Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Kolejne złoto Piotra Pawlickiego. "Mimo wszystko nie popadam w hurraoptymizm"

Piotr Pawlicki był jednym z ojców sukcesu Piraterny Motala w World Speedway League. Niespełna 20-latek zdobył w sobotę osiem punktów, a jego szwedzka ekipa triumfowała w żużlowej Lidze Mistrzów.
Dawid Borek
Dawid Borek

Można powiedzieć, że Piotr Pawlicki w zmierzającym ku końcowi sezonie przyzwyczaił się już do zdobywania złotych medali. Po wywalczeniu tytułu IMŚJ czy drużynowych triumfach MMPPK i MDMP, teraz na szyi młodszego z braci Pawlickich pojawił się krążek z najcenniejszego kruszcu w turnieju World Speedway League. - Turniej był fajnie zaplanowany, dobrze zorganizowany, wszystko było w porządku. Sezon zakończył się dla mnie kolejnym złotym medalem, już którymś w tym roku. Mimo wszystko nie popadam w hurraoptymizm, tylko będę nadal brnął, by tych złotych krążków było jak najwięcej - skomentował urodzony w Lesznie zawodnik.

Turniej w Winnym Grodzie był jedną z ostatnich możliwości do rywalizacji w tym sezonie. Mimo tego zawodnicy walczyli o każdy centymetr toru, choć nie zawsze za wszelką cenę. - Tor w Zielonej Górze jest bardzo fajny, kibice i atmosfera również. Widać było, że zawodnicy, oczywiście w miarę możliwości, uważali na siebie wzajemnie, może pomijając niektóre akcje. Dziękuję za wspaniały sezon mojemu teamowi, przyjaciołom, którzy są ze mną nawet w najtrudniejszych momentach, rodzinie i sponsorom - dodał niespełna 20-latek.

"Piter" przyznał, że w sobotę nie korzystał z najlepszych silników, lecz oczywiście nie potraktował zawodów WSL iście treningowo. - To nie były zawody bardzo na poważnie. Miałem dobre silniki, może nie te z najwyższej półki, ale to były jednostki, na których zrobiłem też kilka kompletów. Chodziło bardziej o zabawę. Fajnie, że udało mi się powalczyć i stworzyć fajne widowisko - zakończył Piotr Pawlicki.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (4):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×