WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Włókniarz nie rozliczył się z zawodnikami. "Będziemy ubiegać się o licencję nadzorowaną"

Włókniarz Częstochowa nie rozliczył się jeszcze z zawodnikami i będzie ubiegać się o licencję nadzorowaną. - Żużlowcy podchodzą ze zrozumieniem do tej sytuacji - mówi prezes Paweł Mizgalski.
Jarosław Galewski
Jarosław Galewski

Kluby ubiegające się o licencję na sezon 2014 musiały złożyć oświadczenie, z którego wynika między innymi, że na dzień 30 listopada nie mają zobowiązań względem zawodników. W Częstochowie nie udało się tego zrobić i klub zamierza starać się o licencję nadzorowaną. - Nie przedstawiliśmy takiego oświadczenia, ponieważ mamy nadal zaległości. W związku z nieuregulowanymi należnościami, zwracamy się z wnioskiem o przyznanie Włókniarzowi licencji nadzorowanej - mówi w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl prezes Paweł Mizgalski.

Zgodnie z zasadami licencji nadzorowanej, Włókniarz będzie musiał opracować plan naprawczy, który pozwoli wyjść klubowi z trudnej sytuacji. - Musimy przedstawić zarówno plan naprawczy jak i biznesplan. Takie dokumenty zostaną przez nas na pewno złożone. Jasno zamierzamy w nich określić, w jaki sposób chcemy regulować zobowiązania, które ciążą na nas po sezonie 2013. Jednocześnie przedstawimy plan funkcjonowania klubu w sezonie 2014. Wyjaśnimy, jak zamierzamy uniknąć powiększania zadłużenia - wyjaśnia Mizgalski.

Częstochowianie wierzą, że osiągną porozumienie z wszystkimi zawodnikami w zakresie spłaty zobowiązań. - Żużlowcy są bardzo wyrozumiali. Znają sytuację i kondycję spółki, bo zostali o niej przez nas poinformowani. Wszyscy wiedzą, z jakimi borykamy się obecnie problemami. Każdemu z zawodników przedstawiliśmy również plan wyjścia z obecnego położenia. Powiedzieliśmy wszystkim dokładnie, jak widzimy przyszłość klubu. Zawodnicy podzielają nasz optymizm dotyczący zarówno planu naprawczego jak i biznesplanu. W związku z tym podchodzą z dużym zrozumieniem do całej sprawy i chcą nadal współpracować z Włókniarzem. Nie podamy jednak do publicznej wiadomości informacji, do kiedy rozliczymy się z żużlowcami. Na pewno jednak zostaną o tym poinformowane organy odpowiedzialne za przyznawanie licencji - zakończył Paweł Mizgalski.

Częstochowian czeka więc sporo pracy w kwestiach organizacyjnych. Klub cały czas jest również obecny na rynku transferowym i myśli nad zakontraktowaniem Grzegorza Walaska. W obliczu wielu problemów, Włókniarz może jednak zrezygnować z tego transferu, który jest związany ze sporym ryzykiem. 

Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

Transfer Walaska ryzykowny dla Lwów? "Ważna jest płynność finansowa w stosunku do reszty zawodników"

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (136):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • netoperek 0
  Wy to macie wrodzone czy nabyte? Widzę że pałeczkę od śledczego testera przejął filozof kaznodzieja! "Święta inkwizycja" to raczej wasze klimaty - przy czym ja doprecyzuję określenie "wasze" - krzyżackie, toruńskie. Natomiast kogo masz na myśli ty? Żaden częstochowianin według mej wiedzy nie jest członkiem ani Komisji Orzekającej ani Trybunału PZM. A zatem trafiłeś kulą w płot! Jak zwykle zresztą!
  Bawarczyk Wystarczy! Powtarzam - póki co wymierną i prawomocną karą został "nagrodzony" UNIBAX TORUŃ!!! I tego się trzymajmy - FAKTÓW!!! Poki co, to wasza "swieta inkwizycja" dalej szaleje, a ty stoisz przed "stosem" i sie glupio egzekucji przygladasz. Ciekaw jestem co zrobisz, jak dopadnie ona twoja druzyne? Dalej bedziesz lwio "mialczal" i twierdzil, ze trzeba sluchac bezsensownych wyrokow, bo prawo jest prawem? P.S. Madry slucha i wyciaga wnioski, niemadry tylko gada (ryczy) frazesy jak ty. Mysl czlowieku, mysl !
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Bawarczyk 0

  Wystarczy! Powtarzam - póki co wymierną i prawomocną karą został "nagrodzony" UNIBAX TORUŃ!!! I tego się trzymajmy - FAKTÓW!!!

  Poki co, to wasza "swieta inkwizycja" dalej szaleje, a ty stoisz przed "stosem" i sie glupio egzekucji przygladasz.
  Ciekaw jestem co zrobisz, jak dopadnie ona twoja druzyne? Dalej bedziesz lwio "mialczal" i twierdzil, ze trzeba sluchac bezsensownych wyrokow, bo prawo jest prawem?
  P.S.
  Madry slucha i wyciaga wnioski, niemadry tylko gada (ryczy) frazesy jak ty.
  Mysl czlowieku, mysl !
  netoperek Mądremu wystarczy raz powiedzieć - niektórym życia nie starcza aby coś zrozumieć! I proszę - nie pisz historii w oparciu o swoje urojenia i nie w pełni poznane fakty! Takich historyków mamy już w Polsce pod dostatkiem! Wystarczy! Powtarzam - póki co wymierną i prawomocną karą został "nagrodzony" UNIBAX TORUŃ!!! I tego się trzymajmy - FAKTÓW!!!
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • netoperek 1
  Mądremu wystarczy raz powiedzieć - niektórym życia nie starcza aby coś zrozumieć! I proszę - nie pisz historii w oparciu o swoje urojenia i nie w pełni poznane fakty! Takich historyków mamy już w Polsce pod dostatkiem! Wystarczy! Powtarzam - póki co wymierną i prawomocną karą został "nagrodzony" UNIBAX TORUŃ!!! I tego się trzymajmy - FAKTÓW!!!
  alaska Kogo masz na myśli? Takich co podrabiają karnety, i takich którzy pod niebiosa wychwalają sponsorów którymi interesuje się ABW i CBA, to takich normalnych inaczej kibiców jak na razie w Toruniu nie ma.
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (133)
Pokaż więcej komentarzy (136)
Pokaż więcej komentarzy (136)
Pokaż więcej komentarzy (136)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×