Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Kibice walczą o polski tłumik. Można ich wspomóc podpisując się pod petycją

Grupa kibiców "Inicjatywa Polski Żużel" włączyła się w walkę o polski tłumik konstrukcji Leszka Demskiego. Fani zbierają podpisy pod specjalną petycją, która następnie zostanie przekazana do GKSŻ.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski

"Jesteśmy przekonani, że wprowadzenie nowego tłumika w Polsce (jako alternatywy - obok obecnie używanych), wpłynie korzystnie na bezpieczeństwo, koszty i atrakcyjność zawodów żużlowych. Przekazujcie informację wszystkim kibicom w Polsce i na świecie. Zapoznajcie się z informacjami na temat tłumika - przeczytajcie petycję i podpiszcie.UWAGA: Podpisy zbieramy do środy 26 lutego 2014 do godziny 18.00" - piszą organizatorzy akcji. Podpis pod petycją można złożyć TUTAJ.

W petycji czytamy:

Ja kibic sportu żużlowego, mając na uwadze atrakcyjność widowiska i zdrowie zawodników, wyrażam głębokie oburzenie niedopuszczeniem do rozgrywek w sezonie 2014 przez FIM "tłumika Leszka Demskiego". Jednocześnie domagam się od FIM uzasadnienia, dlaczego polski tłumik, mimo rewelacyjnych testów, nie otrzymał homologacji. Żądam ponownej, tym razem pozytywnej weryfikacji homologacji dla polskiego tłumika. Domagam się, by od sezonu 2014 GKSŻ dopuścił do rozgrywek we wszystkich rozgrywkach organizowanych w Polsce pod egidą PZM "tłumik Leszka Demskiego."

Nie bez znaczenia jest to, że właśnie w Polsce rozgrywki żużlowe są na najwyższym poziomie i w polskich ligach startują wszyscy najlepsi zawodnicy świata. Lekceważąca decyzja FIM jest nie do zaakceptowania przez polskie środowisko żużlowe.

Przypomnijmy, że obradujący w lutym w Genewie kongres FIM nie pozwolił na przyznanie homologacji polskiemu tłumikowi. Wyniki drugiego testu nie były zadowalające dla działaczy Międzynarodowej Federacji Motocyklowej.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (11):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×