WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo

Powrót do przeszłości czyli nowe kevlary i plastrony Startu

W nadchodzącym sezonie żużlowcy Startu Gniezno będą występowali w zupełnie nowych kevlarach i plastronach. Zmiany są istotne. Na strojach dominującym kolorem będzie złoty, natomiast z plastronów znika logo klubu, które zastąpi herb miasta.
Mateusz Klejborowski
Mateusz Klejborowski

Nowe kevlary i plastrony zostały zaprezentowane kibicom podczas sobotniej Speedway Gali, stanowiącej uroczystą prezentację zawodników z kadry Startu Gniezno. Podobnie jak to miało miejsce w latach ubiegłych, żużlowcy nadal będą się ścigać w jednakowych strojach. Diametralnie zmieniła się jednak ich kolorystyka. Dominującym kolorem będzie złoty. Mniej będzie natomiast czerwieni i czarnego. Kolor złoty ma nawiązywać do największego sukcesu w historii klubu - trzeciego miejsca w Polsce w 1980 roku.

IMG_5952.JPG

Z tą datą i z tym osiągnięciem mają związek także nowe plastrony Startu. Znika z nich logo klubu, które zastąpi herb miasta. Poniżej znajduje się natomiast napis "START". W niemal identycznych plastronach startowała "brązowa drużyna".

IMG_5956.JPG

Ponadto warto zwrócić uwagę, że na kevlarach gnieźnieńskich żużlowców umieszczone zostały m. in. logotypy produktów, będących efektem myśli marketingowej klubowych działaczy. Chodzi o klubową telewizję internetową START TV, napój energetyzujący STARTer oraz sieć taksówek START Taxi. Natomiast na prawym rękawie strojów znajdzie się logo Fundacji Mam Marzenie, o czym informowaliśmy w jednym z wcześniejszych newsów (Kevlary Startu Gniezno z logo fundacji pomagającej chorym dzieciom).

Na koniec dodajmy, że w sezonie 1980 Start był beniaminkiem rozgrywek o Drużynowe Mistrzostwo Polski, a w jego barwach występowali m. in. obecny trener Leon Kujawski, Eugeniusz Błaszak i Romuald Łoś.

Zobacz aktualne statystyki Nice 1. LŻ ->

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (28):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Feddy 0
  i to się chwali...
  Odpowiedz Zgłoś
 • KKŻ 0
  wielka szkoda ze u nas tak nie jest!!!tylko jakies nowe wynalazki z nowym wilkiem.ludzie tradycji sie nie zmienia!!!
  Odpowiedz Zgłoś
 • do kibic 0
  bo nie
  Odpowiedz Zgłoś
Pokaż więcej komentarzy (25)
Pokaż więcej komentarzy (28)
Pokaż więcej komentarzy (28)
Pokaż więcej komentarzy (28)