Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Sport zweryfikował moje plany - rozmowa z Jarosławem Hampelem, trzecim żużlowcem GP Polski

Jarosław Hampel marzył o zupełnie innym miejscu na koniec sezonu 2014, ale ósmą lokatę i utrzymanie w cyklu SGP musiał uznać za mały sukces w obliczu problemów, jakie go dotknęły.
Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik

Maciej Kmiecik: Trzecie miejsce w finałowych zawodach Grand Prix w Toruniu to chyba sukces?

Jarosław Hampel: Myślę, że tak. Były w tych zawodach lepsze i gorsze wyścigi, ale globalnie trzecie miejsce jest zadowalające. Udało mi się także utrzymać w cyklu Grand Prix na przyszły sezon, a to przede wszystkim był cel na ten turniej.

Ósme miejsce w klasyfikacji generalnej pewnie nie satysfakcjonuje cię, ale biorąc pod uwagę to, co się stało z tobą w trakcie sezonu, to trzeba cieszyć się z tego, co jest?

- Oczywiście, apetyty na ten sezon były większe. Planowałem bić się o najwyższe laury, ale jak widać sport zweryfikował moje plany. Słabsze poszczególne turnieje Grand Prix sprawiły, że trzeba było porzucić myślenie o medalach, a skupić się na walce o utrzymanie w cyklu. To jest właśnie ten mały sukces, że udało mi się tego dokonać. Nie każdy rok będzie tym najlepszym w karierze. Widocznie musiał nadejść ten słabszy, by spiąć się i w kolejnym walczyć ponownie o czołowe lokaty.


Dużo trzeba zmienić, by wrócić do ścisłego topu?

- Na pewno zmiany są konieczne, bo ten sezon pokazał, że coś nie zagrało. Zmiany będą dotyczyły zarówno moich przygotowań indywidualnych i kwestii sprzętu, bo przecież wracają przelotowe tłumiki. Tej zimy będzie sporo się działo. Chciałbym wszystko poukładać tak, by było znacznie lepiej. Zadanie domowe zimą muszę odrobić bardzo starannie.

Jarosław Hampel: Miałem momenty frustracji


Źródło: TVP S.A.

Powrót tłumików przelotowych sprawia, że tak naprawdę wszystko trzeba znowu testować od nowa i chyba nie ma sensu sprawdzać pod koniec tego sezonu nowych rozwiązań jeszcze na obecnych tłumikach?

- Zdecydowanie tak. Normalnie końcówka sezonu zawsze służyła testowaniu nowych rozwiązań. Z uwagi na zmiany sprzętowe, będą pewnie jeszcze jakieś testy przed zimą, ale nie na zawodach, tylko podczas treningów. Zanim zamkniemy na zimę motocykle w warsztacie, będziemy jeszcze na pewno coś sprawdzać.

Czujesz, że wyszedłeś już z tego dołka lub mówiąc dosadnie głębokiego doła, który dopadł cię w sierpniu i wrześniu?

-Jadę zarówno dobre jak i słabe wyścigi. Tak to wygląda na ten moment. Forma jest więc nieustabilizowana. Dobrze, że ten sezon powoli się już kończy. Zostało nam niewiele jazdy. Będzie teraz czas, by przeanalizować cały sezon, wyciągnąć wnioski.

Jarosław Hampel zanotował dobrą końcówkę sezonu 2014. Wygrał w Sztokholmie i zajął trzecie miejsce w Toruniu Jarosław Hampel zanotował dobrą końcówkę sezonu 2014. Wygrał w Sztokholmie i zajął trzecie miejsce w Toruniu
A to, co się stało w Sztokholmie, gdzie pojechałeś fenomenalnie siedem wyścigów i wygrałeś z kompletem punktów, to był przełom w tym sezonie?

- Jak się okazało, występ w Sztokholmie pomógł mi ogromnie pozostać w cyklu Grand Prix na przyszły rok. W Toruniu dołożyłem również kilkanaście cennych punktów, ale bez tych 21 "oczek" w stolicy Szwecji, ciężko byłoby się utrzymać. W walce o utrzymanie w cyklu był to na pewno przełom.

Myślisz już powoli, żeby zakończyć ten trudny dla ciebie sezon, "wyczyścić" głowę i odpocząć?

