Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

W Gnieźnie nadal zaciskają pasa. "Ponad 600 tysięcy dla wierzycieli"

Łączyńscy-Carbon Start Gniezno wychodzi powoli na prostą finansową. Rok 2015 będzie jednak dla tego klubu niemałym wyzwaniem. Konieczne jest zapłacenie przeszło 600 tysięcy złotych wierzycielom.
Michał Wachowski
Michał Wachowski

W związku z poważnym długiem po sezonie 2013, gnieźnianie nie mieli innego wyjścia jak zdecydować się na upadłość układową. Obecnie, z perspektywy czasu widać, że było to właściwe rozwiązanie. Zgodnie z ustaleniami spłata wszystkich wierzycieli trwać będzie do października 2016 roku. Raty, które rozłożono na ubiegły rok kalendarzowy zostały w terminie zapłacone.


Gnieźnianie unikają na razie przesadnego optymizmu, zaznaczając, że nie są nawet w połowie drogi. - Do tego, byśmy zredukowali wszystkie długi jeszcze trochę zostało. W 2015 roku mamy do zapłacenia sześć kolejnych rat, a termin pierwszej z nich upływa pod koniec marca. Następnie każdego miesiąca będziemy dokonywać kolejnych płatności. W sumie musimy znaleźć na ten cel nieco ponad 600 tysięcy złotych - przyznał w rozmowie z naszym portalem przewodniczący Rady Nadzorczej, Robert Łukasik.

Fakt, iż konieczne jest spłacanie wierzycieli wpływa w znaczącym stopniu na bieżące wydatki klubu. Jak przyznają gnieźnianie, budżet Łączyńscy-Carbon Startu został utrzymany na tym samym poziomie co w poprzednim sezonie. - Zarówno w tym, jak i następnym roku będziemy musieli zacisnąć jeszcze pasa. Później powinno być już lepiej. Mamy plan budżetowy i postaramy się, by wszystkie jego założenia były realizowane. Jeśli chodzi o bieżące wydatki, będziemy dysponować takimi samymi finansami jak w poprzednim sezonie - zaznaczył Łukasik.

Wśród wierzycieli Startu Gniezno znajdują się głównie byli zawodnicy tego klubu. Zaliczają się do nich m.in. Piotr Świderski, Sebastian Ułamek i Matej Zagar. Łączna kwota układu wynosi około dwa miliony złotych.

Czy uważasz, że Start Gniezno spłaci na czas swoich wierzycieli?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (78)
Zobacz więcej komentarzy (21)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×