KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Małopolska bitwa o Artura Czaję

Wychowanek Włókniarza Częstochowa porozumiał się z włodarzami Lwów i będzie kontynuował żużlową karierę. Czaja wyboru nowego pracodawcy dokona w najbliższych dniach.
Radosław Gerlach
Radosław Gerlach

Jeszcze kilka tygodni temu pojawiła się obawa, że Artur Czaja zakończy przygodę z żużlem. Na całe szczęście utalentowany zawodnik porozumiał się ze swoim macierzystym zespołem i w dalszym ciągu będzie ścigał się w Enea Ekstralidze. - Na pewno będę kontynuował karierę. Z początku trochę nie dogadaliśmy się ze stowarzyszeniem. Gdyby cena za mnie wciąż była zbyt wysoka, to faktycznie mogłoby być nieciekawie. Obawiałem się, że za zbyt wysoką cenę nie będzie mnie chciał żaden klub. Porozumiałem się jednak z panem Świącikiem i wszystko jest dobrze. Spotykamy się dość często i razem rozmawiamy o różnych klubach. Myślę, że podejmę najlepszą decyzję z możliwych - mówi wychowanek Włókniarza Częstochowa.


Popularny "Józek" wciąż nie zdecydował, w którym klubie będzie jeździł w przyszłym sezonie. Wybór padnie jednak na PGE Marmę Rzeszów bądź Grupę Azoty Unię Tarnów. - Jeszcze się zastanawiam pomiędzy Rzeszowem a Tarnowem - przyznaje Czaja. - Oba tory mi odpowiadają. Nie wiem, który klub lepiej płaci, bo w żadnym z nich nie jeździłem. Z tego co słyszałem, to Unia Tarnów była przed rokiem bardzo dobrze wypłacalna podobnie jak Rzeszów - dodaje 20-latek, zapytany o kwestie finansowe.

- Ważne jest to, ile biegów odjadę w danym meczu. Wiadomo, o co chodzi. Jak zawodnik jeździ w dobrej drużynie, to się rozwija. Nie rozwija się jednak jak jeździ mniej. Lepiej jeździć też w trochę słabszej drużynie, a jechać pięć biegów niż trzy wyścigi w zespole bardzo mocnym - tłumaczy Czaja.

Artur Czaja za rok weźmie udział w Derbach Południa. Pytanie, po której stronie? Artur Czaja za rok weźmie udział w Derbach Południa. Pytanie, po której stronie?
Czaja, który zamieszkuje w województwie śląskim do swojego nowego pracodawcy nie będzie miał długiej drogi. - Myślę, że Tarnów i Rzeszów nie są jakoś bardzo daleko od mojego domu. Nie mieszkam w Częstochowie, tylko bliżej Katowic. Do Tarnowa mam dwie i pół godziny, a do Rzeszowa trzy z kawałkiem. Teraz na całym odcinku jest jeszcze autostrada, także nie ma problemu - zaznacza "Józek", który w minionym sezonie uzyskał w rozgrywkach Enea Ekstraligi średnią 1,164 pkt/bieg.

Który klub wybierze Artur Czaja?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf.własna
Komentarze (242)
 • Goldi-GKS Zgłoś komentarz
  Rzeszow ma spore braki przez to, ze tak pozno oglosil fakt o jedzie w elidze. Z tego powodu obstawiam, ze zrobia wszystko aby Czaja do nich dolaczyl
  • żółto-biało-zielony Zgłoś komentarz
   Witamy w Falubazie :)
   • RZaba Zgłoś komentarz
    Nie tylko Rzeszów http://pl.wikipedia.org/wiki/Podkarpacie
    • Paweł Ekstowicz Zgłoś komentarz
     Rzeszów to podkarpacie^^
     • mais oui Zgłoś komentarz
      Miałem się nie odzywać, ale nie wytrzymałem. Atomic, elvis, arturo i inni - zarzucacie innym nieuctwo a wasza ignorancja jest zatrważająca. Uporządkujmy: Podkarpacie to nazwa obszaru
      Czytaj całość
      administracyjnego, konkretnie województwa, funkcjonująca zaledwie od kilkunastu lat. Jest to nazwa nadana autorytarnie, dość pochopnie i niezbyt zgodnie z tradycyjnymi nazwami historycznymi i geograficznymi. Podkarpacie w sensie geograficznym ciągnie się od Czech po Rumunię i w tym sensie Podkarpaciem można by nazwać i województwo Śląskie i Małopolskie. Geograficznie stanowi zaledwie część województwa. Ostatnia reforma administracyjna bardzo niefortunnie nadała nazwy województw. Np podlaskie, którego połowa nie jest Podlasiem. Podobnie województwo śląskie w połowie nie jest Śląskiem a to które najbardziej jest śląskim nazywa się opolskie. Itd itp. Rzeszów leży na pograniczu regionów, państw i ludów i jak zwykle w takim przypadku ścisłe określenie przynależności może być wątpliwe. Można powiedzieć bez większego błędu, że należy do Rusi Czerwonej, Galicji, Zakerzonia i Małopolski. Tak właśnie, Małopolski, która w swoich szerokich granicach sięga od Żywca i Częstochowy (obydwa miasta obecnie w województwie Śląskim) aż po Lublin, Lwów i nawet dalej. Mówienie o Rzeszowie jako mieście małopolskim jest jak najbardziej uzasadnione. Rzeszów stolicą "Podkarpacia" jest od kilkunastu lat, za następnych kilkanaście może województw nie będzie i Podkarpackie zniknie nagle tak jak powstało. Za mojego życia odbyły się już trzy reformy administracyjne, nie wykluczam następnych. Ruś Czerwona to pojęcie stricte historyczne, choć z przyjemnością patrzę na tytuły felietonów pana redaktora Bałdy. Przy okazji panie redaktorze może Pan zabierze głos na ten temat, a przynajmniej podrzuci linki do swojej bogatej twórczości związanej z regionem. Galicja to nazwa również historyczna, przez wielu traktowana nostalgicznie a trzeba pamiętać, że to nazwa narzucona przez zaborcę, to niemieckie zniekształcenie nazw Halicz i Księstwo Halickie. Zakerzonie zaś to roszczeniowe określenie ukraińskich nacjonalistów. Więc Drodzy Państwo Rzeszów to Małopolska, jakby nie patrzeć.
      • Atomic Zgłoś komentarz
       Brawo dla autora tekstu za świetną znajomość geografii. Rzeszów to stolica Podkarpacia, a nie Małopolska. Do uzupełnienia wiedza na poziomie podstawówki...
       • ZKS STAL RZESZOW Zgłoś komentarz
        Bitwa dwu prawie bankrutow:) mimo wszystko Tarnow bedzi emial wiecej do powiedzenia
        • czefan Zgłoś komentarz
         Pamiętajcie też o tym, że Małopolska i woj. małopolskie to dwa różne pojęcia terytorialne. Małopolska to region geograficzno-historyczny Polski, woj. małopolskie zaś to terytorium
         Czytaj całość
         określone przez aktualny (czyli siłą rzeczy tymczasowy) polityczny, admnistracyjny podział państwa RP. Największe (stan na 31.12.2012) miasta Małopolski (w tys. mieszkańców) to: 1. Kraków 758,5 2. Lublin 347,7 3. Częstochowa 234,5 4. Radom 219,7 5. Sosnowiec 213,5 6. Kielce 200,9. Jak sami widzicie Małopolska i obecne woj. małopolskie to dwa różne pojęcia i trzeba umieć je rozróżniać, a nie ulegać skrótom myślowym nagminnie używanym niestety w mediach. Co do Rusi Czerwonej to uważam ją za Małopolskę Wschodnią. Pozdrawiam, szczególnie Tarnów i Rzeszów, z Ziemi Krakowskiej, a konkretnie z Małopolski Zachodniej. Z ODWIECZNIE małopolskiej Częstochowy. Cieszę się, że tak czy inaczej Artur Czaja nadal będzie startował w jakimś małopolskim klubie.
         • elvis Zgłoś komentarz
          Radosław Gerlach...troszke podstawowej wiedzy,skoro robi sie taki tutuł art. LUB mapa w reke,tam sa na kolorowo zaznaczone województwa w Polsce.
          • Rafi CKMW Zgłoś komentarz
           Rzeszow i Tarnow?To sa najlepsze opcje dla Artura.Zreszta jak widac i on sam o tym wie.I w jednym i drugim zespole bedzie liderem na juniorce.Jezeli wybierze Rzeszow,to na pewno wzmocni
           Czytaj całość
           Stal,jezeli Tarnow pojedzie z mocnymi grajkami.Mysle ze Artur poczeka na ruchy kadrowe ze strony rzeszowian.Podejrzewam ze wybierze klub ktory bedzie mial slabszy sklad seniorski.Na jego miejscu zrobilbym tak samo.
           • marianex Zgłoś komentarz
            Napisałem trochę prawdy i komentarz usunięto . Szkoda pisać .
            • Rzeszow-Malmö Zgłoś komentarz
             Połowa to widze że powinna uczyć histori .hahaha . Załosne kometarze i nawet nie na temat bo tu strona sportowa a nie o histori
             • lacrimoso Zgłoś komentarz
              Gród miejski najprawdopodobniej założyli w okresie między XI a XIII wiekiem Polacy. Rusini, którzy skorzystali z piastowskiego rozbicia dzielnicowego zajęli ziemię od Sanu aż po Wisłok.
              Czytaj całość
              Następnie podzielili ją na włości (wołost'), z których każda miała swój gród. Rzeszów leżał po polskiej stronie i był niejako miastem konkurencyjnym dla grodu po drugiej stronie rzeki (dzisiaj jest to Pobitno). Gród Rzeszów znajdował się na terenie obecnego Staromieścia, między rzekami Wisłok i Przyrwą, co umożliwiało handel i wymianę towarów wzdłuż linii rzeki oraz drobną żeglugę śródlądową. Definitywnie Rusini zajęli Rzeszów w XIII wieku, Piastowie cofając się dalej na zachód w stronę Krakowa, stworzyli nową osadę w pobliżu Mrowli, wznosząc duży pagórek pośród bagien. Miejsce to było wyjątkowo trudne do zdobycia, ponieważ przez moczary od strony wschodniej prowadziła tylko jedna dróżka. W 1264 roku spotkali się w Tarnowie: książę Rusi Halickiej Daniel z księciem polskim Bolesławem Wstydliwym i wspólnie dokonali rozgraniczeń księstw. Granica miała przebiegać między Rzeszowem a Czudcem. Po zjednoczeniu Polski przez Władysława Łokietka właściwy Rzeszów nadal pozostawał w rękach Rusinów. Dopiero około roku 1340 Kazimierz Wielki przyłącza do Polski Księstwo Włodzimiersko-Halickie. Ziemie te obsadził swoimi zaufanymi poddanymi i rycerzami. Włość rzeszowską dnia 19 stycznia 1354 dostaje Jan Pakosławic herbu Półkozic ze Strożyska, który przyjął nazwisko Rzeszowski.Nazwa Rzeszów pochodzi od słowiańskiego imienia Rzech, Rzesz bądź Rzetysław. Według legendy założyciel grodu nad Wisłokiem bronił osady przed najazdami rabusiów. Na jego pamiątkę w geście wdzięczności miasto nazwano jego imieniem.
              Zobacz więcej komentarzy (45)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×