Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Nie zamienią motorów na korki - relacja z I Speedway Turnieju Piłki Nożnej

Ostatnie miejsce w turnieju piłki nożnej zajęli zawodnicy Kolejarza Opole. Żużlowcy w trzech meczach nie zdobyli żadnego punktu. Triumfowali oldboje z zespołu Skauta.
Oliwer Kubus
Oliwer Kubus

W zawodach oprócz Kolejarza uczestniczyły Telekomunikacja Polska, Bongo i Skaut. To ostatnia drużyna, złożona z byłych zawodników Odry Opole, dominowała w rozgrywkach. Najcięższą przeprawę miała z Bongo. Mecz był bardzo wyrównany, ale Skaut zwyciężył 3:2.

Najwięcej emocji wzbudziły jednak spotkania z udziałem żużlowców. Jeźdźcy Kolejarza potwierdzili, że grać w piłkę potrafią, ale w pojedynku z bardziej doświadczonymi rywalami byli bez szans. - Myślę, że jak na pierwszy raz moi zawodnicy spisali się nieźle - komentował trener Zbigniew Kuśnierski. - Naszym problemem była jednak defensywa. Po ataku nie wracaliśmy do tyłu, przez co przeciwnik stwarzał sobie sytuacje.

W turnieju nie mogli wystąpić z powodu kontuzji Rafał Fleger i Adam Czechowicz, którzy pojawili się jednak na trybunach. Zagrał za to nowy nabytek opolan Marcin Jędrzejewski. - Królem futbolu to ja nie jestem - śmiał się "Siopek". - Na pewno nie zamienimy motorów na korki. Mój pierwszy występ w barwach Kolejarza nie był najlepszy, ale obiecuję, że kolejne będę lepsze. Zresztą, wiele gorsze być już nie mogą. Nie odstawaliśmy kondycyjnie, tylko piłkarsko. Teraz czeka nas rok treningów, a w następnej edycji złoimy rywalom tyłki.

Kolejarzowi przypadło za to jedno indywidualne wyróżnienie. Najlepszym bramkarzem turnieju uznano adepta szkółki Mateusza Świtkowskiego. Najlepszym piłkarzem został Józef Żymańczyk, legenda opolskiej Odry. Tytuł króla strzelców zdobył Jackowi Babikowi z Bongo. Ośmiu kibiców wylosowało natomiast bilet na lipcowy półfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski.

Impreza nie przyciągnęła wielu widzów, mimo to organizatorzy planują kolejne edycje. - W następnym roku wcześniej zaczniemy promocję - zapewnia Zbigniew Kuśnierski. - Planujemy zaprosić także żużlowców z innych miast. Myślę, że jest to ciekawe przedsięwzięcie, które warto kontynuować. My musimy potrenować, by już nie zajmować ostatniego miejsca.

Klasyfikacja turnieju:

I Skaut Opole - 9 punktów
II Bongo Opole - 6
III Telekomunikacja Polska - 3
IV Kolejarz Opole - 0

Najlepszy zawodnik: Józef Żymańczyk (Skaut)
Najlepszy bramkarz: Mateusz Świtkowski (Kolejarz)
Król strzelców: Jacek Babik (Bongo)

4d57ca20062f6002248223.jpg
Drużyna Kolejarza wraz z prezesem Jerzym Drozdem i trenerem Zbigniewem Kuśnierskim

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (6):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×