WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Znamy treść pisma FIM kierowanego do One Sport!

Dotarliśmy do pisma Sekretarza Generalnego FIM Europe skierowanego do firmy One Sport. Jednoznacznie wynika z niego, że decyzja FIM wymierzona jest wyłącznie w SEC!
Michał Wachowski
Michał Wachowski

KUP bilet na Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!
Podjęta w czasie ostatniego weekendu w Genewie decyzja zakazuje przedstawicielom wszystkich dyscyplin (w tym żużlowcom) startującym w imprezach rangi MŚ, udziału w turniejach kontynentalnych. Oznacza to, że zawodnicy będą musieli wybrać, czy wezmą udział w Grand Prix czy Speedway European Championships. Co ciekawe, w piśmie Sekretarz Generalny FIM Europe wspomina jedynie o zakazie łączenia startów SGP i SEC, a nie wspomina o łączeniu występów w IMŚJ i IMEJ.

Alessandro Sambuco informuje także, że FIM "wspaniałomyślnie" zezwala na jednorazowy udział uczestnika cyklu SGP  na zasadzie dzikiej karty w zawodach SEC odbywających się w jego ojczyźnie. 

"Szanowni Państwo,

informujemy, że 7 lutego na posiedzeniu w Genewie Rada Nadzorcza FIM podjęła istotną decyzję w odniesieniu do zawodów Mistrzostw Świata FIM oraz korespondujących z nimi zmagań kontynentalnych.

FIM Europe, będące częścią Unii Kontynentalnej, jest zobowiązane do przestrzegania niniejszej decyzji oraz zmodyfikowania własnych przepisów sportowych. Wyżej wymieniona decyzja przewiduje również zmianę zasad rozgrywania Speedway European Championship (SEC). Zostaną one zaprezentowane tak szybko jak to tylko możliwe. Główne zagadnienia przedstawiamy poniżej:

a) żaden zawodnik, który jest uprawniony do startu w FIM Speedway Grand Prix World Championship (SGP), nie może w tym samym roku uczestniczyć jako stały jeździec w zawodach Speedway European Championship (SEC).

b) na zasadzie wyjątku, wynikającego z dbania o dobro lokalne, jeden spośród 15 uczestników SGP może otrzymać dziką kartę na pojedyncze zawody SEC, organizowane przez jego własną Federację. Jednakże wyniki tego zawodnika nie będą zaliczane do klasyfikacji generalnej cyklu SEC.

Uprzejmie prosimy, aby przestrzegać tych zasad oraz zmian, jakie wejdą w życie przed najbliższym sezonem. Z niecierpliwością wyczekujemy na dalszą owocną i wzajemną współpracę, życząc wszystkiego co najlepsze w nadchodzącym sportowym sezonie.

Z poważaniem,
Alessandro SAMBUCO
Sekretarz Generalny FIM Europe"

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (140):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • RECON_1 0
  Gratuluje pomyslowosci.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • TOM BKS BKS BKS 0
  Witam Toruń! Jasne, że Cię nie myli. Przez takie działania na pewno ucierpimy finansowo, ale z drugie strony takie decyzje nie mają nic wspólnego z profesjonalnym sportem i nie mogę przejść obok tego obojętnie. Poza tym sam Tomek Gollob zrezygnuje ze startu z dziką kartą, a to skłoni mnie do pozostania w domu i śledzenia zawodów przez internet. Pozdrawiam. :)
  Fan z Grodu Kolego...nie wzywaj tak bardzo. Jeżeli mnie pamięć nie myli to w 2014 Polonia robi dla BSI a tym samym dla FIM dwie imprezy. W założeniach budżetu był kalkulowany zarobek w granicach 1 mlnz tych imprez. Takie wzywanie może poważnie zaszkodzić klubowi z Gryfem na piersi
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Gregor1 0
  dobrze napisales! a widziales, ze Slaw tez dostal "kaganiec", pomimo, ze pozegnal sie godzine szybciej od "wscieklizny admina"?!
  fred Witam, ciesz się, że zdążyłeś uciec przed "cięciem admina" poszalał wczoraj. Nie sądzę, że jakiś konfident był potrzebny, oni są ostatnio uczuleni na takie rozmowy nie na temat, ja mam to głęboko w dupie, niech robią co chcą, najwyżej mogą przyspieszyć moją decyzję o likwidacji konta. Pozdrawiam
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (137)
Pokaż więcej komentarzy (140)
Pokaż więcej komentarzy (140)
Pokaż więcej komentarzy (140)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×