Żużel. Nie przegrał z żadnym rywalem. Kompletu pozbawił go... brat

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Arged Malesa Ostrów / Na zdjęciu: Gracjan Szostak (po lewej) i Sebastian Szostak (po prawej)
Materiały prasowe / Arged Malesa Ostrów / Na zdjęciu: Gracjan Szostak (po lewej) i Sebastian Szostak (po prawej)
zdjęcie autora artykułu

Sebastian Szostak podczas niedzielnego meczu zapisał obok swojego nazwiska siedem "oczek" oraz jeden bonus w trzech startach. Kompletu punktów jednak nie zdobył, gdyż w jednym z wyścigów za jego plecami nie przyjechał żaden rywal.

Arged Malesa Ostrów w pewnym stylu pokonała w niedzielę na swoim obiekcie Energa Wybrzeże Gdańsk 57:32 i zdobyła pierwsze dwa punkty do tabeli Metalkas 2. Ekstraligi. Siedem "oczek" oraz bonus w tym spotkaniu wywalczył Sebastian Szostak.

Tak naprawdę nie przegrał on z żadnym rywalem, ale w biegu młodzieżowym dwójka juniorów pomorskiej ekipy została wykluczona jeszcze przed startem. Tym samym przyjeżdżając za plecami swojego brata - Gracjan, nie wywalczył punktu bonusowego.

20-latek nie ukrywał, że zwycięstwo 5:0 w takim wypadku nie jest pewnością, ponieważ w żużlu zawsze może się wiele wydarzyć, jak chociażby defekt motocykla. Dodatkowo nie był zadowolony ze swojej jazdy w tej gonitwie.

- Brakowało mi większej prędkości, więc zmieniliśmy ustawienia na kolejny wyścig i już dobrze to wyglądało - przyznał po meczu Sebastian Szostak w rozmowie z portalem Infostrow.

Faktycznie później w pewnym stylu wygrał w czwartym biegu, a w swoim kolejnym starcie przyjechał wyłącznie za plecami klubowego kolegi - Gleba Czugunowa. Wyprzedził za to Nicolaia Klindta oraz Toma Brennana.

Zdradził również, że nie przeszkadzał mu tor, na którym przed zawodami była rozłożona plandeka. Jego zdaniem owal był bardzo podobny, a wręcz taki sam, jak podczas czwartkowego treningu.

ZOBACZ WIDEO: Wzmocnili drużynę, ale ich budżet się nie zmienił. Taką mieli na to metodę

Czytaj także: - Żużel. Falubaz Zielona Góra wygrał w debiucie. Kacper Pludra ponownie zawiódł - Żużel. Mówiło się o buncie zawodników. Klub w końcu rozwiązał problem?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty