Żużel. Problemy finansowe w KLŻ? Władze mają sygnał z jednego klubu

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Kordys / Zdjęcie z meczu Start Gniezno - Unia Tarnów
WP SportoweFakty / Tomasz Kordys / Zdjęcie z meczu Start Gniezno - Unia Tarnów
zdjęcie autora artykułu

Szef stowarzyszenia "Metanol" Krzysztof Cegielski otwarcie mówił nam o zaległościach w klubach Krajowej Ligi Żużlowej. Jak sytuacja wygląda z perspektywy przewodniczącego GKSŻ Ireneusza Igielskiego?

W połowie maja Krzysztof Cegielski, który regularnie broni interesu żużlowców jako szef stowarzyszenia "Metanol", mówił nam o zaległościach w Krajowej Lidze Żużlowej. Co na to Ireneusz Igielski, prezes Głównej Komisji Sportu Żużlowego?

- Znamy sytuację klubu z Tarnowa. To jedyny ośrodek, z którego dochodzą do nas informacje. Z pozostałych ośrodków takie informacje do nas nie docierają - powiedział w rozmowie z WP SportoweFakty.

Tymczasem o perturbacjach finansowych otwarcie mówił nam choćby Dariusz Pućka, prezes Polonii Piła. - Polonia Piła, jak większość klubów w Polsce, ma zaległości. Do nas bezpośrednio te sygnały nie docierają. Zakładam, że prezes Polonii ma plan, jak uregulować te zaległości. I wierzę, że tak się stanie - dodał Igielski.

A czy GKSŻ wyciągnęła wnioski z zamieszania z licencjami, do którego doszło przed startem bieżącego sezonu?

- Uważam, że wnioski zostały wyciągnięte. Kluby mają czas na złożenie dokumentów licencyjnych w takim terminie, jaki obowiązuje wszystkich. Nowe ośrodki, które będą chciały przystąpić do KLŻ, mają świadomość obowiązujących terminów - dodał szef GKSŻ.

Zapytaliśmy też o przyszłość rawickiego i krakowskiego żużla. - Jesteśmy w stałym kontakcie z burmistrzem Rawicza. Rozmawiamy również cały czas z władzami klubu z Krakowa. Sytuacja jest rozwojowa. Co z tego wyjdzie? Nauczony tym rokiem, nie chcę w ogóle o tym mówić. To zbyt skomplikowane tematy - podsumował.

Krzysztof Cegielski: Wielu zawodników w Krajowej Lidze Żużlowej balansuje na krawędzi

Cegielski w rozmowie z WP SportoweFakty podkreślał, że zawodnicy jeżdżący w Krajowej Lidze Żużlowej nie dostają wypłat na bieżąco.

- Nie dość, że wielu zawodników odpuściło pewne kwestie finansowe, jeśli chodzi o pierwotne kontrakty, to jeszcze z tą realizacją też jest różnie. To nie jest łatwy czas. Dysproporcja między ligami jest ogromna i to jest trudny temat - zaznaczał.

Tłumaczył poza tym, że zaległości są duże. - Wielu zawodników w Krajowej Lidze Żużlowej balansuje na krawędzi - dodawał.

O bunt zawodników i to, że któraś z ekip nie dojedzie do końca sezonu, jednak się nie obawiał.

- Myślę, że wszystkie drużyny dokończą. Będzie przepychanie między zawodnikami i klubami, będą prośby, żale oraz telefony. Po sezonie dojdzie do prób odzyskiwania pieniędzy - zapowiadał.

ZOBACZ WIDEO: Ostre opinie Mirosława Jabłońskiego. Były szef o jego zachowaniu

Czytaj także: > To ma być początek czegoś wielkiego. Marzą o Grand Prix dla kobietMówiło się o zaległościach i kiepskim pożegnaniu. Sajfutdinow o relacjach z władzami Unii

Źródło artykułu: WP SportoweFakty