Żużel. Motor przywita kapitana. Hampel uchroni Falubaz od pogromu?

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Łukasz Forysiak
WP SportoweFakty / Łukasz Forysiak
zdjęcie autora artykułu

Jarosław Hampel wraca do Lublina. Lider Falubazem Zielona Góra spróbuje napsuć krwi swojemu byłemu klubowi. Czy gospodarze poskromią genialne starty Hampela i rozgromią zielonogórzan?

Piątkowy mecz pomiędzy ekipami z Lublina i Zielonej Góry będzie stał pod znakiem powrotu Jarosława Hampela. Jeszcze rok temu był on kluczową postacią Orlen Oil Motoru Lublin w walce o Drużynowe Mistrzostwo Polski. Przejście do wieku seniora Mateusza Cierniaka sprawiło, że z klubem musiał pożegnać się jeden z dwójki Hampel i Fredrik Lindgren. Wybór padł na tego pierwszego. Wielu kibiców w Lublinie nie mogło pogodzić się z tą decyzją i były kapitan Motoru, tak więc można liczyć, że otrzyma on gorące powitanie.

Hampel bez wątpienia będzie najważniejszym ogniwem NovyHotel Falubazu Zielona Góra w tym meczu. Nie dość, że utrzymuje wysoki poziom (na ten moment jego średnia biegowa wynosi 2,250), to znajomość lubelskiego toru i jego wskazówki dla kolegów z zespołu mogą bardzo pomóc w najbliższym starciu. Hampela będą z pewnością wspierać bracia Przemysław Pawlicki i Piotr Pawlicki, którzy przeplatali w bieżących rozgrywkach lepsze biegi słabszymi, a także zdarzały im się różne wpadki np. taśmy czy upadki.

Spory znak zapytania będzie można postawić przy nazwisku Rasmusa Jensena. Duńczyk tak naprawdę uczy się PGE Ekstraligi, ale do tej pory spisuje się na pewnym, stabilnym poziomie. W Lublinie czeka go z pewnością najtrudniejszy mecz i jego wynik powyżej 8 punktów byłby Falubazowi na rękę. W najbliższym starciu goście przystąpią do jazdy osłabieni, gdyż przy Z5 nie wystartuje Krzysztof Sadurski.

ZOBACZ WIDEO: Pierwszy rok w gronie seniorów. Zaskakujący problem Cierniaka

Oczywistym faworytem tego spotkania są gospodarze, którzy nie pozwolili żadnej drużynie w tym sezonie wyjechać z więcej niż 37 małymi punktami. Lublinianom jedyny problem może sprawić własny tor. Aktualni DMP nie byli w pełni zadowoleni ze stanu swojego toru. Szczególnie kłopoty sprawiał drugi łuk. Klub będzie musiał przygotować nawierzchnię perfekcyjnie, jeśli nie chce się narazić przeciwnikom czy komisarzowi.

Swoją wartość będzie chciał udowodnić Fredrik Lindgren, który wygrał ''rywalizację'' z Hampelem o skład na rok 2024. Szwed zanotował już w tym sezonie dwie dwucyfrówki przy Alejach Zygmuntowskich. Pojedynki aktualnego wicemistrza świata z byłym będą na pewno interesujące. Z kolei na najlepszy występ w tym roku liczy Dominik Kubera. Stały uczestnik SGP zdobył w dwóch poprzednich pojedynkach 5 i 8 punktów, jednak stać go na zdecydowanie więcej.

Awizowane składy: 

NovyHotel Falubaz Zielona Góra: 1. Jarosław Hampel 2. Jan Kvech 3. Rasmus Jensen 4. Przemysław Pawlicki 5. Piotr Pawlicki 6. Kacper Rychliński 7. Oskar Hurysz

Orlen Oil Motor Lublin: 9. Dominik Kubera 10. Mateusz Cierniak 11. Jack Holder 12. Fredrik Lindgren 13. Bartosz Zmarzlik 14. Wiktor Przyjemski 15. Bartosz Bańbor

Początek spotkania: 18:00 Sędzia: Krzysztof Meyze Komisarz toru: Paweł Stangret Komisarz techniczny: Marcin Bordewicz

Zobacz także: Żużel. Nowe informacje ws. stanu zdrowia Krzysztofa Sadurskiego Żużel. W Bydgoszczy znajdą następcę Przyjemskiego?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty