WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Rosyjski sponsor chce dać pieniądze na Emila Sajfutdinowa

W poniedziałek informowaliśmy, że SPAR Falubaz złożył zapytanie o wypożyczenie z Włókniarza Częstochowa Emila Sajfutdinowa. Zielonogórzanie znaleźli sponsora, który pokryje ewentualny kontrakt.
Łukasz Czechowski
Łukasz Czechowski

Przypomnijmy, że Emil Sajfutdinow ma ważną umowę z częstochowskim klubem, ale już kilka miesięcy temu obie strony ustaliły, że Rosjanin będzie szukał nowego pracodawcy, do którego przejdzie na zasadzie wypożyczenia. 

Obóz rosyjskiego zawodnika dogadał się z Unibaxem Toruń, o czym zawodnik poinformował pod koniec listopada. Do dzisiaj jednak nie doszło do wypożyczenia Sajfutdinowa, bowiem wobec niego i jego menadżera w klubie prowadzone jest postępowanie. Dopiero gdy się ono zakończy, ma dojść do sfinalizowania transferu. 

W poniedziałek do gry o Rosjanina włączył się SPAR Falubaz wysyłając zapytanie do Częstochowy. - (Emil) ma zielone światło na rozmowy z każdym klubem. Wyrażamy zgodę na każdą prośbę o wypożyczenie tego żużlowca. Wszystko jest kwestią dogadania się pomiędzy Emilem a klubem. Wybór zawodnika to już jego indywidualna decyzja - wyjaśniał Paweł Mizgalski, szef Włókniarza. 

Co oczywiste, krokiem zielonogórzan oburzeni są toruńscy działacze. - Dla mnie to jest komedia i rzecz niewyobrażalna - skomentował Sławomir Kryjom. - Traktuję postawę Falubazu jako żart. To niezrozumiałe i śmieszne zachowanie, tym bardziej, że nie mamy dziś Prima Aprillis - dodał Mateusz Kurzawski.

Decyzję Falubazu, w rozmowie z Radiem Zielona Góra, wyjaśnił Robert Dowhan. - Mamy jedno miejsce do zagospodarowania, a chcemy dać naszym kibicom i sponsorom jak najwięcej radości i mieć najlepszy zespół - powiedział. 

Co ciekawe, zielonogórzanie pieniądze na ewentualny kontrakt  mają już zapewnione od pewnej rosyjskiej firmy. - Od wielu miesięcy rozmawiamy z poważną firmą pochodzącą z Rosji, która zainwestowała w Polsce. W ostatnim tygodniu pojawił się temat naszej współpracy, ale ukierunkowanej. Chcą zacząć od pomocy dla Rosjanina - wyjaśnił senator w rozmowie z Gazetą Lubuską. 

Na chwilę obecną wydaje się, że starania zielonogórzan spełzną na niczym, bowiem menadżer Sajfutdinowa, Tomasz Suskiewicz od razu zapowiedział, że żadne pieniądze nie skłonią Rosjanina do zmiany decyzji o wyborze Unibaxu i nie jest on zainteresowany startami w Falubazie. - Może nie jest zainteresowany na wczoraj, ale jeśli zmieni się sytuacja, jeśli będzie to wyglądało tak, jak to wygląda na dzisiaj, czyli  Częstochowa ma wobec Emila duże zadłużenie, a Toruń - z tego co wiem - nie chce partycypować w tych pieniądzach, to być może otworzy się jakaś szansa i będziemy rozmawiać - powiedział Dowhan. - Na pewno nie będziemy robić nic, co jest niezgodne z przepisami, nie będziemy przebijać, czy robić psikusa komuś. To że Toruń zapowiadał, że Emil będzie tam jeździł, a wszystko stoi w martwym punkcie, sprawiło, że postanowiliśmy też dołożyć zapytanie do Częstochowy.

Zapewnił także, że zapytanie o wypożyczenie Sajfutdinowa nie jest także rewanżem za próbę "wyciągnięcia" z Falubazu Patryka Dudka przez torunian. - My jesteśmy na takim etapie jako klub, że nie oglądamy się na Toruń czy innych. Mamy swoją ścieżkę, robimy swoją pracę, która jest wysoko oceniania - powiedział na antenie Radia Zielona Góra.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Kup bilet na wielki finał Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Radio Zielona Góra/Gazeta Lubuska

Komentarze (151):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • nemas 0
  Wspanialomyslny senator znajduje kasę dla Emila sprowadza go do Zielonej i jeszcze znajduje sponsora który ratuje przed bankructwem Częstochowę (bo spłaca dług zaprzyjaźnionego klubu a wzamian go wypożycza). Jaki ten sanator miłosierny i bogaty. Kolejna hipokryzja POLSKIEGO ŻUŻA
  Patrykowski Oczywiście, ze tak, zarzucam Ci brak logiki. W życiu i w biznesie wszystko ma swoją "cene" nie zawsze chodzi o $. Jeśli w dzieciństwie zalezało mi na obrazku auta z gumy Turbo Honda accord, ktorego nie miałem, to jeśli ktoś z kolegów go miał do wymiany, to też chciał jakis obrazek auta. Czasem wymienialismy 2 za jeden, czasem kilka osób chcialo jedno auto, cena uzależniona była od tego jak bardzo go chcielismi. Tak samo w żużlu Emila chce Toruń i wydawalo się, że to wystarczy, teraz pojawił sie kolejny gracz. Pytanie czy Toruniowi na Emilu zależy tak bardzo aby jednak coś dołożyć? Oczywiscie nie musi, ale czy wtedy to wypozyczenie bedzie kozystne dla wszystkich stron? W sytuacji gdy Senator znalazl sponsora kozysci maja wszyscy, Klub z Częstochowy, Emil, ktory zarobil by to samo co w Toruniu, oraz nowy klub Emila bo nie ma kosztow, gdyż jest sponsor..... Gdy Emil idzie do Torunia Emil ma kase, Toruń sie Cieszy a Czestochowa ma klopoty z kasa..... Komu bardziej opłaca sie wypożyczyć Emila? Co podpowiada Ci logika...?
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Hockley 0
  Specjalny zabieg administracji strony.
  johnyrower A tu (poniżej) link dla tych którzy w ogóle łudzą się że Sajfutdinow pojdzie do zielonej, ŻAL! http://www.speedway.to...zawodnicy/
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Areksf 0
  Nie prawda 11 mln co cały budżet klubu a nie budzet zawodników. Falubaz sam utrzymuje stadion ( media, konserwacja, śmieci itd.) Robert Dowhan nie pobiera żadnego wynagrodzenia w klubie.
  Dumny z Krzyża "Czepiaj się Unibaxu który wydaje 14 mln (źródło Przegląd Sportowy). Dlaczego Unibaxowi wolno a innym nie."Unibax ma budżet 14 milionów wraz z kosztami (stadion, administracja, pracownicy itd, itp). Wy macie już teraz 11 bez kosztów administracyjnych. Dolicz garze różowego i senatora i już masz 12, zapłać za stadion i pracownikom i już masz 13... Przecież to jest proste jak drut, że macie niemal identyczny budżet jak Unibax, maksymalnie o milion mniejszy. Ale jednej rakiety mniej, więc tak naprawdę kto tutaj przepłaca?!
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (148)
Pokaż więcej komentarzy (151)
Pokaż więcej komentarzy (151)
Pokaż więcej komentarzy (151)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×