KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Nie rozumiem dlaczego Jason tak postąpił - rozmowa z Martą Półtorak, prezes PGE Marmy Rzeszów

Skład PGE Marmy Rzeszów został skompletowany. Zapraszamy na rozmowę z prezes Martą Półtorak, która mówi o kulisach rozmów z zawodnikami.
Damian Gapiński
Damian Gapiński

Damian Gapiński: Po zakończeniu minionego sezonu zapowiadała pani, że chce zbudować silny skład, który ma powalczyć o medale Drużynowych Mistrzostw Polski. Czy skład z Pedersenem, Walaskiem, Pavlicem i Okoniewskim to gwarantuje?

Marta Półtorak: Jestem zadowolona z tego składu. Jeżeli spojrzymy na to, co prezentował Pedersen w zeszłym sezonie, to pozostaje mieć nadzieje, aby utrzymał formę w przyszłym sezonie. Zresztą już wcześniej u nas startował i w zasadzie dwie kontuzje odniesione na torze we Wrocławiu pozbawiły nas medalu. Nicki jest zawodnikiem nastawionym typowo na wygrywanie. Nie ma dla niego pozycji straconych i zawsze walczy do końca. Mając takiego lidera plus Grzegorza Walaska i Rafała Okoniewskiego, którego forma z roku na rok rośnie, oraz bardzo dobrego juniora Łukasza Sówkę, myślę, że będziemy świadkami dobrych spotkań w wykonaniu naszej drużyny. Jurica Pavlic miał co prawda kontuzję w minionym sezonie, ale on już niejednokrotnie pokazał, że potrafi jeździć na żużlu. Analizując nasz skład myślę, że mamy szansę powalczenia o medal. Jedyną rzeczą, której się obawiam, są nieprzewidziane kontuzje. To jest sport i wiadomo, że muszą być one wkalkulowane w ryzyko. Jeżeli w przyszłym sezonie ominie nas pech, to uważam, że powalczymy o medal. Bardzo bym chciała, żeby w jednym składzie mogli jeździć i Nicki Pedersen i Greg Hancock, ale wymagania odnośnie KSM powstrzymały nas od pewnych decyzji. Ale inne kluby borykają się z tymi samymi problemami.

Kluczowe okazały się rozmowy z Jasonem Crumpem. Dlaczego nie udało się dojść do porozumienia?

- Czekałam na Jasona. Rozmawialiśmy z zawodnikami, którzy startowali u nas w minionym sezonie i Jasonowi obiecałam, że będzie miał miejsce w składzie. Zresztą on sam deklarował chęć pozostania w Rzeszowie. Podjęliśmy więc negocjacje, jednak w pewnym momencie okazało się, że Jason nie wykazuje już zainteresowania. My z kolei musieliśmy podjąć szybką decyzję, bo czas działał na naszą niekorzyść. Na decyzję czekali zawodnicy i kibice. Nie mamy w zwyczaju nikogo zwodzić, dlatego podjęliśmy szybką decyzję o zatrudnieniu Pedersena i Pavlica. To z kolei wykluczyło możliwość zakontraktowania Grega Hancocka, który miał być obok Jasona drugą siłą napędową zespołu.

Co było "kością niezgody" w negocjacjach z Crumpem? Warunki na nowy sezon, czy zapis w kontrakcie, który umożliwiał obniżenie jego zarobków o 20 procent?

- Trudno powiedzieć, co miało decydujący wpływ. Tak naprawdę to ustaliliśmy zarówno warunku zamykające sezon poprzedni i warunki, na jakich miał startować w przyszłym sezonie. Nie wiem, dlaczego nagle przestał wykazywać zainteresowanie. Być może otrzymał ofertę z innego klubu. W każdym razie nastąpiło to w momencie, gdy ustaliliśmy warunki zamykające poprzedni sezon i przelałam mu wszystkie należne pieniądze.

Liderem będzie jednak Nicki Pedersen. Kto obok niego był rozpatrywany jako lider zespołu?

- W kręgu naszego zainteresowania było trzech liderów i jednego z nich chcieliśmy wybrać. Miałam na myśli oczywiście Tomasza Golloba, Nickiego Pedersena i Jarka Hampela. Z Jarkiem rozmowy były prowadzone, jednak wybrał to, co jego zdaniem było dla niego najlepsze. W przypadku Hampela nie mieliśmy ustalonych żadnych warunków. Po prostu prowadziliśmy rozmowy, jednak do porozumienia nie doszło. Z kolei Tomasz Gollob to ikona naszego sportu żużlowego. Ma spore zasługi. Co zadecydowało, że nie będzie u nas startował? Pewnie jednym z czynników było to, że z Torunia ma bliżej do domu.

Przed rozpoczęciem okresu transferowego sporo mówiło się o wysokich oczekiwaniach Nickiego Pedersena. W grę wchodził kontrakt na poziomie 3,5 miliona za sezon. Czy udało się zbić tę kwotę?

- To są negocjacje. Obie strony poszły na pewien kompromis. Ciężko jest mi się wypowiadać na temat warunków, jakie były oczekiwane od innych klubów. My od samego początku rozmowy z Pedersenem traktowaliśmy bardzo poważnie. To były bardzo rzeczowe rozmowy, bo Nicki jest bardzo konkretnych człowiekiem. Nie chcę mówić o poziomie finansowym kontraktu Nickiego.

Jak wyglądała koncepcja składu z Hampelem lub Gollobem?

- Ta koncepcja zakładała obecność w składzie zarówno Jasona Crumpa, jak i Grzegorza Walaska. Miał to być silny zespół oparty na czterech mocnych zawodnikach.

Czy to prawda, że alternatywą dla Juricy Pavlica był Sebastian Ułamek? Jacy inni zawodnicy byli brani pod uwagę?

- Tak to prawda, że Sebastian był alternatywą dla Juricy. Rozmawialiśmy z różnymi zawodnikami. Do tej pory skupiliśmy się na liderach i ich mamy. Teraz skupiamy się na poszukiwaniach zawodnika, który będzie rywalizował o miejsce w składzie dla zawodnika z niskim KSM. Rozmawiając z zawodnikami podkreślaliśmy, że walczymy o najwyższe cele. Mamy wspólną odpowiedzialność i wspólnie zamierzamy walczyć o sukces. Takie cele są stawiane zawodnikom.

W początkowej fazie budowania zespołu pojawiało się również nazwisko Mateja Zagara.

- Oczywiście z nim również rozmawialiśmy. Do końca nie wiedzieliśmy jednak, jakie będą obowiązywały przepisy. Dlatego wiązało nam to w pewien sposób ręce. Na początku opieraliśmy się na deklaracjach zawodników, którzy określali, czy zostają w swoich klubach, czy decydują się na transfer.

Obniżenie KSM o jeden punkt pokrzyżowało pani plany?

- Tak. Mieliśmy idealny plan, który doskonale wpisywał nam się w KSM na poziomie 41. Tak się jednak nie stało i musieliśmy się dostosować. Nie chciałabym rozmawiać o tym, co było. Rozmawiajmy o tym co jest. Mamy drużynę złożoną z walczących zawodników i to jest dla nas ważne, że każda z tych osób da z siebie wszystko. Absolutnie w pierwszej kolejności priorytetem był Jason Crump. Od początku rozpatrywaliśmy również Nickiego Pedersena, którego kibice pamiętają z wspaniałych akcji na naszym stadionie. Zależało mi na tym, aby do nas powrócił i tak się stało. Reszta niech pozostanie moją tajemnicą.

Czy jest coś, co panią zaskoczyło w czasie rozmów z zawodnikami?

- Te rozmowy transferowe są generalnie podobne we wszystkich latach. Zdarzają się miłe momenty, ale zdarzają się też takie, kiedy człowiek zastanawia się, co powoduje, że idzie tak źle. Jedynym momentem, który mnie zaskoczył to postawa Jasona Crumpa. Liczyłam, że spojrzy na wszystko przez pryzmat dwuletniej współpracy. Nie za bardzo rozumiem, dlaczego podjął taką decyzję.

Czy biorąc pod uwagę doświadczenia poprzednich lat, zgodzi się pani z opiniami innych prezesów, że sytuacja na rynku transferowym normalnieje?

- Pewnie jeżeli chodzi o jakąś normalność, to sporo nam do niej brakuje. Smuci fakt, że generalnie w sporcie jest coraz mniej sponsorów. Mamy taką a nie inną rzeczywistość. Nastroje nie są do końca optymistyczne. To w konfrontacji z czasami wysokimi oczekiwaniami zawodników powoduje, że ciężko jest znaleźć porozumienie.

Jak ocenia pani ruchy transferowe innych klubów?

- Jeszcze nie wszystkie zespoły zamknęły swoje kadry. Na ten moment można powiedzieć, że silny będzie Toruń i Zielona Góra. Cieszy mnie to, że każdy z klubów będzie dysponował dobrymi zawodnikami i myślę, że o to chodzi. Nie jest sztuką zbudować drużynę, która wygra wszystko dużą ilością punktów. Potrzeba nam jak najwięcej spotkań na styku, bo wówczas rozgrywki są atrakcyjniejsze. Zbyt dużo jest zmian, które nam szkodzą. Brak nam stabilizacji. TO nie wpływa dobrze na funkcjonowanie klubów.

Rozmawiał: Damian Gapiński

Nicki Pedersen, Jurica Pavlic i Dawid Lampart w PGE Marmie Rzeszów!  

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (396)
 • rzeszowiak Zgłoś komentarz
  do marekrz: [quote](...)ciekawi mnie ile "obciela" kasy panu Kuciapie za rewelacyjny sezon???? ha ha i pzerny mistrz w rzeszowie HIPOKRYZJA!!!! [/quote] Gdyby Kuciapa zarabiał połowę z tego
  Czytaj całość
  co Crump to zapewne dostał by mnie o ile w kontrakcie podszywaczu była by o tym mowa i nie posluguj się słowami których znaczenia nie znasz.
  • rzeszowiak Zgłoś komentarz
   do Fan speedwaynr1: [quote]NIKT nie chciał zapłacić za Nickiego tak dużą kasę.. To ogromne żądania..niszczące polskiego speedwaya..(( I kto tu psuje ligę..płaci za dużo
   Czytaj całość
   (przepłaca) a potem sam narzeka? Tak postepuje TYLKO obłudna pania Marta!!! Wstyd i żenada..((( [/quote] Żenada to jest w wykonaiku twojego marnego kolubików kóry zaległe wypłaty dopiero zawodnikom przelał niedawno , jak to można nazwać ,break profesjonalizmu więc nie dziwne czemu Emil odszedł, z drugiej strony nie twój interes ile i komu Pani Marta płaci ,wyczacz ale nie weźmiemy z was przykładu bo nie chcemy być gołodupcami. A zazrdościsz dziciaku bo Nicki i pavlić mieli u was pojechać ,ale za grosze więc woleli wybrać Rzeszów.
   • rzeszowiak Zgłoś komentarz
    do spider2you: [quote](...)Pani Marta zrobiła dla rzeszowskiego żużla bardzo, bardzo wiele, a gdyby nie ona, to byśmy mieli derby z Krosnem. Taka prawda. Po odejściu Van-Pur'a ze
    Czytaj całość
    sponsoringu, jakoś tłumy do wspierania żużla nie gnały, aby sponsorować Stal.(...)[/quote] Szkoda tylko że co niektórzy tego nie potrafią zrozumieć.
    • rzeszowiak Zgłoś komentarz
     do scv: [quote](...)Nie powiedziałbym o gościu złego słowa, gdyby odszedł gdzieś za większą kasą, ale w tej sytuacji on po prostu orżnął klub i pokazał faka kibicom. Śmieje się z
     Czytaj całość
     tych wszystkich haseł typu "Gollob-złotówa", ale tutaj mamy do czynienia ze zwykłym złodziejstwem. [/quote] Można by to tak nazwać ,wg mnie ten zawodnik nie zasługuje po tym co zrobił na krszte szacunku ze strony kibiców.
     • rzeszowiak Zgłoś komentarz
      do luk: [quote]Jak ktoś ma honor szacunek dla kibiców to uderza się w pierś zawaliłem - odchodzę ale kasy nie biorę nie zasłużyłem tak było w kontrakcie, albo zostaję i udowadniam
      Czytaj całość
      że potrafię (nawet Pani Półtorak) A crump zachował się jak dzieciuch z piaskownicy - dopóki mu nie wypłaciła pieniędzy to się zgadzał na wszystko a potem uchachany od ucha do ucha zapewne zerwał kontakt wiedząc że będzie tu silny zespól nawet na medal i że liczą na niego kibice Założę się że nawet przez myśl mu nie przezszło co czują kibice - żal taki żuzlowiec który znowu odzyskał szacunek a zachowanie dzieciaka (...)[/quote] Właśnie dlatego nie rozumiem tych co popieraja niecny czyn Crumpa, to są wg mnie ludzie kórzy czekają na każde potkniecie klubu z Rzeszowa ,takie zaj.......e pijawki.
      • rzeszowiak Zgłoś komentarz
       do luk: [quote]Popierałem go ale jak się dowiedziałem jaki to gość to cieszę się że go nie ma jak ktość jest prawdziwym kibicem tego sportu to wie jakim zawodnikiem teraz jest crump
       Czytaj całość
       (...)[/quote] Ja mam podobne zdanie, kiedy usłyszałem że będzie jechał Nicki i Pavlic byłem zły że nie jest to Crump i Herbi, ale nie wiedziałem wtedy jak się sprawa ma z Crumpem.
       • rzeszowiak Zgłoś komentarz
        do Dragu: [quote]Ludzie ogarnijcie się, proszę, jeżeli ktoś wypisuje że lamparta stać na punkty i to jeszcze na 6 u nas, to chyba zapomniał że gość nie jest już juniorem, ten pantera,
        Czytaj całość
        to jest taki, kewlar wśród kewlarów (...)[/quote] Dlatego Pani Prezes chce zakupić kogoś na rezerwę gdyby Lampart słabo się spisywał.
        • rzeszowiak Zgłoś komentarz
         do Aniołek: [quote]I jak tu nie być rozgoryczoną, gdy zawodnik przez dwa lata ma jak u Pana Boga za piecem i nagle wykazuje zero zrozumienia dla obecnej sytuacji w elidze. Takie strojenie
         Czytaj całość
         focha po zapewne super kontaktach jakie miał Mistrz, może wyprowadzić z równowagi a Pani Prezes mimo to jeszcze ma siłę się uśmiechać. Podziwiam! Życzę Rzeszowiakom najlepszego[/quote] Wielkie dzięki za zrozumienie zaistniałej sytuacji.
         • rzeszowiak Zgłoś komentarz
          do Qbek: [quote](...)I pamietaj. Pedersen, Walasek, Okoniewski w tym roku jechali zyciówke w lidze(...)[/quote] Skącz pie... stary bo mi się nie dobrze od tych głupot robi, wszyscy jechali
          Czytaj całość
          życiówkę i to są juniorzy którzy tego już nie powtórzą. Walas, Okoń ,jak i Nicki cały czas równo ładnie jeżdżą więc nie pilol bzdur , u nas zawodnicy dostają kase zaraz po meczu więc maja kasę na zakup niezbędnych rzeczy do motoru i to wykorzystaują inwestują w sprzęt i są tego efekty. W Rzeszowie wszyscy pojechali życiówkę a w innych klubach jeźdzą inni zawodnicy świetnie cały czas co za brednie ja piernicze.
          • rzeszowiak Zgłoś komentarz
           do elvis:[quote]umowe mial na ten sezon kolego gotowa,i nie wiemy na jakich warunkach. Mowa o ubiegłym sezonie co nie? w razie spadku (drastycznego) formy byla klauzula o nie wyplacaniu calych
           Czytaj całość
           2,5 banki...pojechal sklabo byl 2 linia w prawie kazdym meczu.DlAtego dziwue sie ze marta mu doplacila teraz te pol banki,a on je przytulil i wystawil ja do wiatru (...)[/quote] Cieszy iż sąsiad to rozumie i podchodzi to tego tematu profesjonalnie.
           • rzeszowiak Zgłoś komentarz
            do kuciapsson:[quote]Ty popatrz na skład swojego klubu, zanim zaczniesz obrażać innych.[/quote] Napisz mi z którego klubu jest ten pomyleniec ???
            • rzeszowiak Zgłoś komentarz
             do Q-bek: [quote]W tej chwili niewdadomy jest skład tylko Polonii , Gniezna i WTS. Reszta ma juz składy i Rzeszów prezentuje jak 5 z 7 znanych składów. Gniezno i Polonia moga pobić Wasz
             Czytaj całość
             skład. Oj sam Nicki to jeszcze nie gwarancja walki o medale[/quote] Ha ha jakie brednie dzieciaku idź się lecz lepiej, bidna bydgoszcz będzie miała lepszy skład od Rzeszowa hahahaha albo że w Rzeszowie sam Nicki będzie jechał ,a Walasek Okoń ,Pavlic wróci do formy sprzed kontuzji i pokaże swoja jazdę a ty skącz błaznować bo widać że żal ci dupe ściska iż twój marny klubik nic nie osiągnie w tym sezonie,.
             • rzeszowiak Zgłoś komentarz
              do Qbek:[quote]Rzeszów ma o wiele słabszy skład niz w tym roku , a ona bredzi o medalach? Jezus maria. Rzeszów ze
              Czytaj całość
              składem: 1.Walasek 2.lampart 3.Okoniewski 4.Pavlic 5.Pedersen 6.Sówka 7.Bassara to sklad na walke o utrzymanie , a nie o medale. Szok.[/quote] Ale stary pier..... głupoty ,skład bydgoszczy,gniezna, wrocławia, leszna czy też gorzowa wg ciebie jest lepszy od powyższego Rzeszowa hahahahha nie mogę jaka porażka.
              Zobacz więcej komentarzy (191)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×