Żużel. "Wyjątkowy okres". Piękne pożegnanie Lebiediewa

WP SportoweFakty / Michał Krupa
WP SportoweFakty / Michał Krupa

Sezon 2025 był pierwszym, a zarazem ostatnim, w którym Andrzej Lebiediew reprezentował barwy Gezet Stali Gorzów. Łotysz zamieścił wpis w mediach społecznościowych, w którym oficjalnie się pożegnał.

Andrzej Lebiediew dołączył do Gezet Stali przed sezonem 2025. Niewiele brakowało, by Łotysz ponownie przeżył spadek swojej drużyny do Metalkas 2. Ekstraligi. Gorzowianie musieli bowiem rywalizować w barażach.

Ostatecznie jednak Stal okazała się mocniejsza od Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Po tym, jak na wyjeździe przegrała 43:47, pewnie zwyciężyła na własnym owalu 53:37 i zapewniła sobie utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Ostatni występ w barwach Stali zaliczył wówczas między innymi Andrzej Lebiediew. Łotysz mocno zżył się z gorzowskimi kibicami, przez co pożegnanie z nimi nie było dla niego łatwe. Po kilku dniach od meczu zamieścił jeszcze wpis w mediach społecznościowych.

"Drodzy kibice, zawodnicy i przyjaciele klubu. Sezon dobiegł końca, a dla mnie nadszedł czas, aby się pożegnać. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim – zawodnikom, sztabowi, zarządowi oraz wspaniałym kibicom – za wspólne miesiące pełne emocji, pracy i sportowych wyzwań. To był wyjątkowy okres, w którym nauczyłem się wiele, poznałem fantastycznych ludzi i przeżyłem niezapomniane chwile. Jestem wdzięczny za każdą minutę spędzoną w tym klubie i zawsze będę wspominać ten czas z uśmiechem i dumą. Życzę klubowi dalszego rozwoju, sukcesów i spełnienia wszystkich sportowych marzeń. Do zobaczenia na torach" - napisał Lebiediew.

Łotysz będzie kontynuował karierę w PGE Ekstralidze, występując w innym zespole z województwa lubuskiego. Mowa mianowicie o Stelmet Falubazie Zielona Góra.

ZOBACZ WIDEO: Magazyn PGE Ekstraligi. Goście: Broszko, Pedersen, Suskiewicz i Cegielski

Komentarze (7)
avatar
zielony pagór
8.10.2025
Zgłoś do moderacji
3
0
Odpowiedz
Powodzenia Andrzej. W porządku z Ciebie gość.
Może jeszcze do nas kiedyś wrócisz, Jak będziemy mieli więcej forsy 
avatar
skanablu
8.10.2025
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Trzeba przyznac, ze niezle tych gorzowskich kibicow wrobił, że niby go maja nie gwizdzać jak przyjedzie w przyszłym roku z falubazem etc. Czytaj całość
avatar
Artur Wencław
8.10.2025
Zgłoś do moderacji
9
5
Odpowiedz
Zawodnik cienki jak sik pajaka, trzeci sezon w ekstralidze i co sezon jest gorzej. Srednia 1.6, prawdziwy mocarz. W ostatnich meczach jego zdobycz punktowa byla zawsze dwucyfrowa, bo jechal po Czytaj całość
avatar
STAL GORZ
7.10.2025
Zgłoś do moderacji
8
4
Odpowiedz
Dzięki Andrzej za ten sezon , wiesz co robić po co tam idziesz hehehe kręta trzeba mieć wszędzie za dwa lata się widzimy trzymaj się 
avatar
PanzerSturm
7.10.2025
Zgłoś do moderacji
6
3
Odpowiedz
POTĘŻNY ŁOTYSZ 
Zgłoś nielegalne treści