Żużel. Spory pech organizatorów. Przełożyli mecz ligowy po raz kolejny

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / hwww.pexels.com/ / Opady deszczu
Materiały prasowe / hwww.pexels.com/ / Opady deszczu
zdjęcie autora artykułu

Pogoda w dalszym ciągu daje się we znaki organizatorom imprez żużlowych na europejskich torach. Wyjątkowo na wtorek 28 maja w Grindsted zaplanowano przełożone wcześniej spotkanie ligowe. Wiemy już, że w tym terminie również nie dojdzie ono do skutku.

W tym artykule dowiesz się o:

Nominalnie spotkania w ramach rozgrywek duńskiej Speedwayligaen odbywają się w środowe wieczory. Na wtorek 28 maja zaplanowano jednak pojedynek pomiędzy zespołami GSK Liga z Grindsted oraz Esbjerg Vikings. Mecz ten był przełożony z pierwszej rundy, a pierwotnie miał się odbyć 10 kwietnia. Wiemy już, że również za drugim podejściem nie dojdzie on do skutku.

W mediach społecznościowych klubu z Grindsted w poniedziałek o 12:30 przedstawiono awizowany skład na ten pojedynek. W zestawieniu znaleźli się Nicki Pedersen, Przemysław Pawlicki, Kenneth Bjerre, Mathias Pollestad oraz Rune Thorst. Kilka godzin później przekazano jednak informację o odwołaniu starcia z Wikingami. Powodem są niestety po raz kolejny złe warunki atmosferyczne.

"Ze względu na spore opady w dniu wczorajszym oraz bardzo złą prognozę pogody na jutro podjęto decyzję o odwołaniu meczu. Nowy termin zostanie ustalony tak szybko, jak to możliwe i opublikujemy go w naszych mediach społecznościowych" - czytamy w komunikacie klubu z Grindsted.

Tym samym rozgrywki ligi duńskiej po raz kolejny zostały storpedowane przez pogodę. Przypomnijmy, że początek tego sezonu zaplanowano w Danii wyjątkowo wcześnie, bo na 10 kwietnia. Niestety miesiąc ten był bardzo chłodny oraz deszczowy i z pierwszych trzech rund w oryginalnych terminach udało się rozegrać tylko trzy ligowe pojedynki.

Jak zatem widać aura nadal sprawia spore problemy organizatorom z Kraju Hamleta i konieczne było przełożenie kolejnego spotkania. Co ciekawe rewanżowy pojedynek między wspomnianymi ekipami na torze w Esbjerg ma się odbyć dzień później, czyli w środę 29 maja. Obecnie ma zostać on rozegrany zgodnie z planem.

Czytaj także: Trener Wilków Krosno mówi, co zaważyło na przegranej z ostrowianami. "Musimy nad tym popracować" Nie pozostawił złudzeń przeciwnikom. Pewna wygrana juniora Włókniarza

ZOBACZ WIDEO: Magazyn PGE Ekstraligi. Goście: Janowski, Holloway i Cegielski

Źródło artykułu: WP SportoweFakty