Żużel. Dzika karta na 2. finał IMP przyznana

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Wiktor Przyjemski w kasku niebieskim
WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Wiktor Przyjemski w kasku niebieskim
zdjęcie autora artykułu

27 lipca (sobota) w Bydgoszczy zostanie rozegrany 2. finał Indywidualnych Mistrzostw Polski. Wiemy już, który zawodnik wystartuje z dziką kartą i kto stworzy tego dnia rezerwę toru.

Patryk Dudek zwyciężył na łódzkiej Moto Arenie w 1. rundzie Indywidualnych Mistrzostw Polski i jest liderem klasyfikacji generalnej. Swojej pozycji będzie bronił 27 lipca w Bydgoszczy, gdzie rozegrany zostanie 2. finał krajowego czempionatu.

W zawodach w plastronie z numerem szesnastym, który przeznaczony jest dla "dzikiej karty" wystartuje Wiktor Przyjemski.

Junior ten jest wychowankiem Abramczyk Polonii Bydgoszcz, ale kiedy ta nie awansowała na sezon 2024 do PGE Ekstraligi, to Przyjemski zdecydował się na transfer do Orlen Oil Motoru Lublin. W Bydgoszczy nie ukrywają, że chcieliby powrotu lidera klasyfikacji SGP2 (więcej o tym TUTAJ).

ZOBACZ WIDEO: Dowhan o tym, kto powinien odejść z Falubazu. Zdradził, kogo widziałby w drużynie

Rezerwę toru stanowić będą reprezentanci miejscowego klubu - Mateusz Szczepaniak oraz Franciszek Karczewski. Przypomnijmy, że stałym uczestnikiem cyklu jest kolejny zawodnik Abramczyk Polonii - Krzysztof Buczkowski.

Trzeci i zarazem ostatni turniej w ramach IMP zostanie rozegrany 10 sierpnia w Lublinie. Złotego medalu sprzed roku broni Bartosz Zmarzlik, który wygrywał te rozgrywki również w sezonach 2022 i 2021.

Wcześniej mistrz świata trzykrotnie zdobywał srebrne medale - w 2015, 2019 i 2020 roku.

Czytaj także: - Trener Stali mówi o wtopie Włókniarza - Kuriozalna sytuacja w Częstochowie. Trener Krono-Plast Włókniarza zabrał głos

Źródło artykułu: WP SportoweFakty