Jak Lwy radzą sobie w Gorzowie?

10 kwietnia zespół częstochowskiego Włókniarza rozegra pierwszy wyjazdowy mecz w tym sezonie. Lwy udadzą się do Gorzowa, w którym w ostatnich trzech wyjazdowych spotkaniach odnieśli dwa zwycięstwa.

Jednak wtedy w drużynie startowali między innymi Nicki Pedersen czy Greg Hancock, którzy stanowili o sile Lwów. Częstochowianie w 2008 roku zwyciężyli na torze w Gorzowie 50:40, a rok później pokonali Stal 51:39. W minionym sezonie gorzowianie po raz pierwszy od 2001 roku pokonali częstochowski zespół. Lwy uległy wtedy gospodarzom 51:39. Faworytem niedzielnego spotkania będzie bez wątpienia zespół Caelum Stali Gorzów, jednak częstochowianie w meczu I kolejki pokazali, że stać ich na niejedną niespodziankę.

Peter Karlsson

Jeśli wziąć pod uwagę znajomość gorzowskiego toru to właśnie Szwed z obecnej kadry Włókniarza Częstochowa zna go najlepiej. Karlsson w latach 2008-2009 reprezentował Stal Gorzów w rozgrywkach Ekstraligi. Na torze w Gorzowie "Okularnik" prezentował się bardzo dobrze zdobywając dla swojego klubu w ciągu dwóch lat 151 punktów. Karlsson do udanych może zaliczyć także ostatni mecz Włókniarza Częstochowa w Gorzowie. Wywalczył wtedy 8 punktów i był jednym z najskuteczniejszych zawodników swojej drużyny.

Średnia wyjazd 2010: 1,538

Daniel Nermark

Debiutujący w Ekstralidze Szwed w przeszłości reprezentował gorzowską Stal. Było to w latach 2003-2004 oraz 2006. Jednak Nermark nie miał wielu okazji do startów w barwach gorzowskiego zespołu. Od tamtego czasu Szwed poczynił duże postępy i w zeszłym sezonie był jednym z najlepszych jeźdźców I ligi.

Średnia wyjazd 2010 (I liga): 1,949

Daniel Nermark i Peter Karlsson w przeszłości reprezentowali barwy gorzowskiej drużyny

Grigorij Łaguta

Starszy z braci Łagutów także do tej pory miał niewiele okazji do startów na owalu w Gorzowie. Podobnie jak jego brat, on również wziął udział w zeszłorocznym półfinale Drużynowego Pucharu Świata. Grigorij Łaguta w zawodach tych spisał się słabo i zdobył jedynie 4 punkty.

Średnia wyjazd 2010 (I liga): 2,019

Artiom Łaguta

Rosjanin do tej pory nie miał zbyt wielu okazji do startów na torze w Gorzowie. W roku 2010 uczestnik tegorocznego cyklu Grand Prix wystartował w półfinale Drużynowego Pucharu Świata. Artiom w tych zawodach zdobył 8 punktów i był najskuteczniejszym zawodnikiem swojej reprezentacji, która zajęła wtedy trzecie miejsce. Dodatkowo był on jedynym Rosjaninem, który na torze w Gorzowie zdołał wygrać bieg.

Średnia wyjazd 2010 (I liga): 2,170

Artiom Łaguta był liderem swojej reprezentacji w zeszłorocznym półfinale DPŚ, który odbył się na torze w Gorzowie

Rafał Szombierski

"Szumina" jest jednym z objawień minionego sezonu. Zawodnik, który przez wiele miesięcy nie ścigał się na żużlowym torze podpisał kontrakt z Włókniarzem i po kilku tygodniach stał się silnym punktem zespołu. Jedyny polski senior w składzie Włókniarza w minionym roku nie wystartował na torze w Gorzowie. Powodem tego był brak licencji - Szombierski do startów został zatwierdzony dopiero 5 dni po zeszłorocznym meczu pomiędzy Caelum Stalą a Włókniarzem.

Średnia wyjazd 2010: 1,310

Juniorzy

Młodzi zawodnicy częstochowskiego Włókniarza to absolutni debiutanci na ekstraligowych torach. W minionym roku na torze w Gorzowie podczas zawodów Ligi Juniorów wystąpili Artur Czaja i Marcin Bubel. Lepiej spisał się ten drugi, który na swoim koncie zapisał 6 punktów. Czaja zawody zakończył z punktem. Zawodnik ten wystartował także w finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych i w zawodach tych zdobył 2 punkty.