Relacje na żywo
 • wszystkie
 • MŚ 2022
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Andrzej Witkowski: Koniec z preparowaniem torów!

Z dwutygodniowym opóźnieniem startują rozgrywki żużlowe w Polsce. Jakie oczekiwania przed sezonem 2013 ma prezes Polskiego Związku Motorowego - Andrzej Witkowski?

Damian Gapiński
Damian Gapiński

Warunki atmosferyczne długo nie pozwalały na inaugurację sezonu żużlowego w Polsce. Ostatecznie, po dwóch tygodniach zima ustąpiła i w niedzielę rozegrane zostaną pierwsze spotkania ligowe. Jakie oczekiwania przed sezonem ma prezes Polskiego Związku Motorowego? - Dla Polskiego Związku Motorowego i dla mnie najważniejsza i priorytetowa jest sprawa podniesienia bezpieczeństwa zawodników na torach żużlowych. Właśnie dlatego z naszej inicjatywy wprowadzona została instytucja komisarzy toru. To jest istotna sprawa. Chcemy powiedzieć zdecydowanie "nie" organizatorom zawodów żużlowych w naszym kraju, którzy niewłaściwie przygotowują tory. Krótko mówiąc: koniec z preparowaniem torów - powiedział dla dla SportoweFakty.pl Andrzej Witkowski.

Jednym z elementów, który ma zapewnić bezpieczeństwo zawodników, jest instytucja komisarza torów. Na liście opublikowanej przez Główną Komisję Sportu Żużlowego znalazło się dwanaście nazwisk, które będą czuwały nad właściwym przygotowaniem torów. - Komisarzami torów będą byli zawodnicy i byli sędziowie, czyli osoby, które mają wiedzę w tym temacie i mają pomagać klubom we właściwym przygotowaniu torów, zgodnie z zasadami fair play. To jest dla mnie najważniejsze. Nie może być tak, że gospodarze są w uprzywilejowanej sytuacji, bo przygotowali tor niewłaściwie i tylko oni wiedzą, jak sobie z nim radzić. Z kolei dla gości jest to często walka o swoje zdrowie i życie. Wymusiliśmy na klubach wymianę dmuchanych band, które nie nadawały się już do użytku. To kolejny element, który ma podnieść bezpieczeństwo zawodników - wyjaśnił prezes PZM.

Drugim priorytetem PZM przed startem rozgrywek jest otwarcie na kibiców. - Istotną sprawą jest dla nas również otwarcie się na kibiców. Chcemy, aby jakość widowiska sportowego z punktu widzenia sportowego i organizacyjnego była jak najwyższa. Dobra komunikacja spikera z kibicami, dobra obsługa kibiców, którzy często przychodzą całymi rodzinami na stadion - to są kwestie bardzo ważne - dodał Witkowski.

Prezes PZM chce również, aby poprzez lepszą jakość przekazów telewizyjnych wzrosła wartość marketingowa Ekstraligi. Liczy, że reprezentacja Polski ponownie będzie odnosiła sukcesy na arenie międzynarodowej. - Nowy kontrakt z telewizją ma zapewnić lepszą jakość przekazu telewizyjnego. Chcemy w ten sposób zbudować większość wartość produktu pod nazwą Enea Ekstraliga. Mam nadzieję, że stadiony będą zapełnione kibicami. Dla mnie ważne jest, aby zawody zawsze stały na wysokim poziomie. Nie mam swoich faworytów wśród klubów. Dla mnie faworytem jest reprezentacja Polski i jej kibicuję, aby wróciła na najwyższy stopień podium Drużynowego Pucharu Świata - zakończył Andrzej Witkowski.

Aktualne składy drużyn: PGE Ekstraliga | eWinner 1. Liga | 2. Liga Żużlowa

Kup bilet na 2023 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. Kliknij tutaj i przejdź na stronę sprzedażową! -->>

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (20)
 • zigi19 Zgłoś komentarz
  W Gorzowie komisarz niewiele pomógł, a być może pogorszył stan toru. Ten kij ma dwa końce. Kto będzie teraz kontrolował decyzje komisarza ?
  • Stalowy Jureczek Zgłoś komentarz
   Cały czas popelina.
   • smok Zgłoś komentarz
    Oby się udało. (Nie wierzę)
    • FALUBAZ-ŻARY Zgłoś komentarz
     na dzień dobry mimo przegranego meczu , 'kobylaki" "nakopali" dziur!Mimo że przegrali, niebezpiecznych sytuacji(wilcze doły) nie brakowało!
     • Armin Van Tłumik Zgłoś komentarz
      Nie pierdziel Andrzej, won od torów i weż sie za tłumiki, chyba ze spora "działka" wpadła i nie mozesz to powiedz wprost.
      • paniczunio Zgłoś komentarz
       haha no to Rawicz ma problem
       • krajan Zgłoś komentarz
        odwal sie od torow a czep sie sedziow i swojej starej.
        • krajan Zgłoś komentarz
         odwal sie od torow a czep sie sedziow.
         • Hampelek Zgłoś komentarz
          co ty człowieku możesz mówić na temat bezpieczeństwa w ogóle
          • Zbeer Zgłoś komentarz
           To już będzie drugi rok, kiedy czekam na odpowiedź Witkowskiego, która to dyrektywa Unii Europejskiej nakazała wprowadzenie nowych tłumików. Wiceprezydent FIM w tym względzie nabrał
           Czytaj całość
           wody w usta, a ma czelność pier***lić o końcu preparowania torów. Jego wiedza (i śmiem twierdzić kompetencje) nie wyrastają ponad figuranta jakim jest. Ten człowiek ni w ząb nie ma wiedzy o sporcie motorowym, a już na pewno nie o żużlu. Zna natomiast na pamięć numer swojego konta bankowego i twardość spawów, które trzymają jego dupsko przy stołku. Panie Wiceprezydencie FIM; Andrzeju, która dyrektywa nakazała wprowadzenie niebezpiecznych tłumików? Ilu zawodników startuje w biegu meczowym (w żużlu - co by była jasność), ile pokonują okrążeń? W jaką stronę jadą?... i kur***a jaka w końcu to była dyrektywa UE??!! Troszkę odwagi, proszę się nie wstydzić w odpowiedzi. Lawirować można, ale skoro i to wymaga odwagi, to dlaczego nie do końca z tą odwagą? Konkrety zatem, dyrektywy, przepisy... bo będę pana punktował przy każdej możliwej okazji. I choć ma pan to w du...ie (mnie, kibiców jak i sam żużel), to mi wiele pracy nie zabierze napisanie kilku słów prawdy przy pana nazwisku w wywiadach. Zatem Andrzeju...?
           • Liberate Zgłoś komentarz
            Co tam tory, jak można wyniki drukować. Czewa abonament dwuletni wykupiła?
            • Filipj Zgłoś komentarz
             może koniec z drukowaniem meczy by sie przydał??
             • dadi Zgłoś komentarz
              Preparowanie torów?! Niech się sędziami zajmą!
              Zobacz więcej komentarzy (5)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×