Żużel. Ciekawy transfer w przygotowaniu. To może być hit

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Adam Bednar
WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Adam Bednar
zdjęcie autora artykułu

Mało brakowało, a już w najbliższym czasie mogliśmy obserwować debiut w lidze jednego z większych talentów. Okazuje się, że Stal Gorzów uzgodniła warunki wypożyczenia 17-letniego Adama Bednara do Polonii Piła. Zawodnik miał jednak pecha.

W czwartek żużlowiec jechał w zawodach w ramach 1. ligi czeskiej, które zakończyły się dla niego złamaniem ręki. Choć kontuzja nie jest przesadnie poważna, to jest już pewne, że wyeliminuje go z jazdy na kilka tygodni. Uraz przytrafił się w najgorszym możliwym momencie.

Zgodnie z planem w piątek władze Polonii Piła miały bowiem pochwalić się tym transferem, a żużlowiec miał niebawem otrzymać okazję do debiutu w profesjonalnych rozgrywkach. Ten ruch wydawał się korzystny dla wszystkich. Polonia od początku sezonu spisuje się poniżej oczekiwań, a czarę goryczy przelała ostatnia domowa porażka z Trans MF Landshut Devils.

Na przenosinach do Krajowej Ligi Żużlowej bardzo mocno skorzystałby też sam zawodnik, który w końcu dostałby okazję na pokazanie się w lidze i rywalizację z dużo bardziej doświadczonymi zawodnikami. Zadowolone z tego ruchu są także władze Stali, bo w Gorzowie coraz więcej mówi się o tym, że to właśnie Czech już za dwa lata mógłby stać się podstawowym zawodnikiem do lat 24 w PGE Ekstralidze.

ZOBACZ WIDEO: Ostre opinie Mirosława Jabłońskiego. Były szef o jego zachowaniu

Zacierać ręce z powodu debiutu tego żużlowca mogliby też kibice, bo rozgrywki na najniższym szczeblu dostałyby dodatkowy powiew świeżości. Bednar był ostatnio w znakomitej formie, co potwierdzały jego kolejne występy w U-24 Ekstralidze. We wtorek w Krośnie zdobył z bonusem 17 punktów, a w czerwcu za każdym razem kończył spotkania z dwucyfrowym wynikiem. W żadnym z tych meczów nie odstawał poziomem od podstawowego duetu juniorów, czyli Oskara Palucha i Jakuba Stojanowskiego. Po słabszym początku radził sobie coraz lepiej i pokazał, że ma ogromny potencjał.

Kontuzja 17-latka dość mocno krzyżuje plany pilskiego klubu i całkiem możliwe, że prezentacja nowego zawodnika zostanie jednak odwleczona w czasie. Adam Bednar i tak ma jednak powody do zadowolenia, bo w którym czasie został zauważony przez działaczy innych klubów, a jego debiut w seniorskich rozgrywkach pozostaje już tylko kwestią czasu.

Dodajmy, że w najbliższą niedzielę Polonię czeka zaległy, wyjazdowy mecz z Unią Tarnów. Początek spotkania o godz. 17:00. WP SportoweFakty już teraz zapraszają do śledzenia naszej relacji LIVE!

Czytaj więcej: W końcu dobre wieści z Fogo Unii Leszno Woffinden kontra Michelsen. Ten mecz da odpowiedź

Źródło artykułu: WP SportoweFakty