KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Komarnicki dla SportoweFakty.pl: Gollob powinien mieć takie pożegnanie jak Małysz

Władysław Komarnicki uważa, że Tomasz Gollob pokazał klasę, akceptując decyzję trenera i ustępując miejsca w składzie Patrykowi Dudkowi. - Zawsze zachowywał się estymą i klasą - mówi Komarnicki.

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski

- Wszyscy byliśmy przygotowani, że ten moment kiedyś nastąpi i Gollob odejdzie, ale nikt nie przypuszczał, że będzie to miało miejsce już teraz. Wiem jedno - Tomasz Gollob zawsze zachowywał się z wielką estymą i klasą. Kolejny raz to potwierdził, akceptując decyzję trenera i ustępując młodszemu zawodnikowi miejsca w drużynie. To świadczy o jego wielkości - powiedział w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl Władysław Komarnicki.

Najpierw okazało się, że Tomasz Gollob nie pojedzie w półfinale, który został rozegrany na torze w Częstochowie. Po jego zakończeniu rozpoczęły się spekulacje, czy najlepszy polski żużlowiec powinien pomóc reprezentacji w turnieju finałowym. Zostały one bardzo szybko rozwiane. Tomasz Gollob dał jasny sygnał, że nie będzie zabierać miejsca w drużynie tym, którzy wywalczyli awans na torze, akceptując w ten sposób - jak sam mówi - decyzję podjętą przez trenera Marka Cieślaka. - Tomek w każdej chwili mógł pojechać. Podejrzewam, że wystarczyło jedno słowo i Marek Cieślak wstawiłby go do finału. To jest jednak taki człowiek, który pokazuje twarz sportowca ponadprzeciętnego. To nie jest tak, że Władysław Komarnicki i inni ludzie mówią o Gollobie, że to wielki sportowiec. On sam mówi to swoim zachowaniem i daje jasny sygnał, że rozumie karierę młodych ludzi. Cieszę się, że ustąpił miejsca Patrykowi Dudkowi - zawodnikowi z klubu, którego kibice i zarząd nie zawsze dobrze mówią o Gollobie. To pokazuje wielką klasę Tomka i to, jak śmiesznie wyglądają przy nim ci mali ludzie, którzy go niesłusznie krytykowali - ocenia Komarnicki.

Decyzji Tomasza Golloba prawdopodobnie nie należy raczej odnosić tylko do tegorocznej edycji Drużynowego Pucharu Świata. Najbardziej utytułowany polski żużlowiec uważa, że jego czas w reprezentacji dobiega końca i przyszedł właściwy moment, by jego miejsce zajęli inni żużlowcy. - Tam gdzie jest godło Polski,Tomasz Gollob zawsze stanie do walki, nawet jak taka potrzeba zajdzie, gdy będzie miał 45 lat. On jest jednak wielki, potrafi się sam ocenić i dać szansę innym. Na pewno jednak niczego nie zlekceważy. Jeśli w przyszłym roku zostanie poproszony, by jeszcze raz stanąć na czele tej reprezentacji, to kapitan wszech czasów to zrobi. Nie powinniśmy jednak rozważać tej sprawy w ten sposób. Powinniśmy natomiast być gotowi na moment, kiedy Gollob powie "koniec". Wszyscy muszą zorganizować mu nie gorsze pożegnanie od tego, które miał Adam Małysz. Tam był prezydent i inne ważne osoby. W przypadku Golloba również należy o to zadbać. Tomasz Gollob się teraz nie żegna, ale pokazuje miejsce młodemu człowiekowi i mówi mu: "jedź, masz swoją szansę". Nie chciał jechać do Pragi na finał, bo ma ogromną klasę - wyjaśnia Komarnicki.

