Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Będzie przełom w sprawie zakazu startów dla zawodników SGP w SEC?!

Jest szansa na przełom w sprawie zakazu startów dla zawodników Grand Prix w cyklu SEC! FIM rozważa jego zawieszenie i wprowadzenie dopiero od sezonu 2015.
Jarosław Galewski
Jarosław Galewski

Przypomnijmy, że FIM wydał uchwałę, która zakazuje zawodnikom z cyklu Grand Prix występów w SEC. Ta decyzja wywołała olbrzymie kontrowersje. Zdecydowanie zareagował na nią Tomasz Gollob, który zapowiedział, że nie przyjmie dzikiej karty na Grand Prix w Bydgoszczy. Emil Sajfutdinow domagał się natomiast unieważnienia jego Entry Form do cyklu Grand Prix. Odważne kroki podejmowali również sponsorzy. Firma Nice wycofała się z dalszego sponsoringu Krzysztofa Kasprzaka i Jarosława Hampela w cyklu Grand Prix. Na podobny ruch zdecydowała się firma Fogo, która nie będzie dłużej przeznaczać pieniędzy na imprezę organizowaną przez BSI. 

Z naszych informacji wynika, że w konflikcie, który narastał każdego dnia po wprowadzeniu kontrowersyjnej uchwały, może nastąpić niespodziewany przełom! Jak udało nam się dowiedzieć, FIM rozważa zawieszenie zakazu na sezon 2014 i wprowadzenie go dopiero od 2015 roku. Informację potwierdziliśmy w dwóch niezależnych źródłach. W środowisku żużlowym o takim scenariuszu mówi się coraz głośniej. O tym, że takie rozwiązanie jest możliwe wspomina także znany dziennikarz Speedway Star Peter Oakes. - Stawiam swoje pieniądze, że w ciągu najbliższych 24 godzin nastąpi ugoda w sprawie SGP i SEC - napisał na swoim Twitterze.

Wpis z Twittera Petera Oakes`a Wpis z Twittera Petera Oakes`a
Komentować całej sytuacji nie chcą póki co organizatorzy SEC z firmy One Sport. Z całą pewnością jednak decyzja o zawieszeniu zakazu byłaby dużym przełomem i wprowadziłaby więcej spokoju przed rozpoczęciem sezonu 2014. Dzięki temu kibice mogliby spokojnie oczekiwać na wielkie emocje zarówno w rywalizacji o tytuł mistrza świata jak i Europy. Zawodnicy z kolei nie musieliby zaprzątać sobie głowy niełatwym wyborem - SGP czy SEC. Czy przełom stanie się faktem? Przekonamy się już wkrótce.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Czy ewentualne zawieszenie zakazu przez FIM można odbierać jako próbę załagodzenia konfliktu i krok w kierunku osiągnięcia kompromisu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (61):
 • maniek320 Zgłoś komentarz
  http://www.sportowefakty.pl/baseball/420469/mlb-braves-inwestuja-w-teherana-arroyo-w-arizonie-rodney-w-seattle
  • karol3414 Zgłoś komentarz
   To nie jest żaden kompromis, to konieczność. FIM zdała sobie sprawę, że ten zakaz wprowadziła za późno i grożą jej konsekwencje. Jeśli to prawda to mam nadzieję że Jonasson nie
   Czytaj całość
   dostanie zaproszenia do SEC.
   • Rybakos Zgłoś komentarz
    Nie wiem jak duży procent budżetu SGP stanowiła kasa z Fogo natomiast jeżeli to był to znaczny udział to sprawa jest prosta. BSI potrzebuje czasu na znalezienie sponsora gdyż na ostatnią
    Czytaj całość
    chwilę już im się nie uda. Za rok i tak zakaz wprowadzą ale będą zabezpieczeni finansowo. Z jednej strony dymają OneSport, z drugiej strony nie można nie pójść na taką "ugodę". Trzeba jednak w trakcie sezonu walczyć dalej na drodze prawnej o zapisy uniemożliwiające wprowadzenie zakazów w przyszłości.
    • MATUCH Zgłoś komentarz
     Mam nadzieje że będzie przełom ale coś mi sie w to wierzyć nie chce
     • MSSSK Zgłoś komentarz
      Co to za przełom??? Schleswig-Holstein wpłynął do portu w Gdańsku pod pretekstem upamiętnienia poległych marynarzy... To raczej przerwa przed ostatnią rundą!!! Komuś w tym FIM-ie
      Czytaj całość
      drgnęło coś w móżdżku i zorientował się że jesteśmy członkami Unii Europejskiej, że to nie Korea Północna i obowiązują pewne prawa za łamanie których grożą bardzo surowe kary... Teraz cwaniaczki zawieszą pomysł, żadnych oficjalnych zapisów nie było w przepisach i prawnicy One Sport będą mogli ich cmoknąć w dzyndzelek. Dadzą sobie rok na rozłożenie SEC, a to dużo czasu na dopracowanie ostatecznego ataku. BSI przeboleje raczej ten rok „dzieląc się” gwiazdami z „innowiercami” a od 2015 monopol na żużel na tym poziomie wróci znów do angielskich rąk. Być może parę miesięcy temu uwierzyłbym w dobre intencje FIM ale nie teraz... Nie możemy wycofać się z kampanii przeciw FIM. Nie zawraca się nacierającego frontu na widok jednego białego gołąbka. Nie da to nam nic poza pozornym pokojem i prawem do pięknej śmierci... Jeżeli się wycofamy to będzie to znak że jesteśmy po prostu głupi i naiwni.
      • pepsiBKS Zgłoś komentarz
       jedyne co stoi za tą decyzją to kasa, a konkretniej ujmując groźba płacenia wielkich sum za odszkodowania zawodnikom i organizatorom SEC, których doszliby bez wątpienia w sądzie
       Czytaj całość
       cywilnym.
       • milan49 Zgłoś komentarz
        FIM nie mięknie a wręcz przeciwnie. Zrobili taka akcje żeby wystraszyć żużlowców z SEC jeżdżących w GP. Sukces połowiczny, tylko Jonsson zrezygnował, chyba nie przypuszczalni że
        Czytaj całość
        Nicki się postawi. Za rok wprowadza zakaz, sprawa w sądzie będzie trwać rok. Po 2015 roku FIM zabierze one sport prawa do organizacji SEC i przyzna je BSI. W 2016 roku sąd uzna zakaz za monopolistyczne praktyki wobec czego zakaz zostanie zniesiony, a obecny organizator czyli BSI otrzyma wielomilionowe odszkodowanie. Jeżeli Polacy nie zrobią nic kreatywnego to tak to może wyglądać.
        • Greg-Tarnów Zgłoś komentarz
         Światowy speedway bez Polski nie istnieje czyżby FIM to przyjęło do wiadomości ? nad Wisłą jest największe grono sponsorów.
         • Artt Zgłoś komentarz
          Zawsze lepiej to niz zakaz ale takich zakazow nie powinno byc wcale .
          • m2w2 Zgłoś komentarz
           Nie zgadzać się na żadne `zawieszenie` tego bzdurnego przepisu!!! Postawić na swoim do końca i nie zgadzać się na wprowadzenie tego debilnego przepisu w ogóle!!!
           • x11x Zgłoś komentarz
            oderwac sie od FIM jak najszybciej jest to mozliwe i stworzyc nowoczesną organizacje odpowiedzialna za rozwoj speedwaya w Polsce i na swiecie.
            • Sebbe CKM Zgłoś komentarz
             Jeśli by do tego doszło to sami sobie podetną gałąź na której siedzą, bo bez polskich sponsorów i całej wokół tego otoczki odbije im się to czkawką. Osobiście popieram słowa A.
             Czytaj całość
             Skórnickiego aby odgrodzić się od FIM - wtedy zawody mogą nazywać się inaczej a i tak tu byłby dalej prestiż, no ale to marzenie ściętej głowy raczej bo jak wiadomo - co poniektórzy działacze swoje muszą ugrać...
             • Sebbe CKM Zgłoś komentarz
              W dalszym ciągu uważam aby nie odpuszczać FIM i BSI bo to tylko podwójnie się odbije przy nowych PRZEPISACH dot. sezonu 2015 i polscy działacze dostaną noty - 20.0 20.0 20.0 20.0 20.0 -
              Czytaj całość
              (dwie skrajne odrzucamy) w kat. frajerzy roku.
              Zobacz więcej komentarzy (48)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×