Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Znamy skład KSM Krosno! Hlib nowym Wilkiem!

W ostatni dzień stycznia działacze drugoligowego KSM Krosno ogłosili skład zespołu na najbliższy sezon. Największą niespodzianką wydaje się być zakontraktowanie Pawła Hliba, który przez dwa ostatnie lata jeździł w Lotosie Wybrzeże Gdańsk.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski

Aktualne składy drużyn: PGE Ekstraliga | eWinner 1. Liga | 2. Liga Żużlowa
Niespełna 26-letni Paweł Hlib to były młodzieżowy indywidualny mistrz Polski oraz brązowy medalista indywidualnych mistrzostw świata juniorów. - Uważam, że jest to bardzo poważne wzmocnienie naszego zespołu. Paweł Hlib jest zawodnikiem o ogromnym potencjale i stać go na bycie jednym z najlepszych jeźdźców w lidze. Cieszymy się, że wybrał naszą ofertę i mamy nadzieję, że po sezonie będzie mógł przyznać, że to był dobry wybór. W tym miejscu chciałbym złożyć specjalnie podziękowania dla pana Bartosza Michalaka za pomoc w rozmowach oraz przy podpisaniu kontraktu - mówi w rozmowie ze SportoweFakty.pl Wojciech Zych, wiceprezes klubu.

W składzie krośnieńskiego zespołu widnieją nazwiska kilku mniej znanych polskim kibicom zawodników. - Tacy żużlowcy jak Nicolas Covatti czy Nicki Barrett bardzo chcą się pokazać kibicom w Polsce. Nie stać nas na spektakularne transfery, dlatego staramy się dać szansę takim żużlowcom, którym zależy na startach w naszej lidze i w których dostrzegamy pewien potencjał. Kadra jest jednak szeroka, dlatego za "ładne oczy" miejsca w składzie nikt nie dostanie i trzeba będzie naprawdę mocno zasuwać, żeby znaleźć się w składzie desygnowanym przez trenera Kwiecińskiego - tłumaczy Zych.

Przez niemal cały okres transferowy klub z Krosna podtrzymywał, że chce oprzeć skład o polskich żużlowców. Ostatecznie KSM zakontraktował tylko trzech krajowych seniorów, w tym Michała Łopaczewskiego, który przez ostatni sezon jeździł bardzo mało. - Michał już teraz jest bardzo dobrze przygotowany do sezonu pod względem sprzętowym oraz kondycyjnym i zapowiada, że nie zawiedzie. To wciąż młody chłopak, bardzo zależy mu na dalszym rozwoju i głęboko wierzę, że okaże się przydatnym zawodnikiem.

Paweł Hlib został nowym zawodnikiem KSM Krosno Paweł Hlib został nowym zawodnikiem KSM Krosno
Wilki w najbliższych rozgrywkach będą miały w swoich szeregach aż siedmiu juniorów. - Myślę, że formacja młodzieżowca prezentuje się całkiem nieźle. Nikolaj Busk Jakobsen to w końcu brązowy medalista młodzieżowych mistrzostw Danii, a Denis Nosow już rok temu w barwach Kaskadu Równe kilkukrotnie pokazał się z bardzo dobrej strony. Z kolei np. Emil Krog to młody chłopak, który nie dawno przesiadł się z miniżużla. Podpisaliśmy z nim trzyletnią umowę i będziemy się przyglądać jego rozwojowi. Na tę chwilę mamy też dwóch krajowych juniorów, Patryka Brauna i Łukasza Lesiaka, który będzie u nas jeździł na zasadzie "gościa". Prowadzimy też rozmowy z innymi młodzieżowcami, aby skompletować drużynę na MDMP. Trudno jednak powiedzieć, kiedy podpiszemy kontrakty, choć możliwe, że jednym z naszych nowych juniorów będzie m.in. Damian Synowiec z Włókniarza Częstochowa - przekazuje wiceprezes drużyny z Podkarpacia.

Mimo iż od środy nie można już kontraktować nowych zawodników, to niewykluczone, że skład KSM Krosno zostanie jeszcze wzmocniony. - Są żużlowcy którzy np. podpisali umowy w klubach pierwszoligowych, ale niekoniecznie będą w nich jeździć. Po prostu chcą wiosną powalczyć o skład w sparingach, pokazać się, a jeśli im to się nie uda, to wtedy pójść na wypożyczenie do drugiej ligi. Nic nie jest pewne, ale jest taka opcja, że przed pierwszym meczem jeszcze się wzmocnimy.

Wiceprezes krośnieńskiego klubu poinformował również o planach na nadchodzący sezon. - Cel jest prosty - wygrać jak najwięcej meczów. Nie wywieramy na zawodnikach jakiejś presji, chcemy żeby ten sport ich bawił, żeby mogli się ze spokojem przygotowywać do każdego kolejnego spotkania i aby swoją postawą dostarczali kibicom jak najwięcej pozytywnych emocji. To tyle. Mam nadzieję, że sezon będzie dla nas dużo lepszy od poprzedniego - mówi na zakończenie Wojciech Zych.

Skład KSM Krosno:

Seniorzy:
Nicki Barrett (Dania) - 6,50
Ilja Bondarenko (Rosja) - 6,50
Tobias Busch (Niemcy) - 6,50
Nicolas Covatti (Argentyna, lic. włoska) - 6,50
Paweł Hlib - 7,33
Michał Łopaczewski - 2,50
Martin Malek (Czechy) - 6,50
Andreas Messing (Szwecja) - 6,50
Simon Nielsen (Dania) - 6,50
Hynek Stichauer (Czechy) - 6,50
Laszlo Szatmari (Węgry) - 6,50
Adrian Szewczykowski - 3,34

Juniorzy:
Roland Benko (Węgry) - 6,50
Patryk Braun - 2,50
Roman Cejka (Czechy) 6,50
Nikolaj Busk Jakobsen (Dania) - 6,50
Dino Kovacic (Chorwacja) - 6,50
Emil Krog (Dania) - 6,50
Łukasz Lesiak "gość" - 2,50
Denis Nosow (Rosja) - 6,50

Kontrakty warszawskie:
Mattia Carpanese (Włochy) - 6,50
Krister Jacobsen (Dania) - 6,50
Milen Manev (Bułgaria) - 6,50
Mateusz Szostek - 2,50

Trener:
Ireneusz Kwieciński

Denis Nosow (na prowadzeniu) w zeszłym roku zdobywał punkty dla Kaskadu Równe Denis Nosow (na prowadzeniu) w zeszłym roku zdobywał punkty dla Kaskadu Równe

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (46):
Zobacz więcej komentarzy (33)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×