Żużel. Przenosiny z Wrocławia do Zielonej Góry. Falubaz ma nowego zawodnika

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Na zdjęciu: Eryk Farański (z lewej) i Greg Hancock
Materiały prasowe / Na zdjęciu: Eryk Farański (z lewej) i Greg Hancock
zdjęcie autora artykułu

Ledwie kilka dni temu uzyskał licencję żużlową, a już ma nowego pracodawcę. Eryk Farański został wypożyczony z Betard Sparty Wrocław do NovyHotel Falubazu Zielona Góra. W ten sposób beniaminek PGE Ekstraligi poszerzył swoją formację juniorską.

Eryk Farański w ostatnich latach rozwijał się w szkółce Betard Sparty Wrocław, a talentem nastolatka spod Świdnicy zachwycał się sam Greg Hancock. Zimą kariera młodego żużlowca znalazła się jednak na zakręcie. Spór z dotychczasowym klubem sprawił, że Farański brał pod uwagę przedwczesne zakończenie kariery.

Sytuację postanowił wykorzystać NovyHotel Falubaz Zielona Góra, który chciał przechwycić obiecujący talent. Beniaminek PGE Ekstraligi już w lutym sondował możliwość transferu Farańskiego, ale o takim scenariuszu nie chcieli słyszeć działacze ze stolicy Dolnego Śląska.

W połowie maja Farański zdał licencję żużlową w barwach Betard Sparty Wrocław, co dla wielu fanów było zaskoczeniem. Jak ustaliły WP SportoweFakty, był to efekt porozumienia, na mocy którego 16-latkowi pozwolono odejść na wypożyczenie do Zielonej Góry.

ZOBACZ WIDEO: "Nie ma sensu". Szczere słowa Bartosza Zmarzlika o torach w Grand Prix

We wtorek wrocławianie oficjalnie poinformowali o wypożyczeniu Farańskiego do Falubazu. Doszło do tego tuż przed meczem U-24 Ekstraliga, w którym na Stadionie Olimpijskim zmierzą się drużyny z... Wrocławia i Zielonej Góry.

Fakt, że Farański zdał licencję żużlową w barwach Betard Sparty Wrocław może mieć spore znaczenie w przyszłości. W PGE Ekstralidze dyskutuje się o możliwości wprowadzenia przepisu o obowiązkowym posiadaniu wychowanka w składzie. Jeśli 16-latek spod Świdnicy spędził pozostały okres kariery juniora w Zielonej Górze, nie będzie traktowany jako zawodnik wychowany przez Falubaz.

Formację juniorską NovyHotel Falubazu Zielona Góra tworzą obecnie Krzysztof Sadurski oraz Oskar Hurysz. Pierwszy z nich ma 21 lat i po sezonie zakończy starty w gronie młodzieżowców. Co więcej, obaj żużlowcy nie są wychowankami zielonogórskiego klubu. Sadurski na żużlowca wyszkolił się w Lesznie, Hurysz - Gorzowie Wielkopolskim.

Czytaj także: - Długie czekanie na nic. Mecz w Częstochowie odwołany - Przedpełski zaskoczył odpowiedzią na pytanie o swoją przyszłość w PGE Ekstralidze

Źródło artykułu: WP SportoweFakty