Niektórzy zastanawiają się, czy brak Tomasza Golloba w składzie reprezentacji Polski na DPŚ należy utożsamiać z tym, że zawodnik Unibaksu Toruń powoli myśli o zakończeniu sportowej kariery. - Tak bym tego nie odbierał. Jestem umówiony z Tomaszem Gollobem - mimo że nie jestem już jego prezesem - że on poinformuje mnie o tym, kiedy przyjdzie czas, by zakończyć definitywnie ściganie. Będę na pewno jednym z pierwszych, który się o tym dowie. Wtedy zacznę namawiać wszystkie władze polskiego żużla, prezesów klubów i inne ważne osoby, żeby w odpowiedni sposób pożegnać Golloba - zakończył Komarnicki.

Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

Damian Gapiński: Dożynki ze skandalem w tle

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (111)
 • Walerian Zgłoś komentarz
  Nie róbcie spekulacji na temat jego odejścia. Jeszcze zobaczycie jak będzie jeździł i to on zadecyduje za kilkanaście lat że odchodzi. Tutaj zachował się jak człowiek ambitny i chwała
  Czytaj całość
  mu za to. Niech się młodzież uczy. A co do DPŚ - nasi dadzą radę ale Jarek musi fruwać i nie tylko na torze. Musi stanąć przed nie łatwym zadaniem bycia liderem, mobilizować drużynę no i wygrywać wszystko. Trzymamy kciuki!
  • viali Zgłoś komentarz
   Tak Panie Komarnicki zgadzam sie powinien mieć "MEGA POŻEGNANIE"!!!Tyle zasług tyle dal nam radości przez te wszystkie lata!!!
   • dazns Zgłoś komentarz
    Co on znów biadoli??? Gollob się wkurzył ponoć strasznie bo dowiedział się o zmianie od osób trzecich zwinął mandżur i popalił wroty ze stadionu jak wściekły.
    • 1oktan1 Zgłoś komentarz
     Panie Władysław!Zdecyduj się pan do jasnej cholery czy lubisz pan Golloba czy nie.Zmieniasz pan zdanie jak baba,zerknij co masz w majtach bo może faktycznie żeś nie teges?
     • fan STALI Zgłoś komentarz
      Władek szacn, coś ta wypowiedź wynosi twoja
      • M-cz SG Zgłoś komentarz
       Chyba naprwde warto zmienić portal bo cenzura działa perfekcyjnie.nieda się nic więcej podac,tylko zuzel ktory i tak zmieszali
       • Moskit Zgłoś komentarz
        Cieślak potwierdził ,że miszczunio focha strzelił i nawet telefonu od niego nie odbiera. Jego czas już się skończył i bardzo dobrze. Nie ma tu miejsca na jakieś dąsy i prywatne
        Czytaj całość
        animozje. Młodzi niech jezdzą a gollob jak strzela fochy do widzenia.
        • Geronimo Zgłoś komentarz
         A jak Władka pożegnamy,Kobylaki zadłużone po pachy,to nie cud więc o kanonizacji ciężko mówić.
         • wiechoo Zgłoś komentarz
          Gollob wypad! razem ze swoim honorowym prezesem...
          • Ostpreußen Zgłoś komentarz
           "PaczPan" pierwszy raz powiedział coś z sensem. Zaskoczył mnie tym wywodem.
           • LELIVA Zgłoś komentarz
            Gollob? A kto to jest Gollob??? Czyż to nie twoje słowa Władek??:):):)
            • zielonogórzaninstarejdaty Zgłoś komentarz
             Ustąpił miejsca Dudkowi? To w reprezentacji miejsca są przypisane na stałe? Zawsze się mówiło o tym, że o powołaniu do kadry decyduje forma sportowa... A swoją drogą, to o Władku w
             Czytaj całość
             Zielonce też kibice nigdy nie mówili zbyt dobrze i to chyba było podstawowym powodem do zaproszenia tego typa na członka Rady Nadzorczej EE... Jak Falubazy o kimś mówią źle, to znaczy, że to ktoś wartościowy :))))))))))
             • husariusz Zgłoś komentarz
              może gdy jego już w żużlu nie będzie jak ciebie "Komar" to kibice trochę mocniej odetchną wreszcie?
              Zobacz więcej komentarzy (34)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×