Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Włókniarz nie rozliczył się z zawodnikami. "Będziemy ubiegać się o licencję nadzorowaną"

Włókniarz Częstochowa nie rozliczył się jeszcze z zawodnikami i będzie ubiegać się o licencję nadzorowaną. - Żużlowcy podchodzą ze zrozumieniem do tej sytuacji - mówi prezes Paweł Mizgalski.
Jarosław Galewski
Jarosław Galewski

Kluby ubiegające się o licencję na sezon 2014 musiały złożyć oświadczenie, z którego wynika między innymi, że na dzień 30 listopada nie mają zobowiązań względem zawodników. W Częstochowie nie udało się tego zrobić i klub zamierza starać się o licencję nadzorowaną. - Nie przedstawiliśmy takiego oświadczenia, ponieważ mamy nadal zaległości. W związku z nieuregulowanymi należnościami, zwracamy się z wnioskiem o przyznanie Włókniarzowi licencji nadzorowanej - mówi w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl prezes Paweł Mizgalski.

Zgodnie z zasadami licencji nadzorowanej, Włókniarz będzie musiał opracować plan naprawczy, który pozwoli wyjść klubowi z trudnej sytuacji. - Musimy przedstawić zarówno plan naprawczy jak i biznesplan. Takie dokumenty zostaną przez nas na pewno złożone. Jasno zamierzamy w nich określić, w jaki sposób chcemy regulować zobowiązania, które ciążą na nas po sezonie 2013. Jednocześnie przedstawimy plan funkcjonowania klubu w sezonie 2014. Wyjaśnimy, jak zamierzamy uniknąć powiększania zadłużenia - wyjaśnia Mizgalski.

Częstochowianie wierzą, że osiągną porozumienie z wszystkimi zawodnikami w zakresie spłaty zobowiązań. - Żużlowcy są bardzo wyrozumiali. Znają sytuację i kondycję spółki, bo zostali o niej przez nas poinformowani. Wszyscy wiedzą, z jakimi borykamy się obecnie problemami. Każdemu z zawodników przedstawiliśmy również plan wyjścia z obecnego położenia. Powiedzieliśmy wszystkim dokładnie, jak widzimy przyszłość klubu. Zawodnicy podzielają nasz optymizm dotyczący zarówno planu naprawczego jak i biznesplanu. W związku z tym podchodzą z dużym zrozumieniem do całej sprawy i chcą nadal współpracować z Włókniarzem. Nie podamy jednak do publicznej wiadomości informacji, do kiedy rozliczymy się z żużlowcami. Na pewno jednak zostaną o tym poinformowane organy odpowiedzialne za przyznawanie licencji - zakończył Paweł Mizgalski.

Częstochowian czeka więc sporo pracy w kwestiach organizacyjnych. Klub cały czas jest również obecny na rynku transferowym i myśli nad zakontraktowaniem Grzegorza Walaska. W obliczu wielu problemów, Włókniarz może jednak zrezygnować z tego transferu, który jest związany ze sporym ryzykiem. 

Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

Transfer Walaska ryzykowny dla Lwów? "Ważna jest płynność finansowa w stosunku do reszty zawodników"

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (136):

