Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Wszędzie walczymy o złoto - echa konferencji prasowej GKSŻ w Zakopanem

- Wygrać wszystko - tak o planach polskiej kadry żużlowców powiedział Marek Cieślak podczas konferencji w Zakopanem. Również jej liderzy - Tomasz Gollob i Jarosław Hampel potwierdzili ambitne cele.
Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik

Marek Cieślak  jak zwykle krótko i zwięźle powiedział o planach reprezentacji Polski: - Jaki może być cel? Wygrać wszystko - rzucił trener naszej kadry. - Oczywiście w Bydgoszczy naszym planem będzie obrona mistrzowskiego tytułu w DPŚ. Ciekawie wygląda także projekt SEC. Będzie wiele innych ciekawych imprez, jak choćby Speedway Best Pairs, które co prawda nie nazywają się jeszcze mistrzostwami świata, ale są już prestiżowe - dodał Cieślak.

Tomasz Gollob w SEC, a Jarosław Hampel w SGP - polscy żużlowcy w sezonie 2014 chcą walczyć o najwyższe laury Tomasz Gollob w SEC, a Jarosław Hampel w SGP - polscy żużlowcy w sezonie 2014 chcą walczyć o najwyższe laury
- Wróciłem z dalekiej podróży. Miałem przecież bardzo ciężki wypadek, z którego na szczęście udało mi się wyjść obronną ręką. Zgrupowanie w Zakopanem oceniam bardzo pozytywnie. Mogę spotkać się z młodszymi kolegami i dać im wskazówki, jakich błędów w sporcie i w życiu powinni się wystrzegać, by osiągnąć sukces. Bardzo fajnie, że podczas obozu mogliśmy się spotkać także z wielkim mistrzem Robertem Korzeniowskim. Dzięki takim spotkaniom jednoczymy się jako ludzie sportu. Jeśli chodzi o plany sportowe, jak wiadomo zrezygnowałem ze startów w Grand Prix. Przez 19 lat osiągnąłem wszystko w mistrzostwach świata. Ustępuję miejsca młodszym kolegom. Mam nadzieję, że wkrótce doczekamy się trzeciego polskiego mistrza świata Jarosława Hampela, któremu życzę, by powtórzył sukces mój i Jerzego Szczakiela - powiedział Tomasz Gollob.
Robert Korzeniowski był gościem specjalnym zgrupowania kadrowiczów w Zakopanem. Piotr Szymański cieszył się, że po raz trzeci udało się w ten sposób zintegrować najlepszych polskich żużlowców Robert Korzeniowski był gościem specjalnym zgrupowania kadrowiczów w Zakopanem. Piotr Szymański cieszył się, że po raz trzeci udało się w ten sposób zintegrować najlepszych polskich żużlowców
Jarosław Hampel nie krył, że jego głównym celem jest rywalizacja w cyklu SGP. - Mistrzostwa świata będą dla mnie numerem jeden. Mam ambicje, by walczyć o najwyższe cele. Oczywiście będzie także szereg innych prestiżowych imprez. Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja w Drużynowym Pucharze Świata w Bydgoszczy. Szykuje się niesamowity sezon. Jestem przekonany, że liga będzie ciekawa. Czeka nas wszystkich dużo emocji - mówił wicemistrz świata z 2013 roku.

Gościem specjalnym zgrupowania kadrowiczów w Zakopanem był Robert Korzeniowski. Czterokrotny mistrz olimpijski podkreślał, że żużel jest wyjątkową dyscypliną sportu w naszym kraju. - Sport żużlowy pozwala Polakom realizować pragnienia sukcesu. W Polsce odbywa się wiele wspaniałych imprez, gościmy na naszych torach mistrzów, a jednocześnie sami zdobywamy najwyższe trofea - mówił były znakomity chodziarz.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (16):

Zobacz więcej komentarzy (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×