Żużel. To zawsze jest trudny teren. Gospodarze postraszą faworytów ligi?

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Romulad Rubenis / Na zdjęciu: Rene Bach w czerwonym kasku
WP SportoweFakty / Romulad Rubenis / Na zdjęciu: Rene Bach w czerwonym kasku
zdjęcie autora artykułu

Już w weekend startuje runda rewanżowa w rozgrywkach Krajowej Ligi Żużlowej. Jednym z pojedynków będzie ten zaplanowany w Daugavpils, gdzie w niedzielę miejscowy Optibet Lokomotive podejmie faworytów ligi - Unię Tarnów.

Poprzedni mecz między tymi dwoma drużynami, rozegrany w pierwszą niedzielę czerwca zakończył się zwycięstwem Jaskółek w stosunku 57:33. Tym razem rywalizacja przenosi się na tor w Dyneburgu, który dla przyjezdnych nierzadko jest trudnym terenem. W bieżącym sezonie przekonały się o tym boleśnie ekipy z Gniezna i Piły, przegrywając kolejno różnicą 12 i 17 punktów.

Tym razem jednak na Łotwę zawita faworyt rozgrywek i gospodarzy czeka dużo trudniejsze zadanie. Porównując skład z poprzednim spotkaniem w zestawieniu Nikołaja Kokina doszło do jednej, wymuszonej zmiany. Brytyjczyka Steve'a Worralla, u którego przed meczem w Tarnowie stwierdzono stan zapalny w uchu, zastąpił Oleg Michaiłow. Liderami Optibet Lokomotivu powinni być Rene Bach, Jewgienij Kostygow oraz Daniił Kołodinski, a pozostali postarają się dorzucić cenne punkty.

Tarnowianie do drugiego swojego spotkania w tym sezonie poza granicami naszego kraju zgłosili swoje "żelazne" zestawienie. W składzie znaleźli się tym samym Timo Lahti, David Bellego, Marko Lewiszyn, Adrian Cyfer i Daniel Jeleniewski. W ostatnim czasie pierwsza czwórka punktowała już na wysokim poziomie, sporo zatem może zależeć od postawy tego piątego, u którego jednak w poprzednim meczu widać było już poprawę w stosunku do początku sezonu.

ZOBACZ WIDEO: Magazyn PGE Ekstraligi. Cook, Kvech, Baron i Majewski gośćmi Puki

Niewiadomą będzie postawa tarnowskich juniorów, którzy na wyjazdach radzą sobie gorzej niż na własnym torze. Należy przypomnieć tutaj jednak o świetnej dyspozycji Jana Heleniaka w meczu z Łotyszami w Jaskółczym Gnieździe, gdy w czterech biegach wywalczył on 8 punktów z dwoma bonusami. Kilka dni później zanotował on upadek w tarnowskiej rundzie Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, a w najbliższą niedzielę okaże się, czy nie niesie to za sobą jakichkolwiek konsekwencji.

Faworytami pojedynku w Daugavpils będą z pewnością goście. W tym sezonie w Krajowej Lidze Żużlowej przegrali oni jednak już dwa spotkania na wyjazdach w Gnieźnie i Landshut, a gospodarze niedzielnego starcia zawsze skrupulatnie potrafili wykorzystać atut własnego toru. O tym, czy tak będzie również tym razem i Łotysze ponownie pokuszą się o niespodziankę, przekonamy się już w niedzielne popołudnie. Start do pierwszego wyścigu zaplanowano na 16:15 czasu polskiego (17:15) łotewskiego), a serwis WP SportoweFakty przeprowadzi tekstową relację "na żywo" z tego wydarzenia.

Awizowane składy:

Optibet Lokomotive Daugavpils: 9. Kjastas Puodżuks 10. Daniił Kołodinski 11. Rene Bach 12. Oleg Michaiłow 13. Jewgienij Kostygow 14. Artiom Juhno 15. 16.

Unia Tarnów: 1. Daniel Jeleniewski 2. Marko Lewiszyn 3. Adrian Cyfer 4. David Bellego 5. Timo Lahti 6. 7. Jan Heleniak 8.

Początek spotkania: godz. 16:15 (17:15 czasu łotewskiego) Sędzia: Tomasz Fiałkowski Komisarz toru: Krzysztof Okupski

Prognoza pogody (pogoda.wp.pl): Temperatura: 20°C Wiatr: 6 km/h Deszcz: 0.0 mm

Czytaj także: Prezes PSŻ jasno o reszcie sezonu. "Wchodzimy do play-offów z piątego miejsca" Obiecujący występ Chmiela w Danii. Wygrywał biegi w parze z Pedersenem

Źródło artykułu: WP SportoweFakty