Kokpit Kibice

DSL: Mroczka przeciwko Jędrzejakowi i Dudkowi

W piątek rozegrane zostaną kolejne spotkania ligi duńskiej. Sezon zainaugurują zespoły Outrup Speedway Club i Holstebro Speedway Klub, których rywalami będą drużyny z Vojens i Brovst.
Dawid Cysarz
Dawid Cysarz

W Outrup gospodarze zmierzą się z Brovst. Goście w swoim pierwszym pojedynku w tym roku niespodziewanie pokonali na wyjeździe klub z Vojens. Tym razem w drużynie z Brovst zabraknie Adriana Miedzińskiego i Daniela Pytela, którzy byli głównymi sprawcami zwycięstwa nad Vojens. W ich miejsce wystąpią Tomasz Jędrzejak i Leon Madsen. Kolejną szansę startu otrzyma również Patryk Dudek. Skład uzupełnią Fin Timo Lahti i Duńczyk Thomas Jorgensen.

Z kolei w ekipie gospodarzy zaprezentuje się Artur Mroczka. Wychowanek GTŻ Grudziądz wspólnie z Antonio Lindbaeckiem i Nicolaiem Klindtem mają poprowadzić Outrup do zwycięstwa w piątkowym spotkaniu. Ponadto w awizowanym zestawieniu znaleźli się Michael Palm Toft i Claes Nedermark.

Awizowane składy:

Outrup:
1. Antonio Lindbaeck
2. Artur Mroczka
3. Nicolai Klindt
4. Michael Palm Toft
5. Claes Nedermark

Brovst:
1. Tomasz Jędrzejak
2. Leon Madsen
3. Patryk Dudek
4. Timo Lahti
5. Thomas Jorgensen

Początek: godz. 19:00

W drugim piątkowym meczu Vojens podejmie Holstebro. Gospodarze będą chcieli się zrehabilitować za inauguracyjną porażkę z Brovst. Tym razem w klubie Ole Olsena zabraknie dwójki liderów - Hansa Andersena i Emila Sajfutdinowa. Po raz pierwszy w sezonie wystąpi Patrick Hougaard oraz Klaus Jakobsen.

Goście przystąpią do tego pojedynku z dwójką obcokrajowców w składzie. Powołanie na to spotkanie otrzymali Ukrainiec Andriej Karpov i Rosjanin Alekandr Loktajew. Liderem Holstebro ma być Bjarne Pedersen. Po raz pierwszy po kontuzji wystąpi Henning Bager, a skład uzupełni młody Duńczyk Michael Melchorsen.

Awizowane składy:

Vojens:
1. Patrik Hougaard
2. Kenni Larsen
3. Michael Jepsen Jensen
4. Oliver Bernzton
5. Klaus Jakobsen

Holstebro:
1. Bjarne Pedersen
2. Henning Bager
3. Andriej Karpov
4. Aleksandr Loktajew
5. Michael Melchorsen

Początek: godz. 19:00

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (4):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×