Bohater weekendu o zainteresowaniu jego usługami. Baron wytłumaczy kryzys Apatora. Oglądaj Magazyn PGE Ekstraligi!

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Ben Cook
WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Ben Cook
zdjęcie autora artykułu

Ben Cook opowie o swoim debiucie w PGE Ekstralidze. Jan Kvech porozmawia o trudnym początku sezonu w lidze i SGP. Piotr Baron wytłumaczy powody kryzysu KS Apatora Toruń. Więcej w czwartek w Magazynie PGE Ekstraligi na WP SportoweFakty.

W czwartek czeka nas zaległe spotkanie pomiędzy NovyHotel Falubazem Zielona Góra a Krono-Plast Włókniarzem Częstochowa. To jednak dopiero o godzinie 20:00. Wcześniej, bo o 13:00, na portalu WP SportoweFakty Mateusz Puka poprowadzi Magazyn PGE Ekstraligi.

Bohater ubiegłego weekendu

Chyba trudno inaczej nazwać Bena Cooka, który jeszcze niedawno dla wielu polskich kibiców był postacią anonimową, a w piątek przyjechał do Częstochowy i zapisał obok swojego nazwiska dziewięć oczek oraz jeden bonus. Co więcej, jego Fogo Unia Leszno była o krok od sprawienia niespodzianki i zwycięstwa. Ostatecznie Wielkopolanie ulegli ekipie spod Jasnej Góry 43:47.

Co ciekawe zespół, który prowadzi Rafał Okoniewski, nie był jedynym zainteresowanym pozyskaniem Australijczyka. Takie same plany miała inna drużyna. O tym jednakże będzie można się dowiedzieć w naszym programie, gdyż 26-latek przyzna wprost, o jaki klub chodzi. Opowie również, na jakim sprzęcie ścigał się na częstochowskim owalu. Warto jednakże podkreślić, że nie były to silniki Janusza Kołodzieja czy Damiana Ratajczaka.

ZOBACZ WIDEO: Sprawdził silniki Taia Woffindena. Odkrył coś zaskakującego

Cook bardzo racjonalnie podchodzi do swojej obecnej sytuacji. Ma świadomość, że jego dalsza przygoda z Unią może się potoczyć różnie. Nie jest przecież pewne, że pojawi się ponownie PGE Ekstralidze w obecnym roku. Mimo wszystko wie, że już się pokazał przed polską publicznością, co może tylko zaplusować. Zdradzi też, dlaczego nie jeździł wcześniej w naszej ojczyźnie.

Kryzys w Toruniu

KS Apator w ostatnich tygodniach przeżywa kryzys. W czterech poprzednich spotkaniach wygrał wyłącznie raz i to minimalnie na swoim obiekcie z Falubazem. To spowodowało, że z drużyny, która już była uznawana za kandydata do walki o medale, stała się tą, która ma walczyć o lokatę w drugiej połowie tabeli najlepszej żużlowej ligi świata.

Piotr Baron postara się wytłumaczyć problemy jego podopiecznych, w tym oczywiście Patryka Dudka i Emila Sajfutdinowa. Czy szkoleniowiec ma jakiś pomysł na poprawę wyników zespołu? A może już nawet wdrożył jakieś działania, których efekty będą widoczne 22 czerwca podczas konfrontacji w Lesznie? Nie zabraknie również tematu Krzysztofa Lewandowskiego. Czy 19-latek zostanie odstawiony od składu?

Trudne początki

Jan Kvech w 2024 roku nie tylko występuje w PE Ekstralidze, ale też w Speedway Grand Prix. I nie da się ukryć, że pierwsze miesiące tego sezonu nie są dla niego łatwe. Czech jak na razie może legitymować się średnią 1,120 punktu na jeden bieg w lidze. W Indywidualnych Mistrzostwach Świata zajmuje 15. miejsce.

Właśnie o tym w naszym programie opowie 22-latek. Jak on ocenia swoją postawę i jakie ma wrażenia po pierwszych zawodach z na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce oraz GP? Dodatkowo cały musi czuć na plecach oddech Michała Curzytka, który co prawda obecnie jest kontuzjowany, ale po powrocie znów może powalczyć o miejsce w składzie. Jak na to wszystko reaguje Kvech?

Mirosława Jabłońskiego w końcu nikt nie hamuje?

W poprzednich tygodniach zostało przełożonych wiele meczów zarówno PGE Ekstraligi, jak i Metalkas 2. Ekstraligi. Nie odbyło się także bez skandalu w Gorzowie Wielkopolskim, za który już ukarani zostali zawodnicy. Czy Marcin Majewski ma jakieś pomysły na metodę, która mogłaby wszystkim zamieszaniom zapobiegać? Jaka jest rola telewizji w ustalaniu nowych terminów spotkań?

W jaki sposób zareagował na zachowanie Taia Woffindena? Przypomnijmy, że reporterka Canal+ Sport Julia Pożarlik zapytała Brytyjczyka o zwolnienie swoich mechaników. - To nie jest wasz interes - usłyszała w odpowiedzi. Czy zdaniem byłego dziennikarza Unia Leszno spadnie z najlepszej żużlowej ligi świata? Majewski wypowie się również na temat opinii Mirosława Jabłońskiego, którymi w ostatnim czasie chętnie dzieli się w przestrzeni publicznej.

Początek Magazynu PGE Ekstraligi w czwartek, 13 czerwca, o godz. 13:00. Player z transmisją będzie dostępny na WP SportoweFakty.

Czytaj także: > Matej Zagar mógł wrócić do PGE Ekstraligi. "Miało to być na naszych zasadach" > Prezes PGE Ekstraligi zarzucił im niechlujstwo. Jest zdecydowana odpowiedź

Źródło artykułu: WP SportoweFakty