WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Rezygnacje na szczytach Polonii. "Delikatnie mówiąc zabrali zabawki i poszli!"

Pilski klub od dłuższego czasu boryka się z wieloma problemami. Nadal nie wiadomo, czy PZMot zgodzi się na przedłużenia o trzy tygodnie terminu spłaty zawodników, jednak obecnie wydaje się to już najmniej istotne. Wygląda na to, że Polonia powoli przestaje funkcjonować.
Robert Szłapak
Robert Szłapak

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
W poniedziałek rezygnacje z pełnionych stanowisk złożyli dwaj z trzech członków zarządu KS Speedway Polonia Piła. Pierwszym z nich jest prezes Cezary Łysanowicz, który już od dłuższego czasu nie brał aktywnego udziału w życiu klubu. Jako powód rezygnacji podał zły stan zdrowia.

Drugim z rezygnujących członków zarządu jest wiceprezes Andrzej Małecki, który powodów swojej rezygnacji nie podał, tylko krótko poinformował: - Nie chcę teraz mówić o przyczynach swojej decyzji. Mogę tylko potwierdzić, że rzeczywiście złożyłem rezygnację.

Ostatnim członkiem zarządu został Mieczysław Tymko. Drugi z wiceprezesów wyjaśnił, że przyjął obie rezygnacje, jednak do ostatecznego odwołania członków zarządu potrzebne jest walne zebranie. Tymko w ostrych słowach wypowiada się o pozostałych członkach zarządu. - Delikatnie mówiąc zabrali zabawki i poszli! Trudno powstrzymać się od niecenzuralnych słów, bo same cisną się na usta.

Ostatni z "aktywnych" członków zarządu zamierza doprowadzić do końca wszystkie formalne sprawy związane z klubem. Pierwszym krokiem jest zorganizowanie walnego zebrania, a później kontynuowana będzie procedura likwidacji KS Speedway Polonia Piła. - Trzeba zrobić miejsce nowym. Wiem, że powstała grupa ludzi, którzy chcą stworzyć nowy klub. Nie wiem jak wyglądają szczegóły. Ja chcę zrobić to, co do mnie należy i odejść z honorem.

Od kilku dni w kuluarach pilskiego żużla słychać o grupie osób, która zamierza powołać do życia nowy klub i wystartować w rozgrywkach II ligi. Trudno jednak obecnie przewidzieć jak cała sytuacja się rozwinie.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (49):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • mały-koksik 0
  Kolejni tchórze zarządzający w ostatnich latach pilskim klubem znów czują się bezkarni :/ ,bo jedynie tak łagodnie można skomentować publicznie to co się stało w Pile.Nie rozumiem braku reakcji na to wszystko ze strony urzędników jak chociażby Urząd Skarbowy i Prokuratura!.Najwyraźniej trzeba by było wkońcu zainteresować tym całym skandalem w pilskim speedway'u dziennikarzy ogólnopolskiej stacji telewizyjnej jak np.UWAGAtvn!:/ ,skoro władzom miasta Piła najwygodniej jest siedzieć na tyłku w wygodnym fotelu...;p Poza tym kibice speedway'a powinni również interweniować w różnych instytucjach jak np.radca prawny itd.!,a nie jeździć tylko do Stokłosy i żebrać lub błagać o jakiekolwiek fundusze na pilski speedway...;p
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Trociniak 0
  pieciu przed sezonem pod klub was przyszlo a teraz glos podnosi smieszna jaskółka!!!
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Trociniak 0
  jedna jaskółka wiosny nie czyni obys sie nie obudził z reka w nocniku choc ci tego nie życzę leon18 mała jaskółeczko:-;
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (46)
Pokaż więcej komentarzy (49)
Pokaż więcej komentarzy (49)
Pokaż więcej komentarzy (49)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×