Żużel. Orzeł zdobył Gdańsk, Wybrzeże na dnie. Mniej dziur w łódzkim zespole

Zdjęcie okładkowe artykułu: Jakub Malec / Na zdjęciu: Daniel Kaczmarek w kasku żółtym
Jakub Malec / Na zdjęciu: Daniel Kaczmarek w kasku żółtym
zdjęcie autora artykułu

Żużlowcy H.Skrzydlewska Orła Łódź pojechali równiej podczas meczu w Gdańsku i wygrali 49:41. W ekipie z centralnej Polski praktycznie każdy zawodnik zrobił "swoje", czego nie można powiedzieć o gospodarzach niedzielnego meczu.

Noty dla zawodników Energa Wybrzeża Gdańsk: Krzysztof Kasprzak 3+. Na pewno wciąż nie jest to to, na co liczyłby Kasprzak. W jego pierwszym biegu przyjechał daleko za resztą stawki, później jednak prezentował się lepiej i dwa razy z rzędu biegi z jego udziałem zakończyły się podwójnymi zwycięstwami Energa Wybrzeża. W 14. biegu stracił prowadzenie po tym, jak wydawało się, że kontroluje jego przebieg. Tom Brennan 4+. Zdecydowanie najlepszy występ Brytyjczyka w tym sezonie. Zawodnik U-24 Energa Wybrzeża, który w ubiegłym sezonie był rezerwowym w ekipie z Łodzi już po 4 biegach miał na swoim koncie 10 punktów i był liderem swojej drużyny. Co prawda gdy już wszystko było jasne przyjechał ostatni w 15. biegu, jednak i tak należy ocenić jego występ pozytywnie. Adrian Gała 3-. O tym, że zadebiutuje w tym sezonie gdańszczanie poinformowali chwilę przed meczem. Gała miał bardzo "dziki" styl jazdy, przy czym trudno było mu odmówić, że "gryzł" tor. Wygrał bardzo ważny 12. bieg i gdańscy kibice liczyli na to, że pójdzie za ciosem w pierwszym wyścigu nominowanym. Po tym, jak dał się minąć przeprowadził totalnie nieprzygotowany atak i skasował Tomasza Gapińskiego. Za to duży minus. Nicolai Klindt 5. Po zerze w swoim pierwszym biegu, to on ciągnął wynik Energa Wybrzeża. Do końca był już niepokonany, wygrał m.in. niezwykle istotny 11. bieg. To wszystko okazało się jednak za mało na Orła. Niels Kristian Iversen 2-. Przez cały mecz pokonał tylko dwukrotnie Benjamina Basso. W 6. biegu stracił tuż przed metą trzy punkty na rzecz Beckera, później to junior, a nie on walczył z parą krajowych zawodników H.Skrzydlewska Orła. Podsumowaniem jego występu było ostatnie miejsce w niezwykle ważnym 13. biegu. Najgorszy senior w gdańskiej ekipie. Miłosz Wysocki 2. Kolejny raz Wysocki pojechał bardzo słabo w rywalizacji z juniorami rywala, a wygrał z seniorem - tym razem był to Tomasz Gapiński. Junior Energa Wybrzeża aby zbudować swoją renomę musi jeździć równiej, przede wszystkim z rówieśnikami. Bartosz Głogowski 1. Wyjechał na tor dwukrotnie i nie zdobył punktów. Musi czekać na pierwsze punkty. Bartosz Tyburski brak oceny. Nie jechał. Oceny dla zawodników H.Skrzydlewska Orła Łódź - 49 pkt. Luke Becker 4. Trudno ocenić jego występ. Zaczął od dwóch zwycięstw, w tym jednym po walce z Iversenem, by później dwukrotnie dać się objechać na 5:1. W ostatnim biegu przypieczętował jednak zwycięstwo swojej drużyny. Benjamin Basso 2+. Nie był to najlepszy mecz w wykonaniu Duńczyka. Pokonał jednego seniora zespołu z Gdańska i dwóch młodzieżowców. Ostatecznie jednak i jego punkty przyczyniły się do wygranej. Tomasz Gapiński 4. Zaczął bardzo dobrze, jednak później przegrał m.in. z Gałą i z Wysockim. Ostatecznie jednak zdobył ważne punkty w samej końcówce meczu, gdy łódzkiej drużynie wygrana wypadała z rąk.

ZOBACZ WIDEO: Zatrudnił Kudriaszowa w jego trudnym okresie. Tak wspomina zmarłego żużlowca

Daniel Kaczmarek 5-. Przeciwko byłej drużynie pokazał się z bardzo dobrej strony i udowodnił, że gdańszczanie powinni postarać się bardziej o zatrzymanie go na bieżący sezon. Zdobył 9 punktów i bonus, dokładając niezwykle ważne "oczka" do dorobku drużyny. Oliver Berntzon 5. Od początku bardzo szybki na torze. Po dwóch zwycięstwach indywidualnych, trzykrotnie przyjeżdżał za plecami najlepszych zawodników rywali, jednak zdobywał cały czas ważne punkty i m.in. dzięki jego postawie, łodzianie dowieźli końcowe zwycięstwo. Mateusz Bartkowiak 3. Wygrywał z juniorami rywala, w tym 2 razy z Miłoszem Wysockim, z seniorami jednak nie powalczył na poważnie o punkty. Przeciętny występ mającego ekstraligową przeszłość żużlowca. Bartosz Nowak 4-. Pokazał spory potencjał. Najpierw zwyciężył wyraźnie w biegu młodzieżowców, a później to on, a nie Basso jechał za plecami Gały w 12. biegu. Łódzki zespół może mieć z niego sporo pożytku. Seweryn Orgacki brak oceny. Nie jechał.

SKALA OCEN 6 - fenomenalnie 5 - bardzo dobrze 4 - dobrze 3 - przeciętnie 2 - słabo 1 - bardzo słabo

Czytaj także:  Gapiński zdradził, co powiedział Gale Szalony pościg Wybrzeża. Zadecydował 14. bieg

Źródło artykułu: WP SportoweFakty