Żużel. Wielki moment na Wyspach. Bewley, Lambert i Woffinden pojadą w finale

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Tai Woffinden przed Robertem Lambertem
WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Tai Woffinden przed Robertem Lambertem
zdjęcie autora artykułu

W sobotę 8 czerwca w Manchesterze odbędzie się finał Indywidualnych Mistrzostw Wielkiej Brytanii. Ogłoszono, że w tych zawodach wystąpią w komplecie największe gwiazdy żużla na Wyspach: Daniel Bewley, Robert Lambert, Tai Woffinden.

Krajowy finał w Wielkiej Brytanii jest co roku bardzo ważnym wydarzeniem dla tamtejszych promotorów i kibiców. Jedynym takim zawodom w sezonie próbuje nadać się odpowiednią rangę, prestiż i otoczkę związaną z walką o cenny tytuł mistrzowski w kategorii seniorów.

Od kilku lat speedway na Wyspach opiera się na trzech zawodnikach należących do światowej czołówki. Są to Daniel Bewley, Robert Lambert i Tai Woffinden, którzy z powodzeniem rywalizują choćby w lidze polskiej, na arenach Grand Prix i w wydaniu reprezentacyjnym. Nie wszyscy jednak palili się w minionych latach do jazdy w krajowych mistrzostwach, przez co traciły one na poziomie.

Ostatnimi czasy tylko Bewley ścigał się na własnym podwórku w turniejach finałowych. Lamberta po raz ostatni widziano w nim w 2018 roku, a Woffindena jeszcze wcześniej, bo w 2015. Teraz to się zmieni, ponieważ jak przekazał serwis britishspeedway.co.uk, cała trójka potwierdziła swój start na National Speedway Stadium w Manchesterze w sobotę 8 czerwca.

Brytyjczycy trochę z przymrużeniem oka reklamują już zbliżające się zmagania jako te, w których... wszyscy trzej będą bronić zdobytych tytułów. Bewley to aktualny czempion, ponieważ wygrywał w latach 2022-2023, z kolei Lambert i Woffinden sięgali po ten sukces przy okazji swoich ostatnich występów w IM Wielkiej Brytanii.

Trójka gwiazd ma zapewniony udział w finale, z kolei pozostałych trzynastu uczestników wyłonią eliminacje. Nie można nie wspomnieć, że ponownie do wywalczenia będzie "dzika karta" na turniej GP Wielkiej Brytanii na Principality Stadium w Cardiff, który w tym roku zaplanowano na 17 sierpnia. Przepustkę do jazdy w stolicy Walii wywalczy najlepszy zawodnik imprezy, nie licząc Bewleya, Lamberta i Woffindena, czyli stałych uczestników cyklu.

Wiadomo także, że start całej trójki ma związek z lipcowym Speedway of Nations. Ta impreza odbędzie się właśnie na torze w Manchesterze. Skład Wielkiej Brytanii na finał 13 lipca tworzyć mają właśnie ci zawodnicy, dlatego możliwość dodatkowej jazdy na tamtejszym owalu ma lepiej przygotować ich do walki o medal dla reprezentacji. Zresztą w 2021 roku Lwy Albionu triumfowały w SoN na National Speedway Stadium.

CZYTAJ WIĘCEJ: Belle Vue pokonało rywala z Oxfordu. Kolejny średni występ Janowskiego Woffinden zdradził przyczynę problemów. "Najbardziej frustrujący moment w karierze"    ZOBACZ WIDEO: Został zawieszony za zażycie narkotyków. Mówi o planach na przyszłość

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Kto zdobędzie tytuł indywidualnego mistrza Wielkiej Brytanii w tym sezonie?
Daniel Bewley
Robert Lambert
Tai Woffinden
Inny zawodnik (odpowiedź w komentarzu)
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (1)
avatar
Don Ezop Fan
14.05.2024
Zgłoś do moderacji
0
3
Odpowiedz
1. Woffinden 2. Bewley 3. Lambert. Woffiemu w parku maszyn ma pomagac Jego przyjaciel ze SkyDive- Don Bartolo Czekanski z legendarnego Wilkszyna.