Stichauer triumfuje w drugiej rundzie mistrzostw Argentyny

22-letni reprezentant Czech, Hynek Stichauer zwyciężył w drugiej tegorocznej odsłonie letniej edycji mistrzostw Argentyny na żużlu. Drugie miejsce przypadło dla zawodnika z Austrii - Manuela Hauzingera. Na podium znalazł się także drugi reprezentant naszych południowych sąsiadów, 34-letni zawodnik PSK Olymp Praga - Adrian Rymel.

Przemysław Jany

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy, okazał się brązowy medalista z 2005 roku, przedstawiciel miejscowego klubu - Martin Albanese, który wywalczył czwartą lokatę. Dotychczasowy lider mistrzostw kraju, także zawodnik norweskiego NMK Drammen - Lisandro Husman, zakończył zawody na piątej pozycji.

10. Cristian Carrica (Cabildo)

W klasie motocykli 200ccm zwyciężył natomiast vice mistrz kraju z ubiegłego roku Facundo Albin. Druga lokata przypadła dla Estebana Gariglio. Trzecie miejsce na podium wywalczył wielokrotny medalista w tej klasie motocykli - Sergio Trumpio.

9. Cristian Maffei

W dwóch najbardziej obleganych klasach motocykli 50ccm, kolejno w kategorii seniorskiej zwyciężył Rodrigo Menssi, natomiast wśród zawodników nieletnich triumf święcił Gianluca Rissone z Carhue, który wielokrotnie próbował swoich sił także w najtrudniejszej klasie.

5. Jorge Menendez

W Daireaux nie rywalizowano natomiast o punkty w kategorii młodzieżowej. Znany jest także stan zdrowia Alejandro Iglesiasa, który w pierwszej rundzie rozegranej w Bahia Blanca uległ poważnemu wypadkowi. Zawodnik został wybudzony ze śpiączki farmakologicznej i na chwilę obecną jego stan jest stabilny.

Kolejna runda o tytuł najlepszego zawodnika Argentyny odbędzie się 4 stycznia w Bahia Blanca.