jeździł w U24 Ekstralidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×