Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Żużlowcy GKM-u Grudziądz mają miłe wspomnienia z Daugavpils

W niedzielnym meczu Nice Polskiej Ligi Żużlowej Lokomotiv Daugavpils podejmie GKM Grudziądz. Goście w przeszłości notowali dobre rezultaty na łotewskim torze.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

W tym sezonie postawa drużyny GKM Grudziądz jest największym rozczarowaniem Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Zespół, który miał być głównym faworytem do awansu do ENEA Ekstraligi w sześciu spotkaniach odniósł zaledwie dwa zwycięstwa. W Daugavpils grudziądzanie staną przed szansą na podreperowanie swojego dorobku. Patrząc na rezultaty osiągane przez zawodników GKM-u na torze rywali, to kibice tego klubu mają powody do optymizmu.


Każdy z seniorów awizowanych na niedzielne spotkanie co najmniej raz w Daugavpils wywalczył dwucyfrową zdobycz punktową. Dawno na Łotwie nie ścigali się Daniel Nermark oraz Sebastian Ułamek. Po raz ostatni w wyjazdowym meczu przeciwko Lokomotivovi wzięli oni udział w 2009 roku. Szwed na swoim koncie zapisał 12 punktów w sześciu startach, a "Seba" wywalczył 11 "oczek" i bonus w pięciu wyścigach. 

W 2010 roku po raz ostatni w Daugavpils ścigał się Rafał Okoniewski, który w dwóch meczach zdobył 19 punktów i bonus, a na tor wyjeżdżał jedenaście razy. W dwóch spotkaniach przeciwko Lokomotivovi brał udział również Marcin Nowak. Junior GKM-u Grudziądz wywalczył w nich łącznie 5 "oczek" w siedmiu wyścigach.

Zdecydowanie większe doświadczenie na obiekcie w Daugavpils mają Andriej Karpow oraz Norbert Kościuch. Ukrainiec w swoim najlepszym występie zdobył 13 punktów w sześciu startach. Z kolei Kościuch w 2013 roku zdobył dla GKM-u 15 "oczek" i bonus, a na tor wyjeżdżał również sześciokrotnie. Karpow w siedmiu meczach wyjazdowych w Daugavpils wywalczył wraz z bonusami 60 punktów. Kościuch ma na swoim koncie jeden mecz mniej i 56 "oczek".

Forma zawodników GKM-u Grudziądz na torze w Daugavpils (od 2009 roku)*:

Zawodnik Mecze Punkty Biegi Średnia
Sebastian Ułamek 1 12 5 2,400
Daniel Nermark 1 12 6 2,000
Rafał Okoniewski 2 20 11 1,818
Norbert Kościuch 6 56 32 1,750
Andriej Karpow 7 60 35 1,714
Marcin Nowak 2 5 7 0,714


* - dotyczy meczów ligowych

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Kto będzie liderem GKM-u Grudziądz w meczu w Daugavpils?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (12):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×