- Szczerze mówiąc, tak. Chciałbym już, aby ten sezon się skończył, aczkolwiek jeszcze kilka imprez pozostało. Teraz możemy jeszcze trochę pojeździć. Później będziemy szybko znów tęsknić za tym, by ponownie wsiąść na motocykl. Na razie jednak chcę spokojnie dojechać ten sezon do końca, bez większych nerwów i presji. Zima, jak to zima. Trochę odpoczynku, a później będę pracował, by jak najlepiej przygotować się do kolejnego sezonu.

Jakieś plany wakacyjne? Tradycyjnie nurkowanie w Egipcie?

- Jeszcze nie mam nic zaplanowane. Jak skończę sezon to dopiero będę myślał o wakacjach i odpoczynku.

Czy w przyszłym sezonie Jarosław Hampel będzie walczył o medale IMŚ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (18):
 • atom Zgłoś komentarz
  Jarek. Powtarzam, jeśli nie zmienisz klubu, to już niczego spektakularnego nie osiągniesz, jeździć dla Falus-bazu to nie grzech, ale wstyd. Spieprzać dziady !!!
  • UL Forever Zgłoś komentarz
   Jesteś ciotą hampel (specjalnie mała litera) siedź w tym fajdusie. nawet nie wracaj z podkulonym ogonem. chciales kase to masz.
   • Valar Morghulis Zgłoś komentarz
    Czołgista z medalami w GP może się już pożegnać , od przyszłego roku jak wejdą nowe rury pierwsza 8 GP będzie dla niego wielkim wyzwaniem.
    • diwaldi Zgłoś komentarz
     Hampel nigdy nie czuł się Falubazem, wystarczyło trochę krytyki ze strony zarządu, żeby się obraził na Zielonogórski klub, zobaczycie jeszcze że jak odejdzie do innej drużyny to
     Czytaj całość
     będzie pluł na Falubaz że w trudnej chwili jak zapomniał jak się wygrywa nikt mu nie pomógł. Zła atmosfera w klubie to wina Jarosława.
     • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
      fajna fotka.
      • Tyrion Zgłoś komentarz
       Hampel jest na życiowym zakręcie. Ewidentnie potrzebuje zmiany otoczenia.
       • skuter Zgłoś komentarz
        Oho ,już się zaczęło . Sezon się skończył ,zaczęło się handlowanie zawodnikami.
        • Talleyrand Zgłoś komentarz
         W Falubazie jest juz Madsen, tylko nie wiem za kogo bo nie za Dudka.
         • FC27 Zgłoś komentarz
          Jarek po prostu przechodzi kryzys..u każdego sportowaca to sie zdarza...co do dalszej jazdy w falubazie to 50/50... Co do skladu to duzych zmian nie będzie dojdzie jak cos 1 zawodnik ,,chyba
          Czytaj całość
          ze z Jarkiem bedzie kicha to 2. 1.AJ,2.Protasiewiczka.3.ktos nowy,4loktajev/jabol.5.Czolgista..50/50.6/7.juniorka.
          • Łukasz UT Zgłoś komentarz
           Powodzenia Jarek w przyszłym sezonie jeszcze wrócisz na swój optymalny poziom.
           • kiks Zgłoś komentarz
            Trudno powiedzieć o co poszło. Jeśli faktycznie Falubaz przestał mu od kilku miesięcy płacić to Jarek miał prawo foszyć. Jeśli to końca listopada klub się z nim rozliczy to chłopak
            Czytaj całość
            nie będzie miał podstaw do marudzenia. Ale jeśli załamanie formy od wakacji nie miało związku z problemami finansowymi to Hampelek powinien zamilknąć i nie irytować szefów i kibiców Falubazu. U tej klasy zawodnika taka padaka, jaką jechał przez kilka miesięcy to powód do wstydu. Przy takiej jeździe powinien być wdzięczny, że łapał się do składu. No chyba, że jedyną radą na jego "niemoc" jest postraszenie odstawieniem od składu na ligę. Sądząc po wynikach dwóch ostatnich GP taka taktyka skutkuje... Powinien dostawać kasę za punkty zdobyte na torze, a nie za nazwisko. Niestety, to skutek jego wyników w tym sezonie.
            • Talleyrand Zgłoś komentarz
             Hampel u Nas ma ważny kontrakt do 2016 włącznie z aneksami finansowymi na te lata także wielcy znawcy tematu nie schodźcie poniżej krawężnika.
             • Spajderdog Zgłoś komentarz
              hampel odchodzi to raczej pewne. Za darmo jezdzic nie bedzie maja kupe długów
              Zobacz więcej komentarzy (5)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×