 • alaska Zgłoś komentarz
  [b]PRZEPIS NA KRĘCENIE LODÓW[/b] Składniki: 1. Klub sportowy 2. "Sponsor" z lewymi pieniędzmi 3. Swój człowiek w Zarządzie klubu 4. Swój udziałowiec w klubowej
  Czytaj całość
  spółce Przygotowanie: 1.Włożyć lewe pieniądze do spółki 2.Można dodać bakali lub owoców w postaci lewych pieniędzy innych "sponsorów" 3. Dobrze wymieszać Po pewnym czasie wyjmujemy lody w postaci czystych wypranych pieniędzy, jako dywidenda od udziałów, troszeczkę pomniejszonych o podatki, ale jak mamy dobrych prawników, to fiskus nam jeszcze dołoży grosza za np. zwrot VAT. Teraz możemy przystąpić do konsumpcji. Można dodać wafelka w postaci darmowej reklamy naszej firmy na oficjalnej stronie klubu sportowego. Ale uwaga!!! 1. My jesteśmy na niby tylko od kręcenia lodów, "właścicielem" budki z lodami jest ktoś inny - podstawiony "słup" 2. Należy podzielić się lodami, tak jak pleban kazał. 3. Bo jeżeli nie podzielimy się lodami z odpowiednimi ludźmi, to wchodzi ABW, CBŚ, CBA itp. Wówczas zamiast lodów wychodzi "klops-zakalec" 4. Ale to nic, jak mamy dobrych kolegów, to nam pomogą od nowa kręcić lody
  • wiesniak_z_leszniewa Zgłoś komentarz
   Cięzko bedzie bez mafijnych pieniedzy związaćkaniec z koncem panie Mazgajski. Znowu zaczniecie ryczeć jak dzieci i wunic za to wszystkich?
   • Daniel Urbańczyk Zgłoś komentarz
    dajcie Walaska pieniądze nie wszystko
    • Michael081 Zgłoś komentarz
     Z prowadzeniem klubu to tak jak z prowadzeniem własnego gospodarstwa domowego.Jeśli zarabiasz 3000 miesięcznie od tego odejmiesz stałe koszta utrzymania zostanie tobie np 300zł to nie
     Czytaj całość
     pozwolisz sobie na jakiś kredyt gdzie raty będą wynosić więcej niż kasa która tobie co miesiąc zostaje.A prezesi klubów myślą zupełnie inaczej.Mają np 5 mln na sezon a podpisują umowy na 7mln.To jest zła gospodarność ,za to każdy powinien lecieć na zbity pysk.Nieudolność i złe zarządzanie sprawiają iż coraz więcej klubów ma długi!!!Kochane kluby coraz bardziej się zadłużają aby zaspokajać wygórowane oczekiwania swoich nieudolnych prezesów.To nie wina kibiców czy zawodników tu wina leży tylko i wyłącznie po stronie osób zarządzających danym klubem.Przyjdzie prezes do klubu interes dla siebie zrobi klub zadłuży i odejdzie ,przyjdzie nowy i dalej to samo.Wszystko wygląda tak jak w sejmie ,koryto to samo tylko świnia się zmienia!!!
     • SLAWOMIR1976 Zgłoś komentarz
      Co nam daje licencja nadzorowana?ano to ze nie musimy brać kredytu a zaległe pieniadza zostaną wypłacone z kasy z następnego sezonu.Nawet sprawa Walaska nie jest jeszcze przesadzana bo jest
      Czytaj całość
      grupa sponorow jego z lat kiedy jechał u nas co chcą pokryć jego kontrakt.Siara to gość z głowa na karku wiec wie co robi.Mnie tylko cieszy ze dni prezesa Mizgalskiego jak wróble ćwierkają są juz policzone.
      • Jak Feniks z popiołu Zgłoś komentarz
       Pralnię brudnych pieniędzy zamkneli, to i brak pieniądzorów, nawet tych wypranych.
       • Jak Feniks z popiołu Zgłoś komentarz
        Dawno już pisałem, że jessteście bankrutami. Emila chcieli.
        • sparta wroclaw Zgłoś komentarz
         Tego nie kupia za zadne pieniadze!
         • sparta wroclaw Zgłoś komentarz
          http://sportowybar.pl/content/images/528a961f76b132.77686373.jpg
          • sparta wroclaw Zgłoś komentarz
           http://sportowybar.pl/content/images/528dbd13e7a804.13217824.jpg
           • sparta wroclaw Zgłoś komentarz
            http://sportowybar.pl/content/images/52908777551f84.93722862.jpg
            • light Zgłoś komentarz
             Włókniarz cały czas leci na farcie. Wcześniej tylko na warunkowej licencji. Później powinni spaść bo byli najgorszą drużyną w lidze, ale powiększali ekstraligę to zostali i tak po
             Czytaj całość
             wielkich bólach. Teraz kolejny sezon i w Czewie problemy z finansami. Powinno być zero tolerancji, wylądowali by raz w niższej klasie rozgrywkowej to by się nauczyli dysponować kasą w określonych ramach, a nie ponad swoje możliwości.
             • TOM99 Zgłoś komentarz
              KIBICE DOPISALI 15 TYS.CO MECZ W CZĘSTOCHOWIE !!!NA PÓŁFINALE Z TORUNIEM 20 TYS.!!!A KLUB I TAK ZADŁUŻONY I TO SPORO!! CO BĘDZIE JAK PRZYJDZIE 1/3 KIBICÓW MNIEJ!!!KLUB ZBANKRUTUJE TAK
              Czytaj całość
              JAK BYDGOSZCZ,GNIEZNO,GORZÓW NA KREDYTACH,GDAŃSK TEŻ BRAK BUDŻETU!!!PRZEZ TAKICH STARYCH WYJADACZY JAK HANCOCK,PEDERSEN,GOLLOB KTÓRZY KRZYCZĄ 2 MLN.ZA SEZON KLUBY ZACZNĄ BANKRUTOWAĆ!!!
              Zobacz więcej komentarzy (123)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×