Piotr Paluch: Zawodnicy Stali Gorzów zdobyli najwięcej medali

Stal Gorzów minione rozgrywki ENEA Ekstraligi zakończyła na 5. miejscu. Zawodnicy gorzowskiego klubu zdobyli jednak wiele tytułów w zawodach w kraju i na świecie.

Żużlowcy Stali Gorzów zdobyli łącznie 12 medali w najważniejszych imprezach sezonu. - W bieżącym sezonie zawodnicy Stali Gorzów zdobyli najwięcej medali spośród wszystkich drużyn ekstraligowych, co na pewno cieszy zarząd oraz kibiców. W szczególności motywują osiągnięcia juniorów w zawodach drużynowych, gdzie prym wiódł Adrian Cyfer, jak i w zawodach indywidualnych, w których brylował Bartosz Zmarzlik - podsumował Piotr Paluch.

Najcenniejszymi tytułami wydają się być trzecie miejsce Nielsa Kristiana Iversena w cyklu Grand Prix oraz Krzysztofa Kasprzaka, który z reprezentacją Polski wywalczył Drużynowy Puchar Świata. - Jeżeli chodzi o rozgrywki seniorskie Krzysztof Kasprzak zdobył tytuł wicemistrza Polski oraz srebro wraz z Bartoszem Zmarzlikiem w Mistrzostwach Polski Par Klubowych, które odbywały się w Gorzowie. Należy również podkreślić, że zawodnicy gorzowskiej drużyny byli reprezentantami swoich krajów w zawodach rangi Mistrzostw Świata oraz Europy: Krzysztof Kasprzak, Bartosz Zmarzlik oraz Niels Kristian Iversen, gdzie walnie przyczynili się do zdobycia medali dla swoich reprezentacji. To z pewnością cieszy. Natomiast spośród obcokrajowców, którzy reprezentowali barwy gorzowskiej Stali w zakończonym sezonie należy podkreślić wspaniałą jazdę Nielsa Kristiana Iversena, który przypieczętował ten jakże udany sezon zdobyciem drugiego wicemistrza świata seniorów - dodał szkoleniowiec żółto-niebieskich.

Mimo braku medalu w rozgrywkach Drużynowych Mistrzostw Polski, Stal Gorzów może pochwalić się następującymi osiągnięciami w sezonie 2013:

IMP - 2. miejsce Krzysztof Kasprzak MIMP - 3. miejsce Bartosz Zmarzlik MPPK - 2. miejsce - (Kasprzak, Zmarzlik, Cyfer) MDMP - 1. miejsce (Cyfer, Zmarzlik, Cyran, Kaczmarek, Walasek) Srebrny Kask - 3. miejsce Bartosz Zmarzlik, 6 miejsce Adrian Cyfer Brązowy Kask - 2. miejsce Bartosz Zmarzlik, 6. miejsce Adrian Cyfer Liga Juniorów - 2. miejsce (Cyfer, Cyran, Kaczmarek, Walasek) IMŚ - 3. miejsce Niels K. Iversen, 10. miejsce Krzysztof Kasprzak DMŚ - Złoty medal - Krzysztof Kasprzak DMŚ Juniorów - srebrny medal Bartosz Zmarzlik DME Juniorów - złoty medal Bartosz Zmarzlik

źródło: stalgorzow.pl