Żużel. Groźne krośnieńskie Wilki bez luk w składzie. Ryan Douglas rewelacją sezonu

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Vaclav Milik
WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Vaclav Milik
zdjęcie autora artykułu

Oceniamy zawodników po meczu 4. rundy Metalkas 2. Ekstraligi, w którym Cellfast Wilki Krosno wygrały u siebie z #OrzechowaOsada PSŻ-em Poznań (55:35). Wśród miejscowych najlepiej spisali się Milik i Seifert-Salk, a po stronie gości Douglas.

[b]

Noty dla zawodników Cellfast Wilków Krosno:[/b]

Vaclav Milik 5+. Od drugiej serii niepokonany, czym potwierdził, że gdzie jak gdzie, ale przy Legionów czuje się jak ryba w wodzie. Świetne starty i bezbłędna jazda na dystansie.

Jonas Seifert-Salk 5. Odpowiednia współpraca z Czechem, zdecydowana postawa po trasie, szczególnie na wyjeździe z pierwszego łuku. Pokazał to, czym zachwycał w ubiegłym sezonie.

Patryk Wojdyło 4+. Mimo trzech okazji nie znalazł sposobu na Douglasa, uległ także raz Łoktajewowi, ale akurat Ukraińca dwukrotnie także przywiózł za swoimi plecami. Pozostałych rywali pokonał. Jeździł na równym poziomie od początku do końca.

Norbert Krakowiak 2+. Zupełnie nieudany start piątkowych zmagań. Wpadły dwie "śliwki", przy czym jedna po wpadnięciu w koleinę, co przypłacił utratą punktowanej pozycji. Ostatecznie wrócił z dalekiej podróży, prezentując się już o wiele lepiej w kolejnych dwóch próbach.

Dimitri Berge 4+. Piorunujący pierwszy i ostatni wyścig, za to mniej błysku było w jego jeździe w pozostałych, co nie oznacza, że spisywał się poniżej oczekiwań. Nie notował wpadek, potrafił zresztą jako pierwszy w piątek pokonać australijskiego lidera przyjezdnych.

Piotr Świercz 3. Niezły występ w jego wykonaniu, bo raz, że zwyciężył w gonitwie do lat 21, to potem wiózł za sobą Dula. W starciu z wyżej notowanymi rywalami nie miał wiele do powiedzenia.

Szymon Bańdur 4-. Trochę lepsza jazda od kolegi z juniorskiej pary, bo też potrafił napsuć krwi seniorom PSŻ-u, jak choćby Nielsenowi, Szlauderbachowi i Łoktajewowi. A to zawsze trzeba uznać za wartość dodaną, gdy mówi się o 17-letnim młodzieżowcu.

Jakub Wieszczak bez oceny. Nie wyjechał na tor.    ZOBACZ WIDEO: Wierzył w Przedpełskiego. "Zdecydowanie nie miałem racji"

Noty dla zawodników #OrzechowaOsada PSŻ-u Poznań:

Matias Nielsen 3-. Po falstarcie musiał narobić kibicom ze stolicy Wielkopolski apetytów w dwóch kolejnych wyścigach, w których przywoził do mety "trójki". Duńczyk potrafił po przemyślanych akcjach wyprzedzać w polu. Od stanu 22:26 spuścił z tonu do tego stopnia, że nie pokonał już żadnego rywala. Dziwny występ.

Szymon Szlauderbach 1+. Obiecujący początek zawodów i... na tym poprzestał. Po dwóch kolejnych zerach został wycofany i okazji do rehabilitacji już nie otrzymał.

Ryan Douglas 5. Tak naprawdę nie można powiedzieć, by miał słabszą chwilę w Krośnie. Czuł się na tamtejszym owalu bardzo dobrze od początku do końca meczu. Nie ma w tym przypadku, bo Australijczyk od inauguracji sezonu w Metalkas 2. Ekstralidze jeździ na wysokim, równym poziomie. W każdym spotkaniu notował dotąd dwucyfrowy dorobek. Jak dotąd rewelacja.

Mateusz Dul 1+. Podobnie jak Szlauderbach także i drugi krajowy senior gości spisał się nieco lepiej w jednym biegu, by w pozostałych nie zdobyć nawet punktu. Zresztą także i ten zdobyty na Krakowiaku bardziej wynikał z błędu tego zawodnika niż kunszcie reprezentanta PSŻ-u.

Aleksandr Łoktajew 2+. Jak zawsze walecznej postawy nie można było mu odmówić, jednak niewiele z tego ostatecznie wynikało. Przede wszystkim słabo ruszał spod taśmy. Gdy wystartował z najlepszego pola, to wygrał, lecz ogólnie bardziej się męczył i błądził po krośnieńskim owalu, niż odczuwał jakąś frajdę.

Kacper Grzelak 2+. Wyglądał nie najgorzej w pierwszej części meczu, dzięki czemu w pokonanym polu pozostawił obu młodzieżowców gospodarzy. Później już niczego nie wskórał.

Kacper Teska 1. Tak naprawdę nie odegrał żadnej roli w tych zawodach.

Lech Chlebowski bez oceny. Nie wyjechał na tor.

SKALA OCEN: 6 - fenomenalnie 5 - bardzo dobrze 4 - dobrze 3 - przeciętnie 2 - słabo 1 - bardzo słabo

CZYTAJ WIĘCEJ: Zmiana lidera w Metalkas 2. Ekstralidze. Sprawdź tabelę i statystyki Ogromne emocje w Ostrowie! Arged Malesa wyrwała zwycięstwo Texom Stali

Źródło artykułu: WP SportoweFakty