57:33 - ten wynik był szokiem. Autona Unia Tarnów wygrała swój pierwszy mecz w sezonie w stylu, jakiego nikt się nie spodziewał. Timo Lahti bliski kompletu punktów, Mateusz Szczepaniak i Marko Lewiszyn piorunująco szybcy.
W ekipie gości tylko Frederik Jakobsen był w stanie nawiązywać walkę, ale i on zapisał przy swoim nazwisku zaledwie jedną "trójkę". Od tamtego spotkania minęło zaledwie półtora miesiąca, a układ sił zmienił się drastycznie.
ZOBACZ WIDEO: Ward nie gryzł się w język, gdy został zapytany o Pedersena
Przede wszystkim w awizowanym składzie tarnowian brakuje Mateja Zagara. Według naszych ustaleń Słoweniec rzeczywiście nie pojawi się na torze. Przyczyną są zaległości względem zawodników, w tym wobec niego (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ).
Jego miejsce zajął kompletnie niedoświadczony Adrian Gorzkowski. Tym samym do meczu goście mają przystąpić z zaledwie trzema seniorami.
O rozwiązanie kontraktu z Autona Unią walczy także Timo Lahti. W przypadku Fina sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana. Ustaliliśmy, że posiedzenie Komisji Orzekającej Ligi w jego sprawie odbędzie się dopiero 12 sierpnia - po zakończeniu rundy zasadniczej (więcej TUTAJ).
Ale swoje problemy ma również Moonfin Malesa Ostrów. Choć nie finansowe, a zdrowotne. W dalszym ciągu niezdolny do jazdy jest Luke Becker, który złamał kręgosłup. Do pełni sił wrócił za to Frederik Jakobsen.
Mimo to biało-czerwoni pokazali już, że nawet przy osłabieniu, są w stanie jechać na wysokim poziomie. Przykładem był ostatni wyjazdowy mecz z H.Skrzydlewska Orłem Łódź, wygrany przez ekipę Kamila Brzozowskiego aż 54:35.
- Na razie cały czas się rehabilituje. To on musi podjąć decyzję, bo wiadomo, że zdrowie jest najważniejsze. Nie chcemy nikogo na siłę wsadzać na motocykl, bo my potrzebujemy zawodnika zdrowego, żeby zdobywał punkty, a nie takiego, który przyjedzie i powie po jednym biegu: sorry, ale jednak nie dam rady, bo jeszcze odczuwam skutki tego wypadku - mówił na temat Luke'a Becker trener Kamil Brzozowski podczas Kolegium Żużlowego.
Zdecydowanym faworytem będą ostrowianie, którzy opuścili ostatnie miejsce w tabeli. Ciekawie zapowiada się za to walka o punkt bonusowy. Biało-czerwoni staną przed próbą odrobienia aż 24 punktów straty w dwumeczu.
Początek spotkania na Stadionie Miejskim zaplanowano na godz. 13:30. Darmową tekstową relację LIVE przeprowadzi portal WP SportoweFakty.
Awizowane składy:
Moonfin Malesa Ostrów:
9. Norbert Krakowiak
10. Luke Becker (z/z)
11. Sebastian Szostak
12. Grzegorz Walasek
13. Oliver Berntzon
14. Paweł Sitek
15. Filip Seniuk
Autona Unia Tarnów:
1. Mateusz Szczepaniak
2. Marko Lewiszyn
3. Timo Lahti
4. Sebastian Madej
5. Adrian Gorzkowski
6. Radosław Kowalski
7. Jan Heleniak
Początek spotkania: 2 sierpnia (sobota), godz. 13:30
Sędzia: Artur Kuśmierz
Komisarz toru: Maciej Głód
Komisarz techniczny: Rafał Wojciechowski
Wynik pierwszego meczu: 57:33 dla Autona Unii Tarnów