KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Wybrzeże po pierwszym treningu. Na razie trenowali tylko wychowankowie

Żużlowcy Wybrzeża we wtorkowe popołudnie po raz pierwszy wyjechali na tor w Gdańsku. W zajęciach wzięli udział wszyscy wychowankowie czerwono-biało-niebieskich. Zabrakło pozostałych zawodników.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Mimo, że był to pierwszy trening w Gdańsku w tym roku, nawierzchnia spisywała się bardzo dobrze i zajęcia trwały ponad dwie godziny. - Nawierzchnia jest bardzo dobra i wytrzymuje pierwsze jazdy. Jest ona taka, jak w środku sezonu. Nasi młodzi zawodnicy czasami zapominają, że to nie jest środek sezonu - takie prawo młodości. Trzeba zwracać uwagę na to, by się nie zakorzeniły złe nawyki. Pod spodem toru wciąż jest wilgoć - powiedział Stanisław Chomski, trener Wybrzeża.

Gdański szkoleniowiec miał do dyspozycji takich zawodników, jak Marcel Szymko i juniorzy - Krystian Pieszczek, Dominik Kossakowski, Patryk Beśko, Krzysztof Wittstock, Kamil Matyjas i Aureliusz Bieliński. Ostatnią dwójkę przez chwilę oglądał na torze Lech Kędziora - mieszkający pod Gdańskiem trener Orła Łódź, do którego Matyjas i Bieliński mają dołączyć. Przez chwilę w parku maszyn pojawił się też Artur Mroczka, jednak przyjechał on bez motocykli i w trakcie zajęć po rozmowach z przedstawicielami klubu wyjechał ze stadionu. Zarówno on, jak i obcokrajowcy mają sukcesywnie przyjeżdżać do Gdańska, aby kręcić kółka na tamtejszym owalu. - Nic na siłę. Trzeba wszystko poukładać logistycznie. Nikt nie siedzi z założonymi rękami. Fredrik Lindgren po pobycie w Polsce pojechał już do Anglii, a Leon Madsen przebywa w Danii. Myślę, że zagraniczni zawodnicy pojawią się w przyszłym tygodniu - wyjaśnił Chomski.

Nie milkną echa nieudanego obozu przygotowawczego, na którym przez praktycznie cały czas trenowali jedynie wychowankowie klubu. - Były plany takie, a nie inne. Ja zainwestowałem spore pieniądze w ten obóz. Była odpowiednia kadra szkoleniowa i liczyłem, że podobnie jak wcześniej Nicki Pedersen i obecni zawodnicy skorzystają z pobytu. Nie skończy się ta sprawa na wypowiedziach do prasy, a sam wyłożę temat zawodnikom na pierwszym spotkaniu - zapowiedział szkoleniowiec.

Kolejny trening w środę. Start również zaplanowany jest w okolicach godziny 15:00.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (13)
 • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
  Młodzi zawodnicy chcą jechać i się szkolić i coś z tego mieć samo nie przyjdzie. Pozostali zawodnicy zagraniczni jak widać nie podchodzą do treningów jak to powinno wyglądać.Mroczka
  Czytaj całość
  tez z tymi zatargami z klubem. Na tym tylko fani stracą na tym młodzi jechać będą a pozostali pańszczyznę odwalać będą bez urazy ale tak to na tą chwilę wygląda,trener na to nie ma rady a kasy jak niema tak nie ma. Sponsor też liczyć potrafi i czyjeś długi równać nie chce.
  • Jeleń Zgłoś komentarz
   Jak juz nawet Mroczka swiruje, to znaczy, ze w Wybrzezu sytuacja finansowa jest dramatyczna. Oby wycofali sie w pore, bo skoncza jak Gniezno lub jeszcze gorzej...
   • wanciak Zgłoś komentarz
    w sumie w 2 lidze od zera moglibyśmy stworzyć z wychowanków fajną drużynę :) rok by przejeździli i się pouczyli, a w następnym o awans :)
    • yes Zgłoś komentarz
     I na Wybrzeże przyszła kolej! Na torach polskie tory przyszła już wiosna, chociaż synoptycy przestrzegają przed zmianą pogody.
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×
     Sport na ×