Żużel. Poleciała głowa we Włókniarzu! "W trosce o przyszłość i rozwój"

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Patryk Kowalski
WP SportoweFakty / Patryk Kowalski
zdjęcie autora artykułu

Działacze Krono-Plast Włókniarza Częstochowa podjęli kroki po wydarzeniach, jakie miały miejsce w meczu z ebut.pl Stalą Gorzów (41:48). Zdecydowano się na zakończenie współpracy z Piotrem Mikołajczakiem.

Piotr Mikołajczak w częstochowskim Krono-Plast Włókniarzu pełnił dwie role - dyrektora sportowego oraz kierownika zespołu. Był uzupełnieniem dla sztabu szkoleniowego, który stanowi na co dzień Janusz Ślączka i Sebastian Ułamek. Po wydarzeniach w ostatnim meczu z ebut.pl Stalą Gorzów współpraca z nim została zakończona.

Przypomnijmy, że wiele "emocji" dostarczyły wydarzenia z siódmego wyścigu. Sędzia go przerwał ze względu na nierówny start. W powtórce - zgodnie z tegoroczną nowinką regulaminową - zawodnicy mieli minutę, aby zjawić się pod taśmą. Gorzowianie zdążyli pod nią podjechać, częstochowianie nie, w związku z czym Mikkel Michelsen i Maksym Drabik zostali wykluczeni. Choć sztab szkoleniowy tłumaczył sytuację m.in. zmianą kół czy tankowaniem, to kibice winą obarczyli właśnie tych, którzy powinni dopilnować tego czasu dla żużlowców.

I choć klub nie pisze wprost, że to właśnie ta sytuacja była kluczowa, to w oświadczeniu możemy przeczytać, że decyzja została podjęta "w trosce o przyszłość i rozwój naszego klubu po wnikliwej analizie ostatnich wydarzeń."

ZOBACZ WIDEO: "Toksyczne środowisko żużlowe”. Mikkel Michelsen szczerze o swojej relacji z Leonem Madsenem

Pełna treść oświadczenia klubu: Drodzy Kibice, Sponsorzy i Sympatycy Włókniarza Częstochowa,

Z dniem 8 lipca 2024 roku, Zarząd Włókniarza Częstochowa SA podjął decyzję o zakończeniu współpracy z Panem Piotrem Mikołajczakiem, pełniącym funkcję Dyrektora Sportowego oraz w trakcie meczów kierownika drużyny. Decyzja ta została podjęta w trosce o przyszłość i rozwój naszego klubu po wnikliwej analizie ostatnich wydarzeń.

Włókniarz Częstochowa dziękuje Panu Piotrowi Mikołajczakowi za jego dotychczasową pracę i zaangażowanie. Życzymy mu wszelkiej pomyślności oraz sukcesów w dalszej karierze zawodowej.

Klub zobowiązuje się do zachowania poufności wszelkich informacji wewnętrznych oraz unikania działań, które mogłyby zaszkodzić dobremu imieniu każdej ze stron. Dziękujemy za Wasze wsparcie i zrozumienie.

Z wyrazami szacunku, Zarząd Włókniarza Częstochowa SA

Czytaj także: - Trener Stali mówi o wtopie Włókniarza - Kuriozalna sytuacja w Częstochowie. Trener Krono-Plast Włókniarza zabrał głos

Źródło artykułu: WP SportoweFakty