Żużel. Jedna decyzja zmusiła ich do kolejnego transferu. Junior podpisał umowę

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Erik Bachhuber
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Erik Bachhuber
zdjęcie autora artykułu

Działacze Trans MF Landshut Devils musieli wzmocnić skład pozyskując nowego młodzieżowca. Spowodowane to było ostatnią decyzją Erika Bachhubera o nagłym zakończeniu kariery. Do drużyny dołączył Ben Iken.

W listopadowym okienku transferowym Trans MF Landshut Devils parafowało umowy z trzema młodzieżowcami - Erikiem Bachhuberem, Kacprem Cymermannem oraz Mario Hauslem. To pierwszy z nich miał ciągnąć wynik formacji do 21. roku życia i ze swojej roli wywiązywał się w stu procentach. Towarzyszył mu Hausl. Z czasem do drużyny dołączył jeszcze Marlon Hegener.

Niespodziewanie Bachhuber zdecydował się nagle zakończyć karierę (więcej o tym TUTAJ). W efekcie znów pojawiły się problemy kadrowe w zespole U21. Klub zdecydował się na kolejny transfer. Tym razem padło na 19-letniego Bena Ikena.

Młody Niemiec jest raczej anonimową postacią dla polskich fanów. Mieliśmy okazję obejrzeć go w akcji podczas Speedway Ekstraliga Camp w 2023 roku. W obu turniejach wywalczył 13 punktów i zajął miejsce poza czołową ósemką. Był jednak jedynym uczestnikiem, który pokonał pierwszego dnia Bena Triggera.

Czytaj także: - Przysłał zwolnienie i... pojechał na zawody. Spotkała go kara - Kuriozalne wykluczenie w PGE Ekstralidze

ZOBACZ WIDEO: Ostre opinie Mirosława Jabłońskiego. Były szef o jego zachowaniu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty