KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Naszym zdaniem: O "niesportowym" zachowaniu prezesa Fiałkowskiego

Zachowanie prezesa GTŻ Grudziądz, który zrezygnował z kary za walkower od Lechmy Poznań, prezes Lotosu Wybrzeża Gdańsk określił jako niesportowe. Przyznam, że nie znajduję logiki w argumentacji Macieja Polnego.
Łukasz Czechowski
Łukasz Czechowski

GTŻ Grudziądz, zgodnie z regulaminem, za walkower jaki został przyznany tej drużynie za mecz z Lechmą Poznań, który nie doszedł do skutku z powodu "bezdomności" poznaniaków, mógł domagać się 30 tys. Zbigniew Fiałkowski zrezygnował z tych pieniędzy tłumacząc się współczuciem dla klubu ze stolicy Wielkopolski. Podsumowując: GTŻ mógł dostać 30 tys., ale się ich zrzekł (osobną sprawą jest, czy te pieniądze kiedykolwiek by wyegzekwował).

Maciej Polny uważa takie zachowanie za nie fair. - Nie dziwię się jednak dlaczego. Znając stawki wynagrodzeń zawodników w pierwszej lidze oraz przybliżone wypłaty, jakie Zbyszek musiałby przełknąć po takim spotkaniu, można śmiało powiedzieć, że klub z Grudziądza zarobił - przekonuje włodarz gdańskiego klubu. Niewątpliwie ma racje - mecz GTŻ z Lechmą zakończyłby się pewnie wysokim zwycięstwem grudziądzan i bólem głowy tamtejszej księgowej.

Tylko czy mecz ze Skorpionami nie doszedł do skutku z winy Fiałkowskiego?! Przypomnijmy, że Lechma najpierw została wyrzucona ze stadionu na Golęcinie, a później nie otrzymała zgody na rozegranie meczu w Pile od tamtejszej policji, a dopiero na końcu GTŻ zrezygnował z egzekwowania pieniędzy do poznaniaków. Oczywiście, możemy konstruować teorie spiskowe, że działacze z Poznania i Grudziądza dogadali się już wcześniej, a ich ruchy były pozorowane. Tylko po co poznaniacy zlecaliby druk plakatów i programów na mecz w Pile…?

- To także nie fair wobec innych klubów, chociażby pozostałych, walczących o utrzymanie - mówi Polny. Tylko, że sprawa utrzymania rozstrzygnięta została już dużo wcześniej, a nawet, gdyby było inaczej i Lechma miałaby jeszcze szanse, to co ma do tego zrzeczenie się 30 tys. zł przez GTŻ?

- My rywalizowaliśmy z Poznaniem dwukrotnie. Nie ujawnię ile nas kosztowały oba spotkania. Pewnie i tak mniej niż bydgoszczan, gdzie zawodnicy mają w pierwszej lidze najwyższe kontrakty - kontynuuje prezes Wybrzeża. Na pewno mecze z Lechmą były drogie, bo Skorpiony były słabe. Miał temu zapobiec KSM, ale się nie udało. Można było wystawić oszczędnościowy skład - ostatnio w Polonii "poświęcił" się Grzegorz Walasek. Tylko co ma do tego zrzeczenie się 30 tys. zł przez GTŻ?

Jestem w stanie zrozumieć, że prezes Polny ubolewa, że "wtopił" pieniądze na mecze z poznaniakami, a grudziądzanom udało się trochę zaoszczędzić. Ale to teraz powinien się cieszyć, że GTŻ nie dostanie dodatkowego zastrzyku finansowego przed walką o ekstraligę, a nie oskarżać Fijałkowskiego o niesportową postawę.

Na koniec, oczywiście, kolejny raz Maciej Polny nie odmówił sobie przypomnienia meczu z początku maja, w którym poznaniacy protestowali przeciwko złemu - ich zdaniem - przygotowaniu toru. Mam nieodparte wrażenie, że jeśli Wybrzeżu nie uda się awansować do elity, to winni też będą zawodnicy Lechmy. W sumie to przecież w I lidze gdańszczanie też jeżdżą przez "poznaniaka" Adama Skórnickiego, który "spuścił" ich z ekstraklasy.

Łukasz Czechowski

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (80)
 • edek Zgłoś komentarz
  polny chyba chce zaciemnić sytuacje swojego klubu w Gtz kasy raczej nie brakuje I bravo dla Fiałka Lechme dobija miasto wiec wielki szacun dla Zbyszka za taka decyzje ciekawe gdyby to był
  Czytaj całość
  Gdańsk czego nikomu nie życzę co wtedy Polny by napisał??też nie fair -play?z Polnego wypowiedzi widać komu brakuje sianka na zawodników. POzdro dla normalnych
  • Fun Gda Zgłoś komentarz
   do: fabioGKM Nie wypowiadaj się o zawiści PiS na stronach sportowych, po pierwsze piszesz bzdury, po drugie to co napisałeś można napisać o każdej z nielubianych przez siebie partii, po
   Czytaj całość
   trzecie naprawdę jest 2000 stron w Polsce gdzie jako wybitny politolog możesz zaistnieć, zwyczajowe miejsce do komentowania materiałów związkach z żużlem jest miejscem nie odpowiednim i przeznaczonym do innych celów niż "wrzutki pseudopolityczne".
   • Marek G., Gdańsk Zgłoś komentarz
    Po tym, co powiedział p. Polny uważam, że powinien odejść i ze sportu i z życia publicznego. A Prezes Fijałkowski pomagając Poznaniowi wykonał po prostu Ludzki gest i świetną robotę.
    Czytaj całość
    Pozdr.
    • poznaniak Zgłoś komentarz
     Pan P. zrbił taką popeline, bo chyba nie jest Gdańszczanem. Pracowałem kiedyś kilka miesięcy w Gdańsku... mieszkańcy tego miasta , to bardzo sympatyczni i życzliwi ludzie. Pozdrawiam
     Czytaj całość
     Was Gdańszczanie, jaki i wszystkich fanów żużla
     • Mat Zgłoś komentarz
      Co jest grane ? Przeciez to korupcja w najczystrzym wydaniu.
      • adi Zgłoś komentarz
       a co nie prawda to co robił Skórnicki wystarczy za wszystko
       • mirek Zgłoś komentarz
        Największy płacz i lament będzie w poniedziałek jak GKS przegra w Gnieźnie . Ciekawe co wymyśli wtedy Pan Polny .
        • janekx Zgłoś komentarz
         Polnego boli, że GKM nie zarobił? Ach dziękujemy panie Macieju za zainteresowanie kasą GKMu :))
         • Gerard Sikora Zgłoś komentarz
          Największe słowa uznania i poparcia dla Prezesa Zbigniewa Fiałkowskiego i Zarządu GTŻ Grudziądz za wspaniałą postawę i gest wobec Lechmy Poznań.Mają problemy i trudności,nie dobija
          Czytaj całość
          się "leżącego, a podaje się rękę". Naśladownictwo postawy GTŻ przez inne kluby jest bardzo wskazane. Serdecznie pozdrawiam Gerard Sikora - trener I klasy sportu żużlowego
          • RAP G-dz Zgłoś komentarz
           Bardzo dziękuję obiektywnym kibicom z Gdańska i Gniezna za pozytywny stosunek do gestu Fiałkowskiego. Polny nie może darować PSŻ-owi za parodię zawodów w Gdańsku i jest rozżalony, że
           Czytaj całość
           Grudziądz nie chce pogrążyć klubu z Poznania. Rozumiem - niespełniona zemsta. "Mecz miał się nie odbyć". Przecież to bzdura. Wystarczyło ogłosić walkower. Po co zabiegi w Pile? Po co wydatki na plakaty? Polny zazdrości, że GTŻ zaoszczędził i jeszcze poratował PSŻ.
           • Szyba Zgłoś komentarz
            To jest piękny gest grudziądzkiego klubu. A gdy się zważy że w żadnym klubie nie przelewa się , ręce same składają się do braw.Brawo Grudziądz.
            • wojt gtż Zgłoś komentarz
             a czy nikt nie pomyslal ze gtz mogl to odjechac na 50-40?zbili by przy tym ksm-y.ale wtedy by nie pozostawili suchej nitki na grudziadzu.
             • malin1976 Zgłoś komentarz
              GTŻ zaoszczędził sporo kasy i to jest duży plus . Jest się z czego cieszyć :) Za to Poznań jedzie cały sezon bez kasy i to jest ogromny minus bo to odbije się na przyszłym sezonie
              Czytaj całość
              jeżeli w ogóle wystartują .
              Zobacz więcej komentarzy (39)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×