WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Bałagan czy ice speedway został potraktowany przez FIM inaczej niż żużel?

Do dość ciekawej sytuacji doszło w Rosji. Dwóch zawodników rywalizujących w turniejach o Indywidualne Mistrzostwo Świata Gladiatorów wzięło udział w zawodach... o Indywidualne Mistrzostwo Europy.
Jacek Cholewiński
Jacek Cholewiński

Powszechnie znaną i dyskutowaną sprawą jest wprowadzony "po partyzancku" przez FIM zakaz startu w SEC zawodników, którzy wpisani zostali na listę uczestników SGP. Przypomnijmy, że 7 lutego na posiedzeniu w Genewie Rada Nadzorcza FIM podjęła istotną decyzję w odniesieniu do zawodów Mistrzostw Świata FIM oraz korespondujących z nimi zmagań kontynentalnych.

Jeżeli w sportach motorowych zabrania się uczestnikom mistrzostw świata uczestnictwa w mistrzostwach kontynentalnych, to jakim prawem, biorący udział w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Gladiatorów reprezentanci Niemiec Max Niedermaier i Stefan Pletschacher wyszli na start trwających w Kamieńsku Uralskim Indywidualnych Mistrzostw Europy w wyścigach motocyklowych na lodzie?

Doszło do niedopatrzenia organizatorów, czy może ice speedway ze względu na trwający sezon (przed posiedzeniem FIM, 1 i 2 lutego rozegrano rundy IMŚ w Krasnogorsku, a po posiedzeniu 15 i 16 lutego w Błagowieszczeńsku) potraktowany został inaczej niż żużel? Jak tę sytuację logicznie wytłumaczyć? Ciekawe, jakiej odpowiedzi udzieliłby przebywający tam z ramienia FIM Istvan Darago?

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (11):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • stanley Gw 0
  Ja nie byłem biegłym. Funkcję biegłego wylosował mieszkaniec z Zielonej Góry. Faktycznie pomimo, że w pobliżu Rynku miałem kwaterę to o żadnym cieku wodnym nie słyszałem. No ale większe zainteresowanie było płynami które posiadały w sobie przynajmniej niskie procenty.
  Łukaszek z Falubazu To nie potrzebnie się tak spociłeś trzeba było iść na rynek z tyłu ratusza tam masz most od rzeki Łacza mogłeś sobie tam nabrać. Nie wielu ludzi wie że Zielona Góra jest zbudowana na rzecze.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Łukaszek z Falubazu 0
  To nie potrzebnie się tak spociłeś trzeba było iść na rynek z tyłu ratusza tam masz most od rzeki Łacza mogłeś sobie tam nabrać. Nie wielu ludzi wie że Zielona Góra jest zbudowana na rzecze.
  stanley Gw Jedna rzecz podstawowa to taka, że posiadamy piękną rzekę płynącą środkiem miasta. Gdy przebywałem w Zielonej Górze i zabrakło wody" biegły" z wiadrem zapierniczał do Odry w Cigacicach. Szczęście, że losowanie mnie w tym ominęło.
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • wyan 0
  Zebyś się nie mylił.:)
  Łukaszek z Falubazu Zielona Góra jako miasto nie jest zainteresowana GP a zazdrościć wam nie ma czego bo niczego nie macie w tym Gorzowie.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (8)
Pokaż więcej komentarzy (11)
Pokaż więcej komentarzy (11)
Pokaż więcej komentarzy (11)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×