Zgodnie ze składem, czyli Atlas Wrocław w sezonie 2008

Niewiele można było sobie obiecywać po występach drużyny Atlasu Wrocław w rozgrywkach Speedway Ekstraligi sezonu 2008. Wszystko to przez skład personalny zespołu, który nie należał do najmocniejszych. Jednak wynik jaki zakładano przed rozpoczęciem zmagań ligowych został osiągnięty – ekipa z Wrocławia na kolejny rok pozostaje w gronie najlepszych drużyn w kraju.

W tym artykule dowiesz się o:

Kasa Misiu Kasa

Po zajęciu przez Atlas Wrocław trzeciej lokaty na zakończenie rozgrywek sezonu 2007r. wydawało się iż drużyna prowadzona przez trenera Marka Cieślaka w kolejnym roku skuteczniej powalczy o tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Warunek był jednak jeden – utrzymanie dotychczasowego składu, z liderem Jasonem Crumpem i objawieniem sezonu Chrisem Holderem na czele. Jednak jak się później okazało było to niemożliwe. Co prawda Crump był lojalny i podpisał kontakt na występy w barwach Atlasu, o tyle jego koledzy już nie tak bardzo przedkładali dobro „swojej” drużyny, miłość kibiców, regularne wypłaty, nad możliwość zarobienia jeszcze większych pieniędzy. A kusiły Holdera, Hansa Andersena i Kennetha Bjerre kluby z Torunia i Rzeszowa. Nie było by to dziwne, w końcu każdy chce zarabiać jak najwięcej, ale kontrowersyjny jest sposób w jaki postanowili oni zmienić klub. Holder i Andersen toczyli bowiem rozmowy o swojej przynależności klubowej jeszcze w trakcie trwania rozgrywek ! Dodać należy iż kluby z Wrocławia i Torunia toczyły w tym czasie walkę w półfinale Drużynowych Mistrzostw Polski. Bardziej uczciwy był Bjerre, który co prawda nie negocjował z Marmą Rzeszów będąc jeszcze zawodnikiem Atlasu, ale Duńczyk mając w zanadrzu ofertę z Rzeszowa dość długo zwodził działaczy wrocławskich by wreszcie zażądać tak dużej podwyżki za swe usługi, która stała się niemożliwa do zrealizowania.

Nie dla wyścigu zbrojeń

Problem wygórowanych żądań żużlowców nie dotyczył jednak tylko drużyny z Wrocławia. Wszystkie bowiem kluby musiały zetrzeć się z faktem iż przed rozgrywkami sezonu 2008 r. wszyscy zawodnicy podnieśli znacznie swoje oczekiwania co do kwot za jakie przyjdzie im startować. Jednak nie wszystkie kluby potrafiły się temu przeciwstawić w efekcie czego chora tendencja do płacenia gigantycznych kwot za usługi żużlowców, która miała miejsce w latach 90-tych XX wieku powróciła. Klubem, który się temu sprzeciwiał był Atlas Wrocław, jednak w ślad za nim nie poszły zespoły z Torunia i Rzeszowa, które znacznie większymi kwotami przeciągnęły ostatecznie na swoją stronę Chrisa Holdera, Hansa Andersena i Kennetha Bjerre.

Nietrafione transfery

Holder, Andersen i Bjerre tworzyli trzon drużyny Atlasu. Ich brak w składzie ekipy Marka Cieślaka spowodował iż wrocławscy działacze musieli wyruszyć na transferowe łowy, a polowanie to nie było łatwe gdyż na skąpym rynku trudno było znaleźć za „normalne” pieniądze kogoś kto zastąpił by wymienioną trójkę żużlowców. Pierwszymi zakupami Atlasu zostali młody Rory Schlein i doświadczony Mikael Max. Jak się później okazało wybór całkowicie nietrafiony, gdyż obaj zawodnicy przy formie jaką prezentowali powinni raczej zakończyć karierę niż ścigać się w najlepszej lidze świata. Skład Atlasu wrocławscy działacze „wzmocnili” także Danielem Jeleniewskim i Mariuszem Węgrzykiem. Jednak ci żużlowcy w przeciwieństwie do ww. dwójki pokładane w nich nadzieje spełnili. Nie były one wielkie, bo co oczekiwać od zawodników, którzy ostatnie lata swojej kariery spędzili na 1 ligowych torach ?

Pierwszoligowy skład

Nie ujmując nikomu, ale Jeleniewski, Węgrzyk, Max, Schlein, Krzysztof Słaboń to nie były nazwiska, których bać się mogli Pedersen, Hancock, Gollob, Adams, Hampel, czy Andersen. Nie ukrywał tego też trener Atlasu Marek Cieślak, który niejednokrotnie mówił iż pierwszoligowym składem przyszło mu rywalizować w Ekstralidze i nie należy spodziewać się iż drużyna z Wrocławia walczyć będzie o najwyższe cele. Planem jego ekipy było utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Mieli tego dokonać prócz Jeleniewskiego, Węgrzyka, Maxa, Schleina, Słabonia, także Jason Crump, Tomasz Jędrzejak, Maciej Janowski i Filip Sitera.

Inna liga

Skład Atlasu sezonie 2008 r. był co prawda pierwszoligowy, jednak nie tylko ta drużyna posiadała taki potencjał. Niewiele lepiej personalnie wyglądały ekipy z Rzeszowa i Tarnowa, i to pomiędzy tymi trzema drużynami miała się toczyć walka o utrzymanie w Ekstralidze. Była to swoista liga w lidze, gdyż Atlas, Marma i Unia znacznie odbiegały poziomem od pozostałych zespołów startujących w najlepszej lidze. Taki jest aktualnie zawodniczy rynek iż jeśli któraś z drużyn przyciągnie do siebie więcej niż 2 zawodników z czołówki rankingu najlepszych żużlowców to dla kogoś musi go zabraknąć. Tak stało się przed sezonem 2008 r. tak ma to miejsce i obecnie, gdzie dwójka beniaminków z Gdańska i Bydgoszczy na gwałt poszukuje liderów swoich ekip.

Słaby początek, słaby środek, dobry koniec

Jaki skład takie wyniki. Zgodnie z przewidywaniami drużyna Atlasu rundę zasadniczą sezon 2008 r. rozpoczęła od serii porażek. Lepsi od podopiecznych trenera Marka Cieślaka okazali się kolejno Caelum Stal Gorzów, Unibax Toruń, Marma Rzeszów i Unia Leszno. Jednak o dziwo mecze te pokazały, że drużyna wrocławska wcale nie stoi na straconej pozycji jak się wcześniej wydawało. W meczu przeciwko zespołowi z Torunia ekipa Atlasu do biegów nominowanych utrzymywała wynik w granicach remisu, by ostatecznie uznać wyższość wyżej notowanych rywali zaledwie 7 punktami, przegrywając 41:48. Jeszcze ciekawiej było w pojedynku z Unią Leszno, gdzie dopiero ostatni wyścig zawodów zdecydował, że to drużyna z Wielkopolski wywiezie z Wrocławia punkty za zwycięstwo. Pojedynek ten zakończył się wynikiem 46:47 na korzyść ekipy leszczyńskiej. Humory wrocławianie mogli sobie poprawić w starciu z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie w Ekstralidze Marmą Rzeszów. Atlas prowadził przez większą cześć meczu, a o przegranej (47:43) ponownie zdecydowały biegi nominowane. Wreszcie po 4 z rzędu porażkach przyszła pierwsza wygrana. Swoje pierwsze ligowe punkty w sezonie 2008 r. Atlas zainkasował po meczu z ZKŻ Kronopolem Zielona Góra. W meczu tym wreszcie nie było widać różnic pomiędzy wrocławskimi „pierwszoligowymi” Jeleniewskim (11 punktów), Węgrzykiem (7 punktów), a „ekstraligowymi” Lindgrenem (1 punkt), Iversenem i Dobruckim (po 4 punkty). Wydawało się, że wreszcie zawodnicy Atlasu złapali wiatr w żagle i na kolejne zwycięstwa niedługo będzie trzeba czekać. Płonne okazały się te nadzieje bo już w następnej kolejce wrocławianie doznali klęski w Tarnowie, przegrywając 57:36. W nienajlepszych nastrojach kibice wrocławscy opuszczali Stadion Olimpijski po meczu z Złomreksem Włókniarzem Częstochowa. Faworyt całych rozgrywek, mający w składzie Indywidualnego Mistrza Świata Nickiego Pedersena wygrał z Atlasem 50:40 Koniec pierwszej części rundy zasadniczej Atlas zakończył na przedostatnim 7. miejscu.

Podobną, wielce zmienną postawę jak w pierwszej części rundy zasadniczej zawodnicy Atlasu Wrocław prezentowali w jej części rewanżowej. Wrocławianie doznali w niej 4 porażek i odnieśli 3 zwycięstwa. Porażki z Złomreksem, ZKŻ Kronopolem, Unią Leszno i Unibaksem były jednak dotkliwsze niż w pierwszej części rundy. Wydźwięk wyników 60:33, 47:43, 61:29, 49:41 ratowały wygrane nad Unią Tarnów (61:29), Marmą (62:30) i Caelum Gorzów (53:39) Szczególnie cenne były zwycięstwa nad ekipami z Tarnowa i Rzeszowa, gdyż nie dość iż zostali pokonani bezpośredni rywale w walce o utrzymanie w Ekstralidze to dodatkowo wrocławianie zainkasowali w każdym z tych spotkań dodatkowy punkt bonusowy za lepszy bilans w dwumeczu. „Ponadplanowa” wygrana Atlasu nad zespołem z Gorzowa pozwoliła zespołowi z Wrocławia na zakończenie rundy zasadniczej na zajęcie 6. miejsca w ligowej tabeli co było równoznaczne z zrealizowaniem celu na sezon 2008 r. a więc utrzymania w lidze.

Występ w 1. rundzie rozgrywek play off przeciwko drużynie Złomreksu Częstochowa okazał się dla ekipy Atlasu Wrocław pond jej możliwości. Dwie wyraźne przegrane 32:60, 53:39 to wszystko na co było w końcówce sezonu 2008 r. stać drużynę z Dolnego Śląska.

Tomasz Jędrzejak, Maciej Janowski „Superstar”

Jaki był sezon 2008 r. w wykonaniu ekipy Atlasu każdy zainteresowany kibic czarnego sportu widział. Wynik osiągnięty przez zawodników z Wrocławia był najgorszym od 1996 roku jaki osiągnęła ta drużyna. Jednak pomimo tego fani ekipy Atlasu mieli niekiedy powody do radości. Oczywiście prócz ligowych wygranych cieszyć mogły występy Tomasza Jędrzejaka. Zawodnik, który do tej pory był w cieniu zagranicznych gwiazd Atlasu wreszcie pokazał na co go stać. Początek sezonu w wykonaniu tego zawodnika był wręcz fenomenalny. Wyniki 12-15 punktów na mecz w najlepszej lidze świata muszą i budzą respekt. Popularny „Ogór” przed sezonem wziął na siebie ciężar bycia krajowym liderem Atlasu i ze swojego zadania wywiązał się więcej niż w 100% W swojego starszego kolegę zapatrzył się być może Maciej Janowski. Okrzyknięty wielkim talentem żużlowiec zachwycał swoją dojrzałą i skuteczną jazdą przez co nie tylko ekipa wrocławska miała pożytek. 17-letni Janowski praktycznie z dnia na dzień stał się liderem młodzieżowej reprezentacji Polski, wywalczając z nią tytuł Młodzieżowego Drużynowego Mistrza Świata. Do swojego dorobku Janowski, który na żużlu startuje dopiero drugi sezon, a pierwszy od samego jego początku, dorzucił min. tytuł Młodzieżowego Indywidualnego Mistrza Polski, 1. miejsce w Srebrnym i 2. w Brązowym Kasku. Zadebiutował także jako najmłodszy uczestnik w historii w wymarzonym przez wszystkich żużlowców cyklu Grand Prix.

Mecze Atlasu Wrocław w pigułce:

1. kolejka - 6 kwietnia:

Caelum Stal Gorzów - Atlas Wrocław 53:40

Atlas Wrocław:

1. Mikael Max (w,0,-,2,3) 5

2. Daniel Jeleniewski (1,2,0,0,1) 4

3. Tomasz Jędrzejak (1*,2,1,-,1,d) 5+1

4. Rory Schlein (2,0,0,0) 2

5. Jason Crump (3,3,6!,3,2,3) 20

6. Maciej Janowski (1,-,-,-,-) 1

7. Filip Sitera (3,0,0,0,0) 3

Caelum Stal Gorzów:

9. Tomasz Gollob (2*,1*,2,3,2) 10+2

10. Jesper B. Monberg (3,2,1*,2*,0) 8+2

11. Peter Karlsson (3,3,2,3,1) 12

12. Matej Ferjan (0,1,1*,1) 3+1

13. Rune Holta (1*,3,3,3,2) 12+1

14. Adrian Szewczykowski (0,-,-,-,-) 0

15. Thomas H. Jonasson (2,2,1,2*,1) 8+1

2. kolejka - 13 kwietnia

Atlas Wrocław - Unibax Toruń 41:48

Unibaks Toruń:

1. Hans Andersen - 9 (2,2,1,2,2)

2. Robert Kościecha - 8+3 (1*,1*,3,2,1*)

3. Wiesław Jaguś - 8 (0,1,3,1,3),

4. Adrian Miedziński - 6 (1,2,1,w/su,2)

5. Ryan Sullivan - 7+1 - (2,2*,1,2),

6.Chris Holder - 10+2 (3,1*,3,2,1)

7. Damian Celmer - 0 (0)

Atlas Wrocław:

9. Mikael Max - 0 (0,0,0,u,-)

10. Daniel Jeleniewski - 7 (3,1,2,0,1)

11. Tomasz Jędrzejak - 15 (3,3,3,3,3)

12. Rory Schlein ? 2+1 (2*,0,u/w)

13. Jason Crump - 11 (3,3,2,3,0)

14. Maciej Janowski - 2 (2,0,0)

15. Filip Sitera - 4 (1*,0,d/4,3,0)

3. kolejka - 20 kwietnia

Marma polskie Folie Rzeszów – Atlas Wrocław 47:43

Atlas Wrocław:

1. Tomasz Jędrzejak (3,3,3,2,0) 11

2. Krzysztof Słaboń (0,1,1,1,1) 4

3. Daniel Jeleniewski (3,0,1,0) 4

4. Mariusz Węgrzyk (t,2,w/u,0,0) 2

5. Jason Crump (3,3,3,3,3) 15

6. Maciej Janowski (1,-,-,-,-) 1

7. Filip Sitera (3,2*,0,0,1) 6+1

Marma Polskie Folie Rzeszów:

9. Davey Watt (2,2,3,1*,2) 10+1

10. Cameron Woodward (1*,1*,2*,2*) 6+4

11. Scott Nicholls (w/u2,d/4,2,3,3) 8

12. Kenneth Bjerre (w/2min,2,6!,1*,2,1*) 12+2

13. Matej Zagar (1,-,2,3,2*) 8+1

14. Dawid Lampart (2,0,1,0,-) 3

15. Mateusz Szostek (d/4,d/4) 0

4. kolejka - 1 maja

Atlas Wroclaw – Unia Leszno 46:47

Unia Leszno:

1. Leigh Adams – 7+2 (2*,1,1*,3,0)

2. Adam Shields – 11+1 (3,3,2,1*,2)

3. Krzysztof Kasprzak – 11 (3,3,3,2,0)

4. Damian Baliński – 5+1 (1,2*,0,2)

5. Jarosław Hampel – 9 (3,2,3,0,1)

6. Robert Kasprzak – 0 (0,0)

7. Jurica Pavlic – 4+1 (2,0,0,2*)

Atlas Wrocław:

9. Tomasz Jędrzejak –14 (1,3,2,1,6!,1)

10. Krzysztof Słaboń – 2+1 (0,1,1*,0)

11. Daniel Jeleniewski – 2 (2,0,u/w)

12. Mariusz Węgrzyk – 8+2 (0,2,1*,3,2*)

13. Jason Crump – 14 (2,1,3,2,3,3)

14. Maciej Janowski – 5+1 (3,1*,0,1)

15. Filip Sitera – 1 (1,0)

5. kolejka - 4 maja

Atlas Wrocław – ZKŻ Kronopol Zielona Góra 53:40

ZKŻ Kronopol Zielona Góra:

1. Grzegorz Walasek (2,3,2,3,6,1) 17

2. Fredrik Lindgren (w,0,1*,-) 1+1

3. Piotr Protasiewicz (1,d,1*,1,3,0) 6+1

4. Niels Kristian Iversen (0,2,2,-,0) 4

5. Rafał Dobrucki (2,2,d,w,-) 4

6. Grzegorz Zengota (3,1*,1*,2,0,1) 8+2

7. Ricky Kling (0) 0

Atlas Wrocław:

9. Tomasz Jędrzejak (3,3,3,2,3) 14

10. Krzysztof Słaboń (1,0,0,2*) 3+1

11. Daniel Jeleniewski (2*,2,3,2,2) 11+1

12. Mariusz Węgrzyk (3,1*,1,1,1*) 7+2

13. Jason Crump (3,3,3,3,2*) 14+1

14. Maciej Janowski (1*,-,1,-,-) 2+1

15. Filip Sitera (2,0,0,0) 2

6. kolejka - 16 maja

Unia Tarnów – Atlas Wrocław 57:36

Unia Tarnów:

9. Sławomir Drabik - 6+1 (3,2*,0,1)

10. Peter Ljung - 8+2 (2*,3,1,2*,0)

11. Jacek Rempała - 10 (3,2,2,0,3)

12. Marcin Rempała - 6+2 (2*,1*,0,2,1)

13. Janusz Kołodziej - 10+3 (2*,2*,2*,3,1)

14. Patrick Hougaard - 15 (3,3,3,3,3)

15. Kamil Zieliński - 2+1 (2*)

Atlas Wrocław:

1. Tomasz Jędrzejak - 9+1 (0,3,1,1,2,2*)

2. Krzysztof Słaboń - 1 (1,0,0,-)

3. Daniel Jeleniewski - 4+1 (1,1,2*,0,d)

4. Mariusz Węgrzyk - 0 (0,w,-,d)

5. Jason Crump - 17 (1,1,6,3,3,3)

6. Maciej Janowski - 0 (0,-,0,-)

7. Filip Sitera - 5+1 (1,0,1,1*,2)

7. kolejka - 1 czerwca

Atlas Wrocław – Złomrex Włókniarz Częstochowa 40:50

Złomrex Włókniarz Częstochowa:

1. Tomasz Gapiński – 9+3 (1,2*,1*,2*,0,3)

2. Lee Richardson (z/z)

3. Greg Hancock - 13 (2,3,2,2,3,1)

4. Sebastian Ułamek - 5+1 (0,0,2,1,2*,0)

5. Nicki Pedersen – 17 (3,2,3,3,3,3)

6. Mateusz Szczepaniak – 6 (3,0,1,1,1)

7. Tai Woffinden – 0 (0)

Atlas Wrocław:

9. Tomasz Jędrzejak – 10 (2,1,2,3,d3,2)

10. Krzysztof Słaboń – 0 (0,0,0,0)

11. Daniel Jeleniewski – 8 (1,0,2,3,1,1)

12. Dariusz Śledź (z/z)

13. Jason Crump – 15 (3,3,3,3,1,2,d4)

14. Maciej Janowski – 6+1 (2,1,1,0,2*)

15. Filip Sitera – 1+1 (1*,0)

8. kolejka - 8 czerwca

Złómrex Włókniarz Częstochowa – Atlas Wrocław 60:33

Atlas Wrocław:

1. Tomasz Jędrzejak (1,2,1*,1,1) 6+1

2. Mariusz Węgrzyk (0,0,2,2,1) 5

3. Daniel Jeleniewski 1(1,0,0,-) 1

4. Rory Schlein (0,1,1,1*,0,0) 4+1

5. Jason Crump (2,3,3,6!,-) 14

6. Maciej Janowski (2,1*,0,-,0) 3+1

7. Leon Madsen (1*,0,0) 1+1

Złomrex Włókniarz Częstochowa:

9. Tomasz Gapiński (3,2,2*,1*,2*) 10+3

10. Lee Richardson (2*,1,3,d) 6+1

11. Greg Hancock (2*,3,2,3,2*) 12+2

12. Sebastian Ułamek (3,1,1*,2,3) 10+1

13. Nicki Pedersen (3,3,3,3,3) 15

14. Mateusz Szczepaniak (0,-,2*,0,-) 2+1

15. Tai Woffinden (3,0,2*) 5+1

9. kolejka - 20 czerwca

Atlas Wroclaw – Unia Tarnów 61:29

Atlas Wrocław:

9. Tomasz Jędrzejak - 10 (3,3,3,0,1)

10. Krzysztof Słaboń - 5+1 (1,2*,w,2*)

11. Daniel Jeleniewski - 14+1 (3,3,3,3,2*)

12. Mariusz Węgrzyk - 11+3 (2*,2*,2*,2,3)

13. Jason Crump - 15 (3,3,3,3,3)

14. Maciej Janowski - 5 (3,d,1,1,w)

15. Filip Sitera - 1 (1)

Unia Tarnów:

1. Marcin Rempała - 7 (2,1,2,0,2,0)

2. Kevin Doolan - 0 (0,0,0,-)

3. Janusz Kołodziej - 7 (1,0,1,1,2!,2)

4. Danił Iwanow - 2 (0,-,2,-,0)

5. Peter Ljung - 7 (w,2,1,w,3,1)

6. Tobias Busch - 0 (w,-,-,-,-)

7. Szymon Kiełbasa - 6 (2,2,0,1,1)

10. kolejka - 6 lipca

ZKŻ Kronopol Zielona Góra – Atlas Wrocław 47:43

Atlas Wrocław:

1. Tomasz Jędrzejak (3,1,0,2*,3) 9+1

2. Rory Schlein (2*,0,2,0) 4+1

3. Daniel Jeleniewski (1,2,1,2,0) 6

4. Mariusz Węgrzyk (0,t,-,1*,0) 1+1

5. Jason Crump (2,3,3,1*,2,3) 14+1

6. Maciej Janowski (2,1*,1,2,3) 9+1

7. Leon Madsen (0,0) 0

ZKŻ Kronopol Zielona Góra:

9. Rafał Dobrucki - ZZ

10. Niels Kristian Iversen (1,0,0,1,0) 2

11. Piotr Protasiewicz (2*,2*,2,3,1,2) 12+2

12. Fredrik Lindgren (3,3,2,0,3,2) 13

13. Grzegorz Walasek (0,3,3,3,3,1*) 13+1

14. Grzegorz Zengota (1,-,1,1,-,1*) 4+1

15. Ricky Kling (3,0,0) 3

11. kolejka - 20 lipca

Unia Leszno – Atlas Wrocław 61:29

Atlas Wrocław:

1. Tomasz Jędrzejak 6 (1,1,1,1,2)

2. Rory Schlein 3 (3,0,0,0)

3. Daniel Jeleniewski 7 (0,2,1,1,3)

4. Mariusz Węgrzyk 3 (3,0,w,0)

5. Krzysztof Słaboń 6 (1,2*,2,1,0!)

6. Maciej Janowski 3 (0,-,3,0,-,w)

7. Filip Sitera 1 (1,0,0)

Unia Leszno:

9. Damian Baliński 2+1 (0,0,-,2*)

10. Krzysztof Kasprzak 11+1 (2,1,3,2*,3)

11. Jarosław Hampel 11+2 (2,3,3,2*,1*)

12. Adam Shields 7+2 (1*,2*,1,3)

13. Leigh Adams 11+1 (2*,3,3,3,-)

14. Przemysław Pawlicki 11 (3,3,1,-,3,1)

15. Jurica Pavlic 8+3 (2*,2*,2*,2)

12. kolejka - 27 lipca:

Atlas Wrocław – Marma Polskie Folie Rzeszów 62:30

Marma Polskie Folie Rzeszów:

1. Kenneth Bjerre (2,2,0,2,0) 6

2. Davey Watt (0,0,-,0) 0

3. Scott Nicholls (1*,2,1,1,1*) 6+2

4. Dawid Stachyra (2,0,0,1*,2) 5+1

5. Matej Zagar (2,2,4,1,2,1) 12

6. Dawid Lampart (w/su,w/2min,w/2min,w/2min,w/2min) 0

7. Martin Vaculik (1) 1

Atlas Wrocław:

9. Tomasz Jędrzejak (3,3,3,0,3) 12

10. Krzysztof Słaboń (1,1,2*,3,0) 7+1

11. Daniel Jeleniewski (3,3,3,3,3) 15

12. Mariusz Węgrzyk (0,1,2*,3) 6+1

13. Jason Crump (3,3,3,2*,2*) 13+2

14. Maciej Janowski (3,1,1,1,1) 7

15. Filip Sitera (2*) 2+1

13. kolejka - 3 sierpnia

Unibax Toruń – Atlas Wrocław 49:41

Atlas Wrocław:

1. Tomasz Jędrzejak (2,2,1*,0,0,0) 5+1

2. Krzysztof Słaboń (0,0,-,-) 0

3. Daniel Jeleniewski (t,2,1,2,0) 5

4. Mariusz Węgrzyk (2,0,d/start,d,-) 2

5. Jason Crump (3,2,2,3,3,3) 16

6. Maciej Janowski (2,2*,0,2*,3,3) 12+2

7. Filip Sitera (0,1*) 1+1

Unibax Toruń:

9. Hans Andersen (1,3,2*,1,1*) 8+2

10. Robert Kościecha (3,1,3,3,2) 12

11. Ryan Sullivan (3,1,1,1*,1*) 7+2

12. Karol Ząbik (0,3,0,2) 5

13. Wiesław Jaguś (0,3,3,1,2) 9

14. Damian Celmer (3,-,-,-,-) 3

15. Chris Holder (1,1,1,0,2) 5

14. kolejka - 10 sierpnia

Atlas Wrocław – Caelum Stal Gorzów 53:39

Caelum Stal Gorzów:

1. Tomasz Gollob (2,3,2,4,3) 14

2. Jesper B. Monberg (1’,0,1’,3,3) 8+2

3. Peter Karlsson (1,2,2’,0,2’) 7+2

4. Matej Ferjan (w,0,3,3,0) 6

5. Paweł Hlib (1,1,w,d) 2

6. Adrian Szewczykowski (1,0,-,1,-) 2

7. Kenneth Hansen (0,0,0) 0

Atlas Wrocław:

9. Tomasz Jędrzejak (3,2’,0,2,1) 8+1

10. Krzysztof Słaboń (0,3,1,2) 6

11. Daniel Jeleniewski (2’,1’,3,3,1’) 10+3

12. Mariusz Węgrzyk (3,2,2’,1,w) 8+1

13. Jason Crump (3,3,3,1’,2) 12+1

14. Maciej Janowski (2’,2’,-,0,1) 5+2

15. Ben Barker (3,1) 4

1. Runda play off – 24 sierpnia

Atlas Wrocław – Złomrex Włókniarz Częstochowa 32:60

Atlas Wrocław:

9. Tomasz Jędrzejak - 5+1 (1*,2,2,d,0)

10. Krzysztof Słaboń - 5+1 (2,1*,d,1,1)

11. Daniel Jeleniewski - 4 (1,d,u,0,3)

12. Mariusz Węgrzyk - 3 (0,1,1,1)

13. Brak zawodnika

14. Maciej Janowski - 13+1 (3,2,1,1,2,4*)

15. Grzegorz Stróżyk - 2+1 (2*,0,0,0,0)

Włókniarz Częstochowa:

1. Greg Hancock - 15 (3,3,3,3,3)

2. Tomasz Gapiński - 8+2 (0,2*,2*,3,1)

3. Sebastian Ułamek - 8+2 (3,2*,1,2*)

4. Lee Richardson - 10+2 (2*,3,3,2*,0)

5. Nicki Pedersen - 14+1 (3,3,3,3,2*)

6. Mateusz Szczepaniak - 4+1 (t,1,0,2*,1)

7. Lewis Bridger - 1 (1)

1. Runda play off – rewanże – 31 sierpnia

Złomrex Włókniarz CZestochowa – Atlas Wrocław 53:39

Atlas Wrocław:

1. Tomasz Jędrzejak (1*,2,1*,1,0,1) 6+2

2. Krzysztof Słaboń (2,0,2,2,1) 7

3. Daniel Jeleniewski (1,3,u,u) 4

4. Mariusz Węgrzyk (0,0,-,-) 0

5. Jason Crump (2,1,4,3,3,2) 15

6. Maciej Janowski (2,1*,0,0,3,0) 6+1

7. Grzegorz Stróżyk (1’) 1+1

Złomrex Włókniarz Częstochowa:

9. Nicki Pedersen (3,3,3,2,d) 11

10. Tomasz Gapiński (0,2*,1,1) 4+1

11. Sebastian Ułamek (2*,1,2,2,3) 10+1

12. Lee Richardson (3,3,1*,1*,2*) 10+3

13. Greg Hancock (3,2,3,3,3) 14

14. Mateusz Szczepaniak (3,0,1*,0,u) 4+1

15. Lewis Bridger (0) 0

Atlas Wrocław w liczbach:

Spotkań w sezonie: 16

Ilość zwycięstw: 4

Ilość remisów: 0

Ilość porażek: 12

Ilość bonusów: 4

Najwyższe zwycięstwo: 62:30 z Unią Tarnów (dom) i 62:30 z Marmą Rzeszów (dom)

Najwyższa porażka: 29:61 z Unią Leszno (wyjazd)

Statystki zawodników sklasyfikowanych:

2. Jason Crump – śr. bieg.. 2.584, KSM 10.34

24. Tomasz Jędrzejak – śr. bieg. 1.776, KSM 7.11

29. Daniel Jeleniewski - śr. bieg. 1.507, KSM 6.03

34. Maciej Janowski - śr. bieg. 1.413, KSM 5.65

42. Mariusz Węgrzyk – śr. bieg. 1.200, KSM 4.80

47. Krzysztof Słaboń – śr. bieg. 1.060, KSM 4.24

49. Filip Sitera - śr. bieg. 0.943, KSM 3.77

Statystyki zawodników niesklasyfikowanych:

Ben Barker - śr. bieg. 2.000, KSM 8.00

Grzegorz Stróżyk - śr. bieg. 0.833, KSM 3.33

Rory Schlein - śr. bieg. 0.762, KSM 3.05

Mikael Max - śr. bieg. 0.625, KSM 3.05

Leon Madsen - śr. bieg. 0.400, KSM 1.60

Komentarze